Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на принтер,консумативи и др...

Препоръчан отговор

Обмисляме тия дни да си вземем принтер,тип 3 в едно-принтер,скенер и копир.Спряхме се на Сanon серията МР,като модела да е в рамките на 100 лв. Не разбирам много от принтери,така,че ако някой е ползвал продуктите на тази марка да си каже мнението или по-принцип нещо друго да препоръчате. Другото което е-понеже оригиналните консумативи са доста скъпи и едва ли ще можем да си ги позволим,ако някой знае добри заместители откъм цена-качество къде може да се купят? В някоя верига или магазин,за София става дума. И последно при покупката самият принтер зареден ли е или от самото начало ще се охарчиш за консумативи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената е с консуматива.Аз съм с Canon принтер и сам доволен.Но имайте предвид,че за 100 лева не очаквай кой знае какво и мисля,че за тези пари е мастиленоструен,ще харчи повече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,мастиленоструен е.За тези пари лазерен не може да се очаква. Кои консумативи имаш предвид? Зареден,демек си принтираш веднага. Или?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,мастиленоструен е.За тези пари лазерен не може да се очаква. Кои консумативи имаш предвид? Зареден,демек си принтираш веднага. Или?

След третото зареждане, консумативите Ви ще са по-скъпи от самия принтер.

И после! За 100 лева принтер. Навярно такава Ви е и сметката на месец за електроинергия.Няма смисъл от такава печатарка! Винаги си вътре с двата крака. Ако не вярваш, ела до Търново. Подарявам ти идеален HP. Само ще си купиш мастилниците/ общо 78 лева черно бяла и цветна за 200 копия./

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както каза колегата само консуматива е 78лв.Някои стигат до 120лв. http://catalog.cantek.bg/catalog/index.php?p=product&id=2102

Редактирано от Alex&Ramesses_B.H.Л (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както каза колегата само консуматива е 78лв.Някои стигат до 120лв.

http://catalog.cantek.bg/catalog/index.php?p=product&id=2102

Добре де,нали написах в темата,че ще използваме заместители. Защо всеки ми натяква за оригиналните?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото след третото пълнене касетата се изхвърля.И да не мислиш,че качеството на заместителя е като на оригинала.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото след третото пълнене касетата се изхвърля.И да не мислиш,че качеството на заместителя е като на оригинала.

Не е като оригинала,разбира се,но има доста добри заместители,близки по качество до оригинала. Само дето незнам откъде се купуват,в големите вериги има основно оригинални.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този който предложих фирмата е Кантек.Свестни са.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всички евтини принтери са със скъпи консумативи.

Имам принтер Canon PIXMA iP1500 две не ориригинални глави InkTec в Метро струват около 10лв.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не подхождаш правилно, ясно е че искаш евтино 3х1 с евтини консумативи. Затова първо потърси кои имат евтини готови мастилници, а не да се оклепваш до ушите,по възможност без чип, мастилниците да са отделни за всеки цвят, а не като свърши единия и да сменяш комбинираната мастилница за 3 цвята.Имам и предложение, но ми омръзна да предлагам, пък после да си купувате това което сте решили предварително, затова съм до тук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клепал съм се заради мастиленоструен преди 7-8 години, което ми струваше колкото да си бях взел лазерен. Директно го изхвърлих. Казаха ти вече - след време ще ти излезе по-скъп. И не взимай 3в1, поради много причини това не е добро решение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз имам един принтер - седи си вече 8 години на секцията - черната глава беше 72 лв, а цветната около 50, а самия принтер вървеше с демо глави за около 90-100 лв. това си е тройно набутване. принтер скенер и копир - няма такъв филм, копира не е никакъв копир ами е сканиране и после принтиране с мастило и при повечето такива принтери работи само като е включен компа. по добре 2 отделни устройства. хем по бързо ще принти, хем ако едното устройство се прецака дугото ще може да се ползва (то и при 3в1 може но зависи как се прецака...) освен това повечето мастилни принтери с едно зареждане изкарват между 100 и 200 листа и освен че принтят в пъти по павно от лазерните, при спиране на принтенето за 2 седмици засъхват мастилата и ако печатащите глави са в принтера, той се изхвърля, ако пък са в cartrige-те те се изхвърлят, а цената на новите е по голяма от тая на принтера, (така е при HP) вземай най ефтиния скенер и лазерен принтер, който може лесно да се зарежда после (но трябва да разучиш какъв точно да си вземеш) после ще даваш з30-50лва за пълнене но ще принтиш между 3000 и 6000 листа в зависмост от обема на касетата и няма проблем ако не си го ползвал цяла година - няма да изсъхне... xerox phaser 3117 ползва касета на самсунг ML-1610 и пълненето ще излиза доста ефтино... ако успееш да намериш принтера от де да го купиш... а ресета за касетата е предпазител за 10 стотинки... за това и самсунг спряха принтера ML-1610 и го замениха с по скъп модел за по малко копия и с чип... (не помня кой беше наследника)

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, засъхването си е много неприятен проблем. На практика си длъжен от време на време да печаташ нещо. Освен това се размазва напечатаното - също не е приятно. За текст и графика лазерните печатат с по-високо качество, а цветните лазерни се справят отлично със снимките (моя поне). 3в1 не пести място, което би могло да бъде аргумент за покупка на подобно устройство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де,нали написах в темата,че ще използваме заместители. Защо всеки ми натяква за оригиналните?

Щом всички Ви съветват да не се занимавате с мастиленоструйни принтери, защо не ги послушате? Все пак питате и колежката даже ви е написала, че и е омръзнало да дава съвети, които не се зачитат.Смятате ли, че някой иска да ви подведе и да се набутате? Ако е така, направо на магазина и купувайте ако искате и 5в 1 Има и такива. Вярно, че са по-скъпи лазерните, но е вярно и това, че няма да имате после толкова грижи. А какви заместители на оригиналните мастила има е съвсем друг въпрос. Не знаеш в коя турска плевня са произведени. Малко повече парички и едно лазерно принтерче ще ви върши прекрасна работа. А 3 в 1 това не е никакъв избор. Спира да работи скенера, спира и печата. Ами сега? Още 100 лева отгоре за ремонт. И накрая сметката 300-400 лева за мастилено струен. За толкова пари се купува много свестен лазерен принтер и ще сте доволен, че са Ви помогнали от форума.

Успех!

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз имам един принтер - седи си вече 8 години на секцията - черната глава беше 72 лв, а цветната около 50, а самия принтер вървеше с демо глави за около 90-100 лв. това си е тройно набутване. принтер скенер и копир - няма такъв филм, копира не е никакъв копир ами е сканиране и после принтиране с мастило и при повечето такива принтери работи само като е включен компа. по добре 2 отделни устройства. хем по бързо ще принти, хем ако едното устройство се прецака дугото ще може да се ползва (то и при 3в1 може но зависи как се прецака...) освен това повечето мастилни принтери с едно зареждане изкарват между 100 и 200 листа и освен че принтят в пъти по павно от лазерните, при спиране на принтенето за 2 седмици засъхват мастилата и ако печатащите глави са в принтера, той се изхвърля, ако пък са в cartrige-те те се изхвърлят, а цената на новите е по голяма от тая на принтера, (така е при HP)

вземай най ефтиния скенер и лазерен принтер, който може лесно да се зарежда после (но трябва да разучиш какъв точно да си вземеш) после ще даваш з30-50лва за пълнене но ще принтиш между 3000 и 6000 листа в зависмост от обема на касетата и няма проблем ако не си го ползвал цяла година - няма да изсъхне...

xerox phaser 3117 ползва касета на самсунг ML-1610 и пълненето ще излиза доста ефтино... ако успееш да намериш принтера от де да го купиш... а ресета за касетата е предпазител за 10 стотинки... за това и самсунг спряха принтера ML-1610 и го замениха с по скъп модел за по малко копия и с чип... (не помня кой беше наследника)

E как никакво принтиране,никакъв копир... Тогава да си вземем само принтер от най-евтините? Досега нямахме принтер в нас, за тва се чудя как става тая работа. Лазерните устройства ,ако не се лъжа вървят по около 150 и нагоре. Толкова няма как да намеря в скоро време. Иначе от лазерните самсунг хубави ли са?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване