Премини към съдържанието
kaspersky

Търся програма за тестване на RAM

Препоръчан отговор

Проблемът е следният преинсталирвам линдолс със пълен формат и като включа компа след известно време ми показва син екран и се рестартира (когато го натоваря) предполагам че проблемат не е софтоерен за това някои ако може да ми каже някоя пкограма за тестване на рам а и друг хардуер.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съветвам те да намериш друга RAM (за проба) и да я подмениш. Аз имах същият проблем. Правих тест на RAM-а с "memtest" в продължение на 10.5 часа и не ми откри никакви грешки, но като смених RAM-а проблема изчезна.

Успех!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах такъв проблем. Не беше от Рам-та. Смених дъно, процесор и рам. В крайна сметка се оказа видеокартата. Така, че при него не може да се каже на 100%, че е рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За рам паметта можеш да пробваш MemTest86+

http://www.memtest.org/

или Windows Memory Diagnostic

http://www.softpedia.com/get/Tweak/Memory-...iagnostic.shtml

Успех!

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Немога да отварям компа защото е още в гаранция и има лепенка. sad.gif

B-boy[styLe] благодаря за линковете. :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом е в гарнация - много лесно: Носиш го там, от където си го купил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Немога да отварям компа защото е още в гаранция и има лепенка.  sad.gif

B-boy[styLe] благодаря за линковете.  :clap:

<{POST_SNAPBACK}>

Няма проблем дано помогне...да ти кажа има възможност MemTest да ти открие грешки ако си с процесор на AMD това е нормално...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе не знам,ама преди,като си вкл. пц-то и ми се рестартваше само...и така в продължение на 2-3 пъти,след което спира...дали е от натоварването на РАМ паметт-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблемът е следният преинсталирвам линдолс със пълен формат и като включа компа след известно време ми показва син екран и се рестартира (когато го натоваря) предполагам че проблемат не е софтоерен за това някои ако може да ми каже някоя пкограма за тестване на рам а и друг хардуер.Благодаря предварително.

<{POST_SNAPBACK}>

Линдолс, на английски Lindols,

Мамка му, сефте чувам такава операционна система. Как смяташ да ти се помогне, като няма такава ОС нито от Майкрософт, нито сред Линукс дистрибуциите, нито от Ейпъл.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nickfox, не бъди строг с младежта - все пак не са на изпит по БЕЛ :snowballfight:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За WIN MEM DIAG изтървате нещо много важно-advanced test-натискаш клавиш Т и трябва да направи не 6,а 11 теста.Ако се издъни на кой да е от тях-или РАм е дефектна,или се почистват слотовете със специален спрей (в комп фирма,щом ти е в гаранция).Ползвай Линукс Live-CD или Infra XP SP-те ще дадат грешка при MOUNT,ако има дефект.Успех,и да пишеш резултата :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз се чудех дали може проблема да е в Windolsa.Защото от един и същи диск го инсталирвам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows, бе момче. Колко пъти трябва да ти се каже? Пиши нормално за да може и търсачката при нужда да го намери.

Тествай паметта с http://www.goldmemory.cz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.