Премини към съдържанието
easy

безпричинно рестартиране на PC

Препоръчан отговор

Здравейте на всички.Незнам дали темата ми е на точното място,ако не е тогава моля модераторите да я преместят където й е мястото.Търсих из търсачката подобна тема но не намерих,или поне не съм я видяла. Проблема е следния - от извесно време компа ми се рестартира от самосебе си,без видима причина.Мислех че може да има нужда от преинсталиране и го преинсталирахме но проблема се появавя пак,от време на време.Ето днес от както съм го пуснала се е рестартирал поне 3-4 пъти,не едно след друго ами като мине известно време дори и ако не влизам никъде- нито в нета нито да играя,той пак се рестартира. Даже е правил и нещо като уж ще се рестартира а в същност монитора все едно изключва,а компа си върви и по никакъв начин не мога да го оправя освен да го рестартирам от копчето и тогава се оправя.Да речем че това може да е от монитора,но другото си рестартиране си го прави както трябва,даже по някога и все едно не може да стартира windows-a,в смисъл чакам да се покаже че го зарежда а то си излизат някакви надписи и пише че ще се стартира след определени секунди. Еми това е общо взето,дано някой успее да ми даде съвет какво да го правя.Благодаря на всеки който се е отзовал :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен,имаш лоши сектори по хард диска,задути кондензатори по дъно и/или захранване...и няколко други вероятни неща,но по-добре да ги види някой който се е занимавал и знае какво да търси.Има си софтуер за тестване на хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен,имаш лоши сектори по хард диска,задути кондензатори по дъно и/или захранване...и няколко други вероятни неща,но по-добре да ги види някой който се е занимавал и знае какво да търси.Има си софтуер за тестване на хардуера.

То дъното му беше сменяно преди около 2 години някъде,ама като че ли сега се появиха тези проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е Windows и точно преди рестарта вижда ли се за секунда един син екран? Изключи автоматичното рестартиране при грешка в системата. При следващата грешка вместо рестарт ще се покаже т.нар. BSOD(син екран на смъртта) със съответното съобщение за грешка от рода на 0x000000A или нещо подобно. Запиши грешката и постни във форума. Ако пак се рестартира без съобщението, то най-вероятно се касае за дефектно захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не прегрява ? Какви са температурите ? Ето една добра програмка за проверка: AIDA64 1.60.1300 Final

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не прегрява ? Какви са температурите ? Ето една добра програмка за проверка: AIDA64 1.60.1300 Final

Ами това рестартиране се получава не когато примерно е вървял часове наред.

Lyudmil изобщо не се появява син екран.Направо черния екран със някакви надписи и след това само черен екран и след това си зарежда windows-a,а той е windows XP 2000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това рестартиране се получава не когато примерно е вървял часове наред.

Lyudmil изобщо не се появява син екран.Направо черния екран със някакви надписи и след това само черен екран и след това си зарежда windows-a,а той е windows XP 2000

Чакай сега, XP или 2000 ? На този черен екран какви са въпросните надписи ? И няма значение колко време е бил включен, температури може да вдигне и за отрицателно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега, XP или 2000 ? На този черен екран какви са въпросните надписи ? И няма значение колко време е бил включен, температури може да вдигне и за отрицателно време.

Извинявай - XP е.А на черния екран изписва това което винаги си изписва при рестартирането на компа - бод меньото,или там кво беше и някакви такива неща.Незнам точно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бод меньото,или там кво беше и някакви такива неща.Незнам точно :)

Аз лично нищо не разбрах, едва ли и някой друг ще може да ти помогне с подобни "обяснения".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра най-вероятно или прегрява или си за Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове.

Решението е почистване от прах с кондензиран въздух на цялото дъно и цялостно почистване на хард диска от вируси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично нищо не разбрах, едва ли и някой друг ще може да ти помогне с подобни "обяснения".

Е добре де как да ти обясня като и аз незнам за кво става дума???

Казвам ти че съм забелязала че пише цяла страница нещо си и то за някакви си секунди,няма как да разбера точно какво пише,но почти съм сигурна че винаги като се е рестартирал е пишело това или поне първите редове мисля че винаги е пишело едно и също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти би ли разбрала нещо от въпросните "обяснения", ако беше на мое място ? Как искаш да ти помогнем, не сме врачки. Това, което мога да ти препоръчам е: като се появи въпросния екран на компютъра, който се сменя бързо, има си бутон "Pause/Break" на клавиатурата, натисни го и ще можеш да прочетеш какво пише, да го напишеш тук и да разберем и ние какъв е проблемът, за да знаем как да помогнем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглих я тази програма,и сега какво да правя с нея за да видя дали загрява,че днес ми се рестартира поне 10 пъти,не едно след друго ами сигурно за около половин час...и най странното е че уж се рестартира а в същност нищо не се показва на екрана - стои черен а на монитора копчето мига,все едно е заспал...кво става незнам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш на Computer --> Sensor, правиш един screenshot и го качваш тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш на Computer --> Sensor, правиш един screenshot и го качваш тук.

То тя програмата е на бг език,тъй че обясни по подоробно кво да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Превод от английски на български: компютър -> датчик Когато си на този екран, правиш снимка с Print Screen и я публикуваш като изображение в следващия си пост, за да можем да погледнем какво е положението.

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване