Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Всички ,които имаме телевизори с тия възможности,просто трябва да знаем ,че сме се....(или са ни минали) яко ! Аз съм от тия ,които гледат ефирна телевизия и не си дават парите на разни кабеларки и разни други....арки ! До преди месец,гледах безпроблемно 7 цифрови програми излъчване ефирно във формат MPEG -2 ,но след това експеримента премина на MPEG-4 и остана само БНТ-1 . Значам ,че съществуват някакви конвертиращи карти,но не се знае тяхната съвместимост с различните марки телевизори ! Ако някой е спец в тая област,да сподели нещо...! :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се набутвайте с тези конвертиращи модули MPEG4->MPEG-2, в повечето случаи не сработват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички ,които имаме телевизори с тия възможности,просто трябва да знаем ,че сме се....(или са ни минали) яко !

Аз съм от тия ,които гледат ефирна телевизия и не си дават парите на разни кабеларки и разни други....арки !

До преди месец,гледах безпроблемно 7 цифрови програми излъчване ефирно във формат MPEG -2 ,но след това експеримента премина на MPEG-4 и остана само БНТ-1 . Значам ,че съществуват някакви конвертиращи карти,но не се знае тяхната съвместимост с различните марки телевизори ! Ако някой е спец в тая област,да сподели нещо...! :lol6:

Е аз сигурно съм се минал доста по-здраво като давам на месец по 17 лв за повече от 150 цифрови програми, ама ти продължавай да си гледаш БНТ1 безплатно при това :baby: Чудя се колко пари трябва да ми плащат за да го гледам.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички ,които имаме телевизори с тия възможности,просто трябва да знаем ,че сме се....(или са ни минали) яко !

Аз съм от тия ,които гледат ефирна телевизия и не си дават парите на разни кабеларки и разни други....арки !

До преди месец,гледах безпроблемно 7 цифрови програми излъчване ефирно във формат MPEG -2 ,но след това експеримента премина на MPEG-4 и остана само БНТ-1 . Значам ,че съществуват някакви конвертиращи карти,но не се знае тяхната съвместимост с различните марки телевизори ! Ако  някой е спец в тая област,да сподели нещо...! :)

Ами не си се минал чак толкова яко, купи си един  MPEG-4 DVB-T  тунер и си готов. То така и така ще ти трябва ако имаш  записвачка под телевизора работеща с двър диск например.

Само дето по магазините из София ги нямаше никакакви миналото лято (  сега не знам как е).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз сигурно съм се минал доста по-здраво като давам на месец по 17 лв за повече от 150 цифрови програми, ама ти продължавай да си гледаш БНТ1 безплатно при това :whist: Чудя се колко пари трябва да ми плащат за да го гледам.

Е ти ако искаш си гледай и повече от 200 цифрови канала.Но ако не можеш да напишеш нещо конкретно по темата по добре си връткай там дистанционното и недей писа нищо.Има хора на които и 7 ефирни канала са им напълно достатъчни,за които подобна тема би била по интересна отколкото на теб.

п.с. Аз също плащам за цифрова кабелна телевизия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сме се....(или са ни минали) яко !

Грешка първа и основна - не си попитал чичко ти Гуууугъл с опции за търсене на "български" или "страници от България" по ключови думи примерно DVB-T*[цифровизация..план/ и прочее - поне от форумите щеше да разбереш, че ти пробутват морално остаряла техника. Ако телевизора ти е в гаранцианен срок, би могъл да се опиташ да го върнеш/замениш за такъв, който има хардуерен MPEG-4 декодер като размахаш плашилото, че са ти пробутали неработеща техника и са БИЛИ ЗАДЪЛЖЕНИ да те информират за това... защото и до ден-днешен продават подобни джаджи с пълното съзнание (бездействие), че след година-две ще имат клиенти за приставки от по стотина лева....
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До преди месец,гледах безпроблемно 7 цифрови програми излъчване ефирно във формат MPEG -2 ,но след това експеримента премина на MPEG-4 и остана само БНТ-1 . Значам ,че съществуват някакви конвертиращи карти,но не се знае тяхната съвместимост с различните марки телевизори ! Ако някой е спец в тая област,да сподели нещо...! :yanim:

Грешиш, приятелю!!! Просто в момента мултиплекса на Виваком не предава, не знам защо... Явно пак си правят някакви експерименти. А другите два, излъчваши на MPEG4, си работят, но пускат само ТВ7 и БТВ. :beer:

Гадничко, но се надявам скоро Виваком пак да пуснат всички канали. Сканирай да хванеш и тези на MPEG4.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Здравейте, вчера купих един телевизор, който поради ред причини ще се гледа с DVB антена. В спецификациите му пише DVB-T/C тунер, без да се споменават декодери. В нета, в някой ревюта пише само MPEG4, а в някой MPEG2/MPEG4. Там от където го купих (Техномаркет) пишеше само MPEG4. Та въпроса ми е: Значи ли, че ако телевизора има само MPEG4, ще мога да гледам и програмите, които са MPEG2 (в смисъл MPEG4 успява ли да декодира и програми които са кодирани MPEG2) ? И как изобщо мога да разбера какви декодери има телевизора? Сега го пробвах и хванах само Канал1, BTV, TV7 и на няколко канала пише - кодиран сигнал.

Редактирано от bokouser (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, вчера купих един телевизор, който поради ред причини ще се гледа с DVB антена. В спецификациите му пише DVB-T/C тунер, без да се споменават декодери.

В нета, в някой ревюта пише само MPEG4, а в някой MPEG2/MPEG4. Там от където го купих (Техномаркет) пишеше само MPEG4.

Та въпроса ми е:

Значи ли, че ако телевизора има само MPEG4, ще мога да гледам и програмите, които са MPEG2 (в смисъл MPEG4 успява ли да декодира и програми които са кодирани MPEG2) ?

И как изобщо мога да разбера какви декодери има телевизора?

Сега го пробвах и хванах само Канал1, BTV, TV7 и на няколко канала пише - кодиран сигнал.

Там, дето пише "кодиран канал" значи , че е платен и има два начина за гледане - 1 плащаш и си го гледаш. 2 този вариант няма да го описвам във форума. Заинтересувай се и ще разбереш как става. А има и много форуми за това, включително и български.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, вчера купих един телевизор, който поради ред причини ще се гледа с DVB антена. В спецификациите му пише DVB-T/C тунер, без да се споменават декодери.

В нета, в някой ревюта пише само MPEG4, а в някой MPEG2/MPEG4. Там от където го купих (Техномаркет) пишеше само MPEG4.

Та въпроса ми е:

Значи ли, че ако телевизора има само MPEG4, ще мога да гледам и програмите, които са MPEG2 (в смисъл MPEG4 успява ли да декодира и програми които са кодирани MPEG2) ?

И как изобщо мога да разбера какви декодери има телевизора?

Сега го пробвах и хванах само Канал1, BTV, TV7 и на няколко канала пише - кодиран сигнал.

има и двете MPEG2/MPEG4

иначе можеш да провериш на американския сайт на марката на твоя телевизор и там обикновено си правят труда да пишат по-подробно техническите характеристики, ако те интересуват и други "подробности".

п.п.

ама MPEG2 PAL "разтегнат" на 1920 по 1080 екран няма да е супер готина картинката, търпение му е цаката докато станат всичките програми на MPEG4 някъде през 2015г.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А към момента нормално ли е да хващам само тези 3 програми или аз нещо не правя като хората?

Хващаш това което се излъчва. Засега (може би от година две) всичко е само в тестов режим, не е ясно докога...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там, дето пише "кодиран канал" значи , че е платен и има два начина за гледане - 1 плащаш и си го гледаш. 2 този вариант няма да го описвам във форума. Заинтересувай се и ще разбереш как става. А има и много форуми за това, включително и български.

За жалост съм лаик в тая област, потърсих (не само в този форум), но това което намерих са различни мнения по въпроса:

Гледам само цифрова ефирна от около година и половина (и аналогова, когато се наложи :)). И според мен кодираните канали са просто тестове на оборудването - надали някой ще плаща за нещо, което ту го има, ту го няма, а и е в тестов период. Преди време една част от каналите вървяха с моно, после станаха стерео, по едно време бяха за около 1-2 месеца с AC3 звук, обаче сега пак са си стерео всичките.

Общо-взето от време на време издуват излъчвателите на мах., после ги намаляват, променят реда на програмите, сега вече останаха само bTV, TV7 и Канал 1. Преди 2-3 седмици на мястото на кодираните вървяха пак TV7 и bTV.

Абе въобще - абсолютна каша е с ефирната цифрова засега.

Според мен, тези кодираните канали са все още не купени честоти. Т.е. нама телевизия която да ги е купила за да излъчва...

Ако нещата седят по друг начин ще бъда благодарен да ми обясниш или да ми дадеш линк към подобна тема. С две думи, мога ли да си платя някъде за да гледам към днешна дата повече ефирни канали и как става това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми е трети телевизор и ще бъде в кухнята. При ремонта не взехме предвид тв и няма скрито окабеляване, а не ми се иска нито да гледам кабели, нито да се занимавам с вграждане на кабели. Въпроса беше да стане по-най-простия начин. И без това в кухнята не се застояваме много, ефирните са ми достатъчни.

Друго ми направи впечатление. До колкото чета, трябва да имам пряка видимост с Копитото, по принцип имам, но когато сложа антената в един от ъглите, където няма пряка видимост, нищо не се променя, пограмите си ги има и са със същото качество. В такъв случай, необходимо ли е да сложа антената на място с пряка видимост? В смисъл дали това не е нещо временно, докато тестват, примерно да е по-силен сигнала или..? Антената ми е такава:http://www.technomarket.bg/products/09049592/philips-sdv-4235

Редактирано от bokouser (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нагласи телевизора да ти показва силата на сигнала и качеството му и като я местиш гледаш къде сигнала ти излиза най-силен. Оставяш я там ако ти е удобно мястото. Копитото го забравяш къде е, просто я въртиш на 360° и както е най-силен сигнала - така. Тя може да си лови отразени сигнали и пак да си работи.  Можеш да я скриеш даже в някой кухнески шкаф да не ти грози кухненския интериор.

п.п.

само че това твоето аз не го броя за антена   :rolleyes:

ето това е антена за под покрива екстра

Публикувано изображение

Редактирано от Белгиец (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама аз не съм в София сега, щото съм се побелгийчил. Въф франция има доста антени по магазините, специално с филтър против паразити за цифровата телевизия. Едни плоски са, направо ако нямаше кабел да излиза от тях, баба Пена нЕма никога да загрее че това е антена. Миналото лято като си бях в София не видях такиви, то и тунери нямаше ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване