Премини към съдържанието
gaz370

Проблем с DirectX 11

Препоръчан отговор

Здравейте на всички, имам следния проблем... Със Windows 7 SP1 съм, но видеокартата ми е старичка (NVIDIA GeForce 5500 FX 256MB) и когато се пробвам да играя някоя игричка или да гледам някое клипче ми забива Windows-a със син екран и рестартиране... Поразрових се в нета и разбрах че Windows 7 SP1 идва със DirectX 11 и неможе да се махне, затова искам да попитам как мога да го махна и да си сложа DirectX 9 за да мога да си използвам уин-а пълноценно :dancing18:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows7 освен DirectX 11, включва и предишните версии DirectX 10 и DirectX 9. Имаш по-скоро някакъв проблем с картата и/или с драйверите за нея. [edit] Между другото сега виждам, че няма официални Windows7 драйвери за FX 5500, ти с какви си за Vista, за XP или "някакви изтеглени от някъде"?

Редактирано от ined (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво пише на този син екран ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows7 освен DirectX 11, включва и предишните версии DirectX 10 и DirectX 9. Имаш по-скоро някакъв проблем с картата и/или с драйверите за нея.

Тоест това какво значи? А Иначе немога да видя какво пише на синия екран беше нещо си dum memory и се пълни до 100% мисля че така беше... Уж забраних рестартирането като покаже син екран но нещо не се е получило...

Някакви предложения как да си оправя проблема? :dancing18:

Редактирано от gaz370 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То видео картата няма поддръжка на Dx11 и следователно него ползва а ползва Dx9. Каква е температурата на процесора дъното видео картата

Редактирано от jericho891 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows7 освен DirectX 11, включва и предишните версии DirectX 10 и DirectX 9. Имаш по-скоро някакъв проблем с картата и/или с драйверите за нея.

[edit]

Между другото сега виждам, че няма официални Windows7 драйвери за FX 5500, ти с какви си за Vista, за XP или "някакви изтеглени от някъде"?

Със драйвъри за XP съм и аз незнам как го подкарах, правил съм го и преди, да няма драйвъри за 7 защото самата видеокарта стара поне аз така си го обяснявам...

То видео картата няма поддръжка на Dx11 и следователно него ползва а ползва Dx9.

Каква е температурата на процесора дъното видео картата

Добре, ако е така защот ми забива със син екран... Редактирано от gaz370 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от драйвера ти е ! трябва поне да е за виста !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от драйвера ти е ! трябва поне да е за виста !

Добре ще пробвам сега...

Стана!!! Благодаря много на всички отзовали се и помогнали ми толкова бързо, Евала! Всичко е тип-топ :ph34r:))

Редактирано от gaz370 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.