Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Наистина ли Windows 7 Starter е предназначена за по-стари конфигурации?

Препоръчан отговор

Здравейте, на път съм да преинсталирам ХР-то. Мина ми през мисълта дали да изпробвам 7ца. Компютъра се ползва за интернет, музика, филми и чат. Дали PENTIUM III 733mhz ще се справи със 7цата? Като минимум е указано 800мхз, за препоръчителни 1000мхз. Другите изисквания като рам ги покрива (512мб рам, 120гб хард, 128мб видео карта). Е, да пробвам ли или не?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, на път съм да преинсталирам ХР-то. Мина ми през мисълта дали да изпробвам 7ца. Компютъра се ползва за интернет, музика, филми и чат. Дали PENTIUM III 733mhz ще се справи със 7цата? Като минимум е указано 800мхз, за препоръчителни 1000мхз. Другите изисквания като рам ги покрива (512мб рам, 120гб хард, 128мб видео карта). Е, да пробвам ли или не?

Както си написал по горе, Ти как мислиш? Трябва ли да пробваш или искаш да ти върви компютърчето ?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай поне да разберем да ли му работи теста на процесора :cool: за памета знам , че работи :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра идея, но има ли смисал на толкова слаб комп да се слага 7-цата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами разглеждах из тубата клипчета и попаднах на едно:

В последствие след ровене в интернет разбрах, че тази версия STARTER е предназначена за лаптопчета главно, за да спестява енергия. И съответно много орязана. Лимитирани са до 3 приложения да работят заедно което мен ме устройва - браузър, музика и чат. Без аеро ефекти. На клипа показва към 296 рам ползваемост. Като махна тия календари, часовници и другите джиджавки ще спестя за браузъра - към 100мб, скайп към 70-80мб и за музиката 20мб (общо 200мб) и да се качи към 450-500мб. И не на последно място искам да изпробвам новата система макар не с цялата си функционалност.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо никой не слага в сметките антивирусната ? Без такава не може, а тя е ламя и гълта от всичко помного. Защо не смяташ минимима от кодеци плеари и пр. сган. Да не говорим че ежемесечно пораства и операционната система. Ако е само за тренировка, това ще е една добра опитна машина Ако смяташ да използваш реално този компютър най-подходяща е Windows 98. С XP компютърът ще се влачи и ще трябва да го зачакваш след всеки клик с мишката. Със 7 ще успее да стартира и да изгрее, но много трудно ще върши нещо въобще. Успех !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо никой не слага в сметките антивирусната ? Без такава не може, а тя е ламя и гълта от всичко помного.

Защо не смяташ минимима от кодеци плеари и пр. сган. Да не говорим че ежемесечно пораства и операционната система.

Ако е само за тренировка, това ще е една добра опитна машина

Ако смяташ да използваш реално този компютър най-подходяща е Windows 98. С XP компютърът ще се влачи и ще трябва да го зачакваш след всеки клик с мишката. Със 7 ще успее да стартира и да изгрее, но много трудно ще върши нещо въобще.

Успех !

Аз не съм сагласен с вас.

1. Ако не се лъжа, 98 го спряха от поддръжка.

2. Трудно се намират програми работещи с 98.

3. Here's What You Need to Use Windows XP Professional

PC with 300 megahertz or higher processor clock speed recommended; 233 MHz minimum required (single or dual processor system);* Intel Pentium/Celeron family, or AMD K6/Athlon/Duron family, or compatible processor recommended

128 megabytes (MB) of RAM or higher recommended (64 MB minimum supported; may limit performance and some features)

1.5 gigabytes (GB) of available hard disk space*

Super VGA (800 x 600) or higher-resolution video adapter and monitor

CD-ROM or DVD drive

Keyboard and Microsoft Mouse or compatible pointing device

=> Покрива изискванята, трябва да върви добре.

Редактирано от drago321 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм сагласен с вас.

1. Ако не се лъжа, 98 го спряха от поддръжка.

2. Трудно се намират програми работещи с 98.

3. Here's What You Need to Use Windows XP Professional

PC with 300 megahertz or higher processor clock speed recommended; 233 MHz minimum required (single or dual processor system);* Intel Pentium/Celeron family, or AMD K6/Athlon/Duron family, or compatible processor recommended

128 megabytes (MB) of RAM or higher recommended (64 MB minimum supported; may limit performance and some features)

1.5 gigabytes (GB) of available hard disk space*

Super VGA (800 x 600) or higher-resolution video adapter and monitor

CD-ROM or DVD drive

Keyboard and Microsoft Mouse or compatible pointing device

=> Покрива изискванята, трябва да върви добре.

"Аз не съм сагласен с вас. "

Щом не си съгласен и знаеш е нямало никакъв смисъл от твоя пост. Както забеляза ВСИЧИ, освен тебе са против а ти - за. Не губи повече времето на хората а си инсталирай каквато си искаш операционна система. Желаем ти успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не видях кой знае каква изгода от новата ОС и затова планирам да се върна на ХР. Инсталирането е опростено и се инсталира всичко за има-няма 30 минути; Настройките са почти 90% едни и също само къде са наметкани на други места; Брах ядове докато инсталирам видео и интернет картата ми за wifi; Зареждането на операционната система траеше за около минута и половина - две; Производителността беше добра, но при 3-4 приложения значително се влошава; Получих отговор на това, което търсех. Може да се заключи темата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Аз не съм сагласен с вас. "

Щом не си съгласен и знаеш е нямало никакъв смисъл от твоя пост. Както забеляза ВСИЧИ, освен тебе са против а ти - за. Не губи повече времето на хората а си инсталирай каквато си искаш операционна система. Желаем ти успех

Първо се извинявам за спама и оффтопика. Второ, не знам защо ме нападеш. В този случай използвах "Вас" като учтива форма отнасяща се към Mitov и това означава че не съм съгласен с него за 98, а не за ХР.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо се извинявам за спама и оффтопика. Второ, не знам защо ме нападеш. В този случай използвах "Вас" като учтива форма отнасяща се към Mitov и това означава че не съм съгласен с него за 98, а не за ХР.

На компютър, покриващ минималните изисквания за XP, ще може да работи само Windows.

Повярвай ми, и с двойно повече RAM от препоръчаната, дори сърфирането в интернет ще е бавно и мъчително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване