Премини към съдържанието
Вили*

Какво сготвих в моята кухня / авторска тема /

Препоръчан отговор

Нека да се похваля и аз...Хората, които обичат да измъчват организма си с повече от един тежък спорт, ще останат приятно изненадани от мощното въздействие на това ястие - 120 грама белено просо, 250 грама червена леща, 4.5 литра вода, 2 лъжици сол и 2 лъжици риган ( нищо друго, и без мазнина).Евтино, лесно смилаемо, и предоставя мощен запас от всякакви микроелементи, витамини и прочие.Дори без хляб...Съжалявам за лошата снимка, но занимавката иначе идва твърде голяма.

http://www.picvalley...nivssm5Tlqr.JPG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извинявай, аз със спорта съм скарана - ама това си е жив глад

и мръвка няма ъф

:(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай, ще се изненадаш от естествения вкус на природа, ако мога така да се изразя.И кой е казал, че е само за спортисти...Относно мръвката - ако не искаш да си тровиш с организма с гнусна пикочна киселина и животински адреналин - по-добре не яж месо, освен риба, разбира се.Всеки организъм заслужава ценните вещества, които има и в двете храни.Просото ми идва тежко само по себе си, а в комбинацията с червената леща, която не нагарча и не тежи като кафявата ( заради люспите ) - е върхът.Дори има слухове, че хора с колит и прочие стомашни проблеми нямат проблем да ядат това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е темата за вегетарианците не е тука

:P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ям стопроцентово сирене, понякога яйца или рибно филе - не съм вегетарианец, просто не съм хамел да набивам кИбаПчИта и други подобия на мръвка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ям стопроцентово сирене, понякога яйца или рибно филе - не съм вегетарианец, просто не съм хамел да набивам кИбаПчИта и други подобия на мръвка.

на мен кибапчитътъ и кифтетътъ са ми от смляно пред мен месо алнадъмууууууу

:P

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повръща ми се от такива безотговорни хора...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повръща ми се от такива безотговорни хора...

от какви бе

:eek:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тиквички на фурна

/Публикувано изображение

Публикувано изображение

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимката е преди да го пъхна във фурната. Коментара ти е много гаден.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз само да вметна, че опаковката и съдържанието са едни такива много различни неща, дето ако ги съвместите много рядко се получава нещо общо. Така че да се придържаме към основния замисъл - кой какво е сготвил и може да сготви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

запържват се чесън и лук в една малка тавичка с олио,изсипват се тиквичките,отгоре се сипва заливката от мляко и брашно,най-отгоре се нареждат домаите на кръгчета,поръсва се с магданоз и се пече.Страшна вкусотия.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днешният ми десерт – карамелизирани банани, завити в палачинки.

палачинките

карамелизираните банани в процеса на карамелизация :)

готовият десерт

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лин, какво има в черупките на Сен Жак? Много интересна и хубава презентация!

Подкарах напоследък бутер тестото на Била.

измишльотина първа:

бутер тесто с чери домати и крем от крема сирене, прясно мляко и царевично нишесте + малко босилек, сол и зехтин

Публикувано изображение

измишльотина втора:

бутер тесто на Била със смокини и крем от смлени бланширани бадеми, маскарпоне, захар, жълтък, ванилия (малинките са за цвят :--)))

Публикувано изображение

• Харесва ми 16

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пържени с масло зелени и червени чушки капия.Диня.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пържени (нарязани) чушки със сирене и яйца; салата от домати, поръсени с копър и чесън

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес сготвих чорба от гъби Кладница и стана невероятно вкусна... :)

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А рецептата?

Ми няма рецепта, пълна импровизация " мой стил"

за това бях толкова доволна, че се получи

и реших да се похваля... :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хъхъхъ. Така става най-добре. Направи абаче една малка ретроспекцийка с продукти, потправки и относителни времена, да видим може ли и нашата фирма да забърка една такава чорбица. Тук на тия - кладниците им викат - ойстер мъшруум - стридени гъби демек - ма що - незнам.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подлудихте ме с тази ваша гъбена чорба. Вече се разпоредих, да ми бъдат купени гъби и довечера ще се пие ракия с гъбена чорба. Правя я по два начина: Единият е имитация на шкембе чорба - Задушавам гъбите в краве масло. Отделно си правя запръжка от 3 с.л.олио, 2 с.л. брашно, 1 ч.л. червен пипер и доливам равни количества вода и прясно мляко(по 2 1/2 ч. ч). Като заври прибавям гъбите към течността. Подправките са чер пипер, млян или счукан лют пипер(ако обичате люто) и магданоз. Вторият начин е стандартен: Във врящата вода изсипвам 1 глава кромид, нарязан на ситно, мъничко зелена чушка, мъничко червена(може и люта), 1 морковче на малки кубчета и предварително задушените гъби. Като поври, добавям шепа ориз. Изключвам и застройвам с яйце и кисело мляко. Подправките са същите. Понякога си позволявам да добавя и идея млян кориандър, а също идея куркума(става много интересен цвят).

Редактирано от Нел (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих салатка от нарязани задушени камби с чесън и магданоз. Основното ястие - вълчи лакомства. :)

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...вълчи лакомства. :)

Поименно колежке, поименно :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.