Премини към съдържанието
Вили*

Какво сготвих в моята кухня / авторска тема /

Препоръчан отговор

Много неща, но най-важното е печената тиква с мед и орехи. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:bbq:  с пататоси

доволно количество за бирата и винцето

:cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ladies and Gentleman,

Не, не така, а дълго и провлачено, като конферансие на финален мач между шампиони
L-a-d-i-e-s  a-nd  Gen-t-le-man

Навън вее сибирски вятър, но това не попречи за поредна сбирка на норбековистите да нищят дебрите на душата. Знаете ли защо евреите оглавяват класацията за най-голям брой номинирани за Нобелова премия? Знаете ли защо Иисус Христос е най-известната личност днес на света? Защо 15г по-рано се предрича поява на личност в лицето на Хитлер? Защо Аллах е велик? Защо Аллах е алтруист? Защо умира етиката и прогресира дехуманизацията? Точно така, нищо не знаете!!!

Аз обаче знам, защото съм избранник на богоизбраните и приех кръста си, да стана най-големия алтруист на 21 век и по-този начин да получа любовта на всяко живо същество на земята. Това е всичко което искам.

Едно от значимите неща в този живот е да запазите когнитивните си способности до дълбока старост. Това означава още в детска възраст да се научите да свирите на музикален инструмент. Аз избрах клавесин!!!

И понеже сме в тема моята кухня. С поредицата пикове ви показвам нея. Мястото където създавам кулинарни шедьоври. Този път приех ролята на Иисус и реших с 6 пъстърви, обилно поръсени с магданоз,  да нахраня шестимата си гости. Бяло вино от Хермон и всевъзможни туршии.

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

За десерт баница "Profruit" и щрудел "Profruit", която отделих в покоите си и изядох докато съчинявах тези живи редове на възвишението.

Achtung!

Аз следвам числото на щастието. 22. Забелязахте ли купите? Те са порцеланови, защото пластмасата е мъртво изделие. Зеленчуците отделно от плодовете и най-отгоре най-красивия. Специално. В кухнята има само джудаика. Маските от Мексико отделих в хола.

Обичайте ме и ще ви се отдам ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свинско месце със лук и чушчица :)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супа с топено сирене клокочи на моя котлон - кой не е опитвал такава нищо не е разбрал от живота ъхъ

:cooking1:

е тая ми сега и беконче си има, с всичко може да се импровизира - кеф ти постна, кеф ти с мръвка - вкуса е у-ни-кал

:lick lips:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм...

Пломари с питка - интересни вкусови предпочитания имаш. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ladies and Gentlemen!

Изпитвате уникалния шанс да съпреживеете доброто в мен. Аз, когато пътувам сутрин към завода за овладяване на антиматерията пускам радио. Слушам новини, но тутакси игнорирам лошите. Еди кой си фалирал, еди кого си убили. Не, веднага превклювам на класическа музика и продължавам, защото вярвам, че на добрия човек е редно да му се поднасят само добри неща и не е нужно да си обременява психиката с лоши.  С следните редове ще изпитате подобно пътуване.

Аз съм динамичен човек, ключова фигура в отдел за пресъздаване на невъзможното. Мотор и идеен вдъхновител, най-вече отговорен за дизайна и крайния вид на прототипа. И при това развитие на нещата аз признавам, че не всичко блести като злато. Преди време ви споменах, че записах курс за помощник-зъболекар. Лека полека го избутах задочно. Курсът е платен, но аз се възползвах от третата безплатна държавна помощ-субсидия за трудова преквалификация и по този начин ми излезе безплатен. Това ме отреди в графа студент и разбрах, че ползвам съществено намаление за градския транспорт. Вместо 3лв билетче, аз дупча такова от 1лв. Замечателно и нормално за беден студент. Тъпото е, че не ползвам градски транспорт, ами продължавам да наливам дизел в човешкия си автомобил. Завлядян от подобен подход, да стана мултимилионер, като спестявам от каквото и да е, аз подадох молба в държавния институт за данъчно облагане на заплатата и спечелих. Оказва се, че държавата ми дължи пари и съответно ми ги възстанови. Това ме подгря още и попаднах на фирма, която взима 30% комисионна. Оказва се, че може да претендираш за подобен възврат 6 години назад. Споразумях се с тях и към март месец трябва да получа чек. Загрявате ли? Нямам време, заради туткавата процедура и хиляди бумаги. И така първия възврат реших да осребря в най-скъпия парти грил. Днес го получих. Демонстрационно наех двама негри - инфилтранти, същите на които подарих балдахина на Луи 16-ти  в комплект с микрогал и първия ми телевайзор тошиба само 100кг. Африканерите трябваше да пренесат новата ми придобивка пред зависливите погледи на съседите. Това го правя с терапевтична цел. Все пак центърът на Мирзакарим Норбеков в Якоруда остро се нуждаеше от подобна машинерия. Някога мечтаех да стана китобоец. Е, днес вече имам истински мангал, където да печа китове.

Публикувано изображение

Oтне ми 20 мин да го сглобя. Работих по интуиция и всичко се получи от раз.

Публикувано изображение

Честно, сгънато в вид за пренос ми асоциира стол-бастун за старци, с чиято помощ се придвижват, а донякъде бандурата ми навява прилика на инкубатор за яйце от кондор.

И докато го сглобявах, изпържих кюфтаци по хайдушки с една вълча пържола, които глътнах в къта за гладни.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

стига толкоз мръвки пфуу малко почивка -

с картофени кюфтета, със зелена млечна салата

:lick lips:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Публикувано изображение

Редактирано от JQO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

камера galaxy s2

Ladies and Gentleman,

Днес се сдобих с спортен велосипед с 24 скорости. В кашона е, в разглобен вид и утре като се излюпя ще се заема с него. Проблемът е, че нямам задължителнта каска, а такъв атрибут не ми се носи. Е, аз имам още два велосипеда. Първият, който ръждясва в килера. Спукаха му се гумите и къде от мързел, къде за по-лесно си купих втори - пони. С него ходя да мия чинии, като карам между кварталите, заради каската. Обаче г*зарите се навъдиха с електровелосипеди и това много ме изкушаваше, и днес се разминах в избора си. Купих си още кайма - несвинска! И понеже се изтерзах от шопинга реших да си пръкна малко кюфтаци. Седнах си в двора пред погледите на съседите. Пуснах си от тубата микс-кючеци 2013, изтърбушоних една бутилка червено вино и лека полека глътнах 15 броя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"..изтърбушоних една бутилка червено вино и лека полека глътнах 15 броя. "   Кюфтенца? Ей това се казва хубава софра! Да ти е сладко и наздраве за новата година!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво е това

:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми като съм си навила соленки и те така

тези най-много ги обичам - с амонячната сода

не признавам други

па все едно печене ще прежалите кво че гадно - е ние с писата излизаме у коридора

хем и да се поразходи малко

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
 ОХ,Лин!!!

Напълнявам само докато ги гледам,много професионално са декорирани,адмирации :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОХ,Лин!!!

Напълнявам само докато ги гледам,много професионално са декорирани,адмирации :yanim:

Благодаря : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ladies and Gentleman,

отново съм събирателен център на три континента. Повод за гордост са скъпите ми гости от Чили, страната за която мечтая моята личност да бъде издигната в култ. Предоставям ви следния пик, като доказателство, че nobody, подчертавам  nobody не може да се мери с моите божествени кулинарни способности, като доведох нещата до съпоставка с шедьовър, без право на обжалване!!!

Публикувано изображение

Кратка ретроспекция на предоставеното

Тъй като се получи симбиоза на дядовата ръкавичка с авра'амов дом, реших, че най-добре е гостите да бъдат нахранени по принципа на шведска маса и съответно.

1. Салата от марули с резани кисели ябълки (грейнисмит) и киви, обилно поръсени с оцет, зехтин, сварено яйце и обелени слънчогледови семки.

2. Пържени (задушено-сварени) картошки с много копър и розмарин.

3. Печена черна леща с чесън.

4. Червено цвекло с глава кубински лук.

5. Хумус (без коментар).

6. Кьопоолу по авторска рецепта (която никога не се повтаря).

7. Потатоси (не знам как е на български, има вкус на тиква).

8. Гречка (сантименталност от московските ми времена и нещо си там за мъжка потентност).

9. Патладжани на фурна с мариновани чушки (любимо).

10. Пилешки пържоли с пълнеж от сушени сливи/кайсии/стафиди, обляти с мед.

11. Телешки пържоли. Всъщност бут и всеки си реже резан.

12. Салата от домати и краставици, която се опустоши към момент пик.

12А. Ръжен хляб готово нарезан, защото сме манекени!!!

Бяло и червено вино, уискита, водки, минерална вода, кола, ала-бала с фъстъци и печени орехи за предястие. А финал - торта снежен човек и мацапа с кафе по турски или разтворимо в добавка от купа с круши, райски/ябълки, банани и цитруси. А да, вдясно от чашата ми, има празна чиния. Там бях приготвил агнешки език с моркови, което се оказа предпочитано блюдо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Салата от марули с резани кисели ябълки (грейнисмит) и киви, обилно поръсени с оцет, зехтин, сварено яйце и обелени слънчогледови семки.

Впечатлена съм от всичко, но от тази салата ми се напълни устата със слюнка. Нямам търпение да стане утре и да те изплагиатствам най- нагло  : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Пилешка кавърма + студена биричка и сега ще си пусна нещо и да гледам и пишем деня за оползотворен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чийзкейк с шоколадова заливка

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Дразнителка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аха, да, "Ама виж ми браунитоооооо", съвсем без да искаш :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в момента точно всичко ще изям, иначе по ще се хвърлям на чийзкейка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Only 75 emoji are allowed.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.