Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Актуализиране на драйвер

Препоръчан отговор

Здравейте Господа, Получи се следната ситуация с лаптопа ми: Като се постави ново устройство в компютъра(USB) го вижда но не продължава по нататък - да си потърси драйвери или да поиска да се инсталира.На съществуващи устройства като му се даде пропъртис и ъпдейт на драйвера нищо не се случва.Може ли да се поправи това без да се преинсталира Windows ХР SP3.Имам съмнение че се повреди след като деинсталирах една програма(за жалост не се сещам коя е :-(( ) и по време на деинсталацията ме попита дали да премахне няколко библиотеки или не защото можело да се използват и от други програми.Отговорих с да , и май след това се появи проблема. Благодаря предварително.Надявам се да има решение на проблема и понеже влизам за пъви път във форума темата да точно този раздел и да не бъде изтрита.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай следното:

вкарай диска с инсталационния windows в цд-то и напиши в run:

sfc /scannow

windows ще провери за подменени и липсваши файлове и ще си ги дръпне от цд-то (не винаги обаче това работи)

също виж в device manager ако има ! или ? на драйверите за usb ги изтрий и рестартирай компютъра (да си ги намери windows наново и да си ги инсталира правилно)

Можеш да опиташ да инсталираш отново драйверите за чипсета на дъното.

не знам колко разбираш от windows, но явно нищо не разбираш. на xp драйвери за usb-тата не му трябват, и никой от производителите на чипсети не прави собствени. ако за се затрили библиотеки няма от къде да ги вземе, освен ако знае кои са и си ги вземе от инсталационен windows, ако не може да се справи, остава варианта, който не иска да прави - преинсталация... Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По темата - нека човека да опита и с repair на Windows преди съвета на "професора" за преинсталация.

пробвай следното:

вкарай диска с инсталационния windows в цд-то и напиши в run:

sfc /scannow

windows ще провери за подменени и липсваши файлове и ще си ги дръпне от цд-то (не винаги обаче това работи)

също виж в device manager ако има ! или ? на драйверите за usb ги изтрий и рестартирай компютъра (да си ги намери windows наново и да си ги инсталира правилно)

не знам колко разбираш от windows, но явно нищо не разбираш. на xp драйвери за usb-тата не му трябват, и никой от производителите на чипсети не прави собствени. ако за се затрили библиотеки няма от къде да ги вземе, освен ако знае кои са и си ги вземе от инсталационен windows, ако не може да се справи, остава варианта, който не иска да прави - преинсталация...

И аз не те знам колко разбираш ама като те гледам какви ги пишеш тук и в другите теми си ми ясен че само се опитваш да "многознайстваш" и да се правиш да интересен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже се примирих с вариянта за преинсталация, реших преди да тръгна натам да пробвам още една идея.От друг комп. сравних кои са различните файлове в windows/system32 , изкопирах ги без да припокривам тези с еднакви имена но с ралични размери и за мое учудване проработи.Даже си и инсталирах инфрареда към усб.(появи се прозореца открит е нов хардуер и т.н. цялата процедура мина , а преди това въобще не се появяваше)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване