Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Мисля да си вземам машина до 1000 лв., ще се ползва за HD филми, музика, интернет и игри, като CS 1.6, WOW и NFS Underground 2. Спрял съм се на тези:

Fujitsu Lifebook AH530

HP G62-b95SQ

Lenovo IdeaPad G560AL

Кoй е най-добре да избера? Ако имате други предложения пишете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Нито един от 3-те , особено от този магазин ! и как ще ги гледаш тези HD филми на тези 15.6' ?!

Редактирано от iliev72 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бягай далеч от HP и FSC, също така и от видео и чипсет на NVIDIA, тоя ми изглежда супер: Acer AS5742G-373G50MNkk, 3гб рам, 500гб диск http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=43303 цената е без ддс но може и 374g50 (с 4гб рам и 500гб диск или 374g64 с 4гб рам и 640гб диск, или 374g32 с 4гб рам и 320гб, диск но гледам че ги няма...) от втората група цифри числото пред G - рам, след G първите две цифри от размера на диска - 32 - 320гб, 50 - 500гб, 64 - 640гб, MNKK - черен цвят MNRR - червен цвят

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Професоре, HD6370=HD5470=овърклокната HD4570 - нищо особено към днешна дата, а и цената в Мост на твоето предложение е 1100лв. с ДДС. Проблемите с nVidia много добре знаеш, че бяха с 8ххх и малко с 9ххх серията, a с новите няма проблем. FCS вече няма - има само Fujitsu и лаптопите им хич не са толкова зле колкото евтините HP-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Професоре, HD6370=HD5470=овърклокната HD4570 - нищо особено към днешна дата, а и цената в Мост на твоето предложение е 1100лв. с ДДС. Проблемите с nVidia много добре знаеш, че бяха с 8ххх и малко с 9ххх серията, a с новите няма проблем. FCS вече няма - има само Fujitsu и лаптопите им хич не са толкова зле колкото евтините HP-та.

Всъщност проблемите им бяха със 7ххх, 8ххх, 9ххх, 2хх и 3хх. Като част от последните две серии са ребранд на 9ххх (част от които бяха ребранд на 8ххх - няма край това). Тъй-че всичко отпреди мобилните ферми (4хх, 5хх) на nVidia си остава руска рулетка.

За лаптоп и за игрите, които иска R6370 не е за подценяване. Естествено, като карта от началния клас - не става за нищо особено, но това важи и за nVidia алтернативите. За 1000 лв не можеш да вземеш лаптоп убиец и винаги ще трябва да правиш компромис (изработка, екран, процесор, видеокарта).

Acer-a на Professor-a не изглежда лош, но се обзалагам че ще е печка с този процесор...

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За лаптоп и за игрите, които иска R6370 не е за подценяване. Естествено, като карта от началния клас - не става за нищо особено, но това важи и за nVidia алтернативите.

Моя лаптоп е с 4570(разликата от 6370 е само 100MHz честота на ядрото) и знам за какво става - за WoW не става, особено в големи рейдове и батълграунди - просто е мъка да се играе дори и на 1280х720 на low детайли и се губи цялото удоволствие от играта, за cs 1.6 бива, NFS-то също се играе горе-долу прилично, но все пак е 64-bit карта с 80 шейдър процесора. Предложения от мен Acer e с GT540M, която е конкурент, че и малко по-добра от HD5650(128-bit 400 шейдъра) и на 1366х768 определено се играе спокойно, дори и на по-високо ниво на детайлите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя лаптоп е с 4570(разликата от 6370 е само 100MHz честота на ядрото) и знам за какво става - за WoW не става, особено в големи рейдове и батълграунди - просто е мъка да се играе дори и на 1280х720 на low детайли и се губи цялото удоволствие от играта, за cs 1.6 бива, NFS-то също се играе горе-долу прилично, но все пак е 64-bit карта с 80 шейдър процесора. Предложения от мен Acer e с GT540M, която е конкурент, че и малко по-добра от HD5650(128-bit 400 шейдъра) и на 1366х768 определено се играе спокойно, дори и на по-високо ниво на детайлите.

За R6370 има значение само дали е истинска DX11, т.к. за WoW излезе пач под 7-цата който се твърди че забързявал (имаше статия в THG по въпроса).

Иначе обърках моделите, имах в предвид твоя Acer - предполагам с този процесор ще е печка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е орязан Core i3 - няма Hyper-Threading и Virtualization Technology, което хич не го бърка в игрите. Иначе си е същия Arrandale - 32nm, 35W TPD като Core i3-330M.

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ми предстои същата покупка - лаптоп и то ДО 1 000лв.

Гледам и нищо не мога да харесам, а ми остават 2 дни да избера.

Помагайте бе, хора.

Като гледам за тези пари се предлагат остарели двуядрени процесори с остарели памети на 800 мега херца.

Направо се хващам за главата...как ще избера за 2 дни машина - не знам.

Какво ще кажете за този модел:

цък

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде малко да влезем в час а ?! Официалният дистрибутор в момента е Most Computers !

Ето ти нещо до 1000 лв - ACER AS5742G-383G50MNRR /15.6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна сме влезли в час и това, че Мост са вносител на едикакваси марка изобщо не означава, че трябва да купуваме директно от тях на по-високи цени. Ти да не си почнал работа там, че толкова ги споменаваш във всяка тема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи искам да питам за този лапто видеокартата става ли за гледане на Blueray и HD филми?

http://www.pic.bg/laptopi/dell/_Inspiron_N5010/4981

И процесора като е на 1066 паметта и тя ще работи на 1066, нищо че е с честота 1333, нали така?

Гледам, че пише на видеокартата HD, но колко й е паметта и на каква честота работи?

На този модел не може да му се вгради външна видеокарта нали?

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Кой от двата лаптопа е по-добрият избор ?

1 и 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...