Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем при свързано PC и TV

Препоръчан отговор

Здравейте!!! Проблема е следния: Когато пусна филм през който и да е плеар(Gom player;BSplayer;media pleyar)и разни други,на компютара имам картина,а на ТВ няма само черен екран и субтитри си върват.Единствено с winamp си върви едновременно и на комп. и на ТВ. Видео картата е Geforce 5950fx ultra драйвери съм пробвал няколко различни и винаги е едно и също. Вече трети ден се мъча и полудявам,моля помогнете да се реши проблема! Благодаря предварително на отзовалите се!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!!!

Проблема е следния:

Когато пусна филм през който и да е плеар(Gom player;BSplayer;media pleyar)и разни други,на компютара имам картина,а на ТВ няма само черен екран и субтитри си върват.Единствено с winamp си върви едновременно и на комп. и на ТВ.

Видео картата е Geforce 5950fx ultra

драйвери съм пробвал няколко различни и винаги е едно и също.

Вече трети ден се мъча и полудявам,моля помогнете да се реши проблема!

Благодаря предварително на отзовалите се!!!

А връзката между РС-то и ТВ-то каква е? Кабела да не е за 5 лв от кварталния битак? ТВ-то на правилния канал ли е за прием от РС? Хм!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега,да сме наянсо и за да няма въпроси и отговори с които не ми се занимава; Кабела не е от битака и по принцип си гледам первектно и на комп и на тв върви си всичко прекрасно,еднорвеменно и на двете.Нямам насичане,смущения и т.н.гледам си вибокс,ютуб и всичко останало,каквото показва монитора,това показва и на Тв-то.Проблема единстен е,чекогато си пуна филм през който и да е преър с изключение на winamp на монитора се вижда всичко,а на тв покавза черен екран и субтитрите само те се виждат.Това го прави когато е основен монитора.Когато направя да е водещо тв на него се вижда всичко,а на монитора се вижда черния екран.От това си вадя извод,че нещо в настройките на nvidia-та не е както трябва.Може и да е от драйвърите ,ама пробвах вече четири пет различни и пак си го има това. да вмъкна само че кабела е с букси DVI-HDMI

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз мисля, че е съвсем нормално ... све ено да пуснеш игра и тя да върви на двата монитора ще тръне само на "основния" дисплей зададен от драйверите на видеото най-добре си го направи на два различни десктопа и си пускай на който искаш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че си е нормално след като съм ги клонирал и на двата да се гледа едно и също. Искам да поясня още нещо този проблем не е лично на мен а на познат.И двамата сме с един и същи модел тв Тошиба.аз съм с видео карта Geforce 9400 GT а той със по горе споменатата 5950 fx ultra връзката м/у pc и tv и на двамата е DVI-HDMI.При мен е Clone или Duplicate както искате го разбирайте и при него е така.Аз си гледам всичко и на двата нямам грижи никакви.И HD формати тегля и кви ли не всичко си въври.Каквото гледам на монитора това и на ТВ-то независимо дали влизам в нета или в самите папки на компа или гледам филм през който и да е плеър. А при него всичко е нормално,само когато пусне филм през по горе споменатите плеъри,в зависимост от това кой е водещ монитор дали Тв или монитора на компа.Ако е Тв водещ на него си върви всичко а на монитора е черен екран на плеъра и само субтитрите вървят,ако е монитора водещ филма си върви прекрасно,а на Тв-то плеъра псуак само пак субтитри и е черен екран.Интересното е,че ако пусне филма през winamp тогава вижда и на двата си върви филма както трябва. Та това е .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да,трябва да се клонира дисплея.Но освен опцията "clone" вижте дали има и опция "dualview". Какво имам в предвид.Когато е на тази настройка,екрана на телевизора се получава като продължение на дисплея на монитора.Без на него да се виждат иконите от десктопа.При това положение,просто препоръчвам да провлачите прозореца на плейъра,който сте отворили,от десктопа на екрана на телевизора.Там вече си го разширявате и се наслаждавайте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да съгласен съм за dualview,но при него мога да гледам само филми и картинки и да си ползвам монитора на пц за основно.При мен и при моя познат компа е в енда стая а тв в друга,за това искам да се вижда каквото на едната това и на другото.ползвам си безжична мишка и клавиатура и си правя всичко през тв,когато си отида в другата стая си позлвам пц без да се налага да правя някакви настройки пак,за това ми е по удобно да е на клонинг и да си правя всичко и от двата монитора.При мен няма проблемн но при френда има с филмите което си е дразнещо,а като гледаме настройките са еднакви,мислехме че е от драйвери и сменяхми с най различни ама все тая,ако още ден два не открием проблема,мисли да си купи нова карта и да прави всичко на ново.Аз обаче мисля че от някоя настройка. Не знам на никой ли не се е случвало това???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да съгласен съм за dualview,но при него мога да гледам само филми и картинки и да си ползвам монитора на пц за основно.При мен и при моя познат компа е в енда стая а тв в друга,за това искам да се вижда каквото на едната това и на другото.ползвам си безжична мишка и клавиатура и си правя всичко през тв,когато си отида в другата стая си позлвам пц без да се налага да правя някакви настройки пак,за това ми е по удобно да е на клонинг и да си правя всичко и от двата монитора.При мен няма проблемн но при френда има с филмите което си е дразнещо,а като гледаме настройките са еднакви,мислехме че е от драйвери и сменяхми с най различни ама все тая,ако още ден два не открием проблема,мисли да си купи нова карта и да прави всичко на ново.Аз обаче мисля че от някоя настройка.

Не знам на никой ли не се е случвало това???

Не си споменал нищо за резолюцията .Пробвай да зададеш на TV-то(Secondary Display) , да плейва видеото на Full Screen .Това е в контролния панел на Nvidia .

Редактирано от darco (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване