Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Мисля да сменям захранване(на старото вентилатора изгоря :cool: ), ето дани за моята машина,цък

Може ли вашето мнение кое от Тези захранвания е най-добрия избор за моята машина,благодаря предварително

(Немога да ви кажа колко V/каква марка е старото ми захранване :baby: казвам предвартелно

Само с 1 видео карта съм.

Редактирано от rambibg (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята конфигурация е подобна 9850BE с 2бр ATI3870 и след като изгорих 4(четири)бр. захранвания си купих допълнително захранване(300W) на видеокартите + 550W някакво менте. Ако искаш да си само с едно мисля, че трябва да увеличиш бюджета и ватовете поне на 700+ W и желателно да е марково :cool: иначе ще станеш специалист по монтаж/демонтаж на захранвания.

Редактирано от kaloianpenkov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята конфигурация е подобна 9850BE с 2бр ATI3870 и след като изгорих 4(четири)бр. захранвания си купих допълнително захранване(300W) на видеокартите + 550W някакво менте. Ако искаш да си само с едно мисля, че трябва да увеличиш бюджета и ватовете поне на 700+ W и желателно да е марково :cool: иначе ще станеш специалис по монтаж/демонтаж на захранвания.

Какви 700 вата??? За тази конфигурация с калкулатор излиза "Our recommended PSU Wattage: 358 W" от ето тук...

А аз най-вярвам на този калкулатор. Все пак тука го имаше точно модела процесор и даде резултат мин 309 вата! Човека е само с 1 видео карта!

Така, задължително марково захранване, иначе ще сменяш 4 както от по-горният пост. Кажи какъв е бюджета с който разполагаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Ми надявам се до 100 лева по възможност м/у 40-70 Благодаря за линковете към калкулаторите! Някакво мнение относно линка с вентилаторите който съм дал? понеже мисля в този сервиз да си нося машината след около час, като се обадих казаха че не е проблем с мое захранване( тоест ако ми дадете пример с добро марково захранване мога да го купя и те просто да ми го сложат)

Редактирано от rambibg (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви 700 вата??? За тази конфигурация с калкулатор излиза "Our recommended PSU Wattage: 358 W" от ето тук...

А аз най-вярвам на този калкулатор. Все пак тука го имаше точно модела процесор и даде резултат мин 309 вата! Човека е само с 1 видео карта!

Така, задължително марково захранване, иначе ще сменяш 4 както от по-горният пост. Кажи какъв е бюджета с който разполагаш.

Ами от снимката, която е прикачил се виждат или поне така изглежда, че са две видеокарти, поне при мен така излиза(ще добавя снимка), а 9950 е BE и е 135W ТДП,и със 358 вата, без нищо друго може и да включи компютъра, а видеото, дисковете, рам, вентилаторите?

post-246159-0-56188700-1299838910_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами от снимката, която е прикачил се виждат или поне така изглежда, че са две видеокарти, поне при мен така излиза(ще добавя снимка), а 9950 е BE и е 135W ТДП,и със 358 вата, без нищо друго може и да включи компютъра, а видеото, дисковете, рам, вентилаторите?

Само с 1 видео карта съм,незнам защо го показва така :eek:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.stantek.com/41447.html Взимаш си 1 такъв и няма да имащ проблеми , ако решиш да правиш ъпгрейд няма да се налага да го сменяш.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

http://www.stantek.com/41447.html Взимаш си 1 такъв и няма да имащ проблеми , ако решиш да правиш ъпгрейд няма да се налага да го сменяш.

Благодаря но много извън паричните ми възможности, мисля да го зема след месец ,макс 2 и да го сложа/заедно с нова видео карта,но не и на този етап... :eek: Редактирано от rambibg (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря но много извън паричните ми възможности, мисля да го зема след месец ,макс 2 и да го сложа,но не и на този етап :eek:

Да доста над бюджета е но повярвай ми по-добре да нямаш нет 2 месеца от колкото на 4-5 месеца да питаш защо ти се рестартира компютъра.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да доста над бюджета е но повярвай ми по-добре да нямаш нет 2 месеца от колкото на 4-5 месеца да питаш защо ти се рестартира компютъра.

Проблема е че се занимавам с гейминг, като в края на идната седмица ще ми се преведат 300$ ако днес и вторник играя, и бъда активен за тренировките а без захранване това няма как да стане... :eek: просто имам и други финансови проблеми на тоя етап и сам в доста отчаяна позиция.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки ти предлага това, което той самия би искал да има!

Едно захранване на Чифтек от 450 Вт ще ти свърши идеална работа!

Имам много приятели, които си карат с "кучета" като Codegeen & Delux...ми карат с тях вече по 3-4 години.

Фортроните не ти ги препоръчвам, щото им влошиха качеството!

Ето го твоето захранване...малко по-мощно съм ти го дал...и малко по-скъпо:

Айде, Честито и безаварийно ползване - ЦЪК :eek:

Ако ти идва множко:

ЦЪК-2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така се получи че успях на време да имам пари за нова видео карта +това което ми предложи Williams

Благодаря на всички :)!

Можеше и по-добре!Не всичко е ватове ,но не казвам , че този избор е лош!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GX е бюджетна серия на CM и не са хубави захранвания. Направени са евтино с шумна перка и лоши характеристики(пулсации) на напреженията. Seasonic SS-500ET e далеч по-добро от всеки GX и както каза колегата Daredevil_666, не всичко е ватове. А тия онлайн калкулатори дават някаква обща представа, но толкова - нито са точни, нито човек трябва да се ръководи от тях при купуване на захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване