Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

gerchooo

Ще ми стигне ли токът?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Искам да попитам ще ми стигне ли токът за нов процесор със следното захранване? Захранванет е Fortron Bluestorm II PRO - 500W, a процесорът - AMD Phenom II X6 1090T. Toва, което ме притеснява, е че на етикета на захранването има следните стойности: За 3.3волта имам 24 ампера, на 5волта 24ампера, а на 12волта имам 18 ампера. На етикета също пише, че максималната отдавана мощност за 3.3 и 5.0 волта е 123Вата, а доколкото знам процесорът изисква 125 :? Останалата част от конфигурацията е следната: MB - ASUS M4A78-PRO, Corsair XMS2 Dominator 4GB (2x2GB) DDR2 1066MHz, ATI RADEON HD5770 1024MB/128bit , 500GB HITACHI 16MB, CASE BLACK, 2X120MM COLOUR FANS, 1xCOLD CATHODE BLUE LAMP, Transpаrеnt side panel. Е какво мислите. Ще успее ли да издържи процесорът 1090Т?

Редактирано от gerchooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На етикета също пише, че максималната отдавана мощност за 3.3 и 5.0 волта е 123Вата, а доколкото знам процесорът изисква 125 :?

Процесора се захранва по 12 волтовата, виж за нея какво пише. Но смятам, че няма да имаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

последно 500 или 400 вата е ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... а на 12волта имам 18 ампера....

12x18=216W х2=432W дава захранването, а на теб ти трябват 125W

без коментар :rolleyes:

ЕДИТ: видях че захранването има ДВЕ 12волтови линии

Редактирано от Bily-79 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

iliev72 извинявам се за 500Вата става въпрос. оправих грешката. Ето всичко каквото пише на захранването: 3.3V - 24A 5.0V - 24A +12V1 - 18A +12V2 - 18A -12V - 0.5A +5Vsb - 2.5A E, последно ще имам ли проблеми или мога да съм спокоен :rolleyes:

Редактирано от gerchooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не би трябвало да има проблем :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно. Защото си го закупих днес и като видях в последствие етикета се оплаших, но щом няма да имам проблеми сега мога спокойно да си закупя посочения процесор (1090Т).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още нещо да попитам. Предварително се извинявам за глупавия въпрос. Като процесорът се захранва от 12-те волта за какво служат 3.3в и 5.0в :?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още нещо да попитам. Предварително се извинявам за глупавия въпрос. Като процесорът се захранва от 12-те волта за какво служат 3.3в и 5.0в :?

ами дъното :) то се захранва и 5 и 3.3 волта :) в форума има тема що е дъно и какво има в него - прочети я !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам ще ми стигне ли токът за нов процесор със следното захранване?

Захранванет е Fortron Bluestorm II PRO - 500W, a процесорът - AMD Phenom II X6 1090T.

Toва, което ме притеснява, е че на етикета на захранването има следните стойности: За 3.3волта имам 24 ампера, на 5волта 24ампера, а на 12волта имам 18 ампера.

На етикета също пише, че максималната отдавана мощност за 3.3 и 5.0 волта е 123Вата, а доколкото знам процесорът изисква 125 :?

Останалата част от конфигурацията е следната:

MB - ASUS M4A78-PRO, Corsair XMS2 Dominator 4GB (2x2GB) DDR2 1066MHz, ATI RADEON HD5770 1024MB/128bit , 500GB HITACHI 16MB, CASE BLACK, 2X120MM COLOUR FANS, 1xCOLD CATHODE BLUE LAMP, Transpаrеnt side panel.

Е какво мислите. Ще успее ли да издържи процесорът 1090Т?

Ще работи,но следващия път избери CPU производство на Intel

post-179569-0-42016900-1300390676_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)

Защо?

:) Ти пък сега задълбаваш :) Интел трябва да е и толкоз :)

За парите на този Тубан можеше да си вземе човека Е5200 и Г31 дъно и нямаше изобщо да се притеснява дали ще стигне тока :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:ph34r::speak::doh: И какво му е лошото на AMD???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel Inside , Idiot Outside :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...