Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой е по-добрият процесор?

Препоръчан отговор

Кой е по добрия процесор за игри този P4 506/2.66G/1M/BOX/FSB533 или този ATHLON64 3000+ BOX /S754 :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
втория

<{POST_SNAPBACK}>

А в случай че се използва за всякви неща кой е по добрия. :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И според мен по добрият процесор е Атлон-а!Както се вижда(поне тези които са го забелязали и аз съм със Атлонче и съм много доволен от него :yanim:)! За всичко пак атлончето :wors:

Редактирано от Biased (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение че втория е по-добър за игри а също и всичко останало. Ако имаш възможност дай още 40 долара и вземи S939. Ако нямаш здраве да е cool.gif

Разликата м/у 3000+ за S754 и 3000+ за S939 не си струва 40 долара но за в бъдеще е по добре да е S939 защото поне според мен след излизането на М2 сокет 939 ще заеме мястото на 754 в ниския клас. Но дотогава има доста вода да изтече така че решавай според моментните си възможности :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

s.939 по добре с него процесорите имат SSE SSE2 SSE3

s.754 няма SS2 SSE3 което го различава от Pentium4

дори ще спестиш 10W топлина с AMD

на страницата на AMD има много добро сравнение производителност технология

сравнението

Редактирано от saentist (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От друга страна избирайки 754 ти се обричаш на загубена кауза, тъй като AMD ще променят отново цоклите тази година (ако се лъжа, не е лошо някой да ме поправи ;) )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От друга страна избирайки 754 ти се обричаш на загубена кауза, тъй като AMD ще променят отново цоклите тази година (ако се лъжа, не е лошо някой да ме поправи :speak: )

<{POST_SNAPBACK}>

Можешли да ми обясниш защо се обричам на загубена кауза. Аз на две години сменям целия КОМП.Аз не разбирам и за това питам при това полужение дали ме бърка това. :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз до сега не съм видял стабилна гейм платформа с AMD, само пълнят форумите с оплаквания. И то защото са си спестили 20 USD.

А пък това за 10W... да, 10W от отоплението на стаят ще се спестят.

Не искам флейм, изразявам си мнението. Само ние ли не можем да разберем, че няма такова чудо по света - хем да е по-евтино, хем да е по-добро, хем Интел да са скапани, хем да са по-скъпи, хем да не фалират, че и печалби да правят.

Останете си със здраве

PS. Не стига, че този P4 който пита човека е ще му върши прекрасна работа дори и за CAD/CAM, ами погледнах и сайта на АМД - прекрасна картинка:

Това, което сега реализират АМД - Интел го имат от 2000 г. Модата няма общо тук

11 мил. транзистора по-малко - от това ли се прави икономията на топлоотдаване ? или се увеличават MIPS?

HyperTransport™ technology up to 2000MHz - страхотия, ще се разплача от екстаз като видя такова дъно. След някоя година

2х повече пропусквателна лента към дъното ?? Аха, сигурно с Онова дъно, на 2 Гхз

L1: 128KB L2: 1024KB, or 512k(exclusive) и като сбор - 640К за АМД. Странна математика. При Интел е лесно - 1 си е 1

Аааа тоталното превъзходство: Enhanced Virus Protection for Windows® XP SP2*

Учудвам се как АМД са публикували такова нещо на сайта си.

PPS. :speak: Пак моля, без флейм, вижте линка

Редактирано от Topper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От друга страна избирайки 754 ти се обричаш на загубена кауза, тъй като AMD ще променят отново цоклите тази година (ако се лъжа, не е лошо някой да ме поправи :) )

<{POST_SNAPBACK}>

Напълно вярно е че ще излиза нов цокъл: s.AM2(с 940 крачета, но с ново разположение за разлика от s. 940)

От това което разбрах аз, АМД ще предлагат цялата си гама процесори за АМ2(както бюджетните така и най-скъпите)

Ето една статия за разликите м/у s.754 и s.939:www.computers.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кой е по добрия процесор за игри този P4 506/2.66G/1M/BOX/FSB533 или този ATHLON64 3000+ BOX /S754    :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

не на процесора на видеото и паметта наблегни за игри , там процесора е на 2 план

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кой е по добрия процесор за игри този P4 506/2.66G/1M/BOX/FSB533 или този ATHLON64 3000+ BOX /S754    :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

За игри силно ти препоръчвам "AMD Athlon" пък нека и другите си дадат мнението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, момче, силно ти препоръчвам да ибереш Атлон на АМД! Няма никакъв спор, че е по-бързия процесор, без значение за какво ще го използваш!!! Атлона 64 е доста по усавършенстван от този на Пентиум, доста по-тих е , и доста по-икономичен. Освен това е и 64 битов и е с по-голяма переспектива. Но да знаеш,че 64битов процесор не работи добре на 32битова OS, поне такива са ми впечатленията от хора, които се оплакват. Друг е въпросът за надеждността, тогава везните са в полза на интелския процесор.Успех в избора! laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Приятелю,

Предполагам , че става дума за тези процесори

Intel Pentium 4 506 Prescott 533MHz FSB LGA 775 EM64T Processor Model BX80547PE2667EN - Retail

64 bit Support: Yes

Cooling Device: Heatsink and Fan

Hyper-Threading Support: No

L1 Cache: 12KB+16KB

L2 Cache: 1MB

Multimedia Instruction: MMX, SSE, SSE2, SSE3

Operating Frequency: 2.66GHz

Process Type: 90 nm

Series: Pentium 4

Voltage: 1.25-1.4V

и

AMD Athlon 64 3000+ Newcastle 800MHz FSB Socket 754 Processor Model ADA3000BOX - Retail

Hyper-Transport Support: Yes

L1 Cache: 64KB+64KB

L2 Cache: 512KB

Multimedia Instruction: MMX, SSE, SSE2, 3DNOW! Professional

Operating Frequency: 2.0GHz

Process Type: 0.13 µm

Series: Athlon 64

Voltage: 1.5V

или

AMD Athlon 64 3000+ Venice 800MHz FSB Socket 754 E6 Processor Model ADA3000BXBOX - Retail

Hyper-Transport Support: Yes

L1 Cache: 64KB+64KB

L2 Cache: 512KB

Multimedia Instruction: MMX, SSE, SSE2, SSE3, 3DNOW! Professional

Operating Frequency: 2.0GHz

Process Type: 90 nm

Series: Athlon 64

Voltage: 1.4V

.

Не им знам цените в момента в България. но както и да е. Втория Атлон (Venice) е по - добър от първия (Newcastle), но каквото и да ти говорят този процесор на Intel е по - добър от тях.

И той е 64 битов, ако това е от значение, но като чета част от постовете тук, май се пише за неща от които и хабер си нямат за какво става дума.

Така , че относно предложените от теб 2 типа процесора - твърдо за Intel-ския.

Но при игрите същевременно е много важно и с какво дъно ще е екипиран този процесор, с каква видеокарта ще е системата и колко и какъв тип ще е паметта.

Процесора е важен, но не е всичко.

Надявам се , че съм ти помогнал

:bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Можешли да ми обясниш защо се обричам на загубена кауза. Аз на две години сменям целия КОМП.Аз не разбирам и за това питам при това полужение дали ме бърка това. :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Защото след няколко месеца на това дъно няма да можеш да сложиш нов процесор, даже и да искаш. Лично аз също повече харесвам AMD, ама с тия цокли вече се оляха. Препоръка...ако имаш време и желание изчакай новите цокли и чак тогава прави upgrade. Все пак решението си е твое.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята препоръка е да си вземеш едно Атлонче на 754 от Серията VENICE и да си поспестиш парички за новият сокет на AMD! Явното в случая е, че дори и през втората половина на тази година да се появят новите процесори с "различният" 940 сок., дънните платки за него поне до края на годината а може би и до средата на следващата ще са на цени в далечни измерения и галактики! Ако обаче твърдо си заложил на по-голямата мощ си вземи Атлонеца на 939, така със сигурност до ъпгрейд скоро едва ли ще стигнеш/1 1/2, 2 години с варианта 3200+BOX сок939 64бит/ Но простата истина е че когато дойде време за ъпгрейда ще се окажеш в ситуацията да си вземаш ново дъно, процесор, памет!

Наслука cool.gif

ПС: Интел изобщо не са присъствали, не присъстват, и няма да присъстват в дома ми занапред, това е сигурното, защото не обичам да си имам работа с колхозническите им продукти!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без по - никакъв начин да искам да превръщам темата в INTEL vs. AMD, просто попрегледай дори и само от последните 1-2 седмици темите в този подфорум и си отбележи колко пъти се споменава името AMD заедно с думичката проблем.

Затова и по-горе ти написах, че освен процесора има и други, по - важни фактори, които влияят на една гейм конфигурация.

Ако наистина си сменяш компютъра и не ти пука за ъпгрейд на съществуващите неща (аз между другото процедирам по същия начин, но не на 2 години, по - рядко), то и сокет 754 ще ти свърши чудесна работа, ако решиш да вземеш AMD-то.

Така че дали сега ще вземеш 939 или 754 няма никакво значение, така или иначе след 2 години ще се купува ново дъно.

Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Без по - никакъв начин да искам да превръщам темата в INTEL vs. AMD, просто попрегледай дори и само от последните 1-2 седмици темите в този подфорум и си отбележи колко пъти се споменава името AMD заедно с думичката проблем.

Затова и по-горе ти написах, че освен процесора има и други, по - важни фактори, които влияят на една гейм конфигурация.

Ако наистина си сменяш компютъра и не ти пука за ъпгрейд на съществуващите неща (аз между другото процедирам по същия начин, но не на 2 години, по - рядко), то и сокет 754 ще ти свърши чудесна работа, ако решиш да вземеш AMD-то.

Така че дали сега ще вземеш 939 или 754 няма никакво значение, така или иначе след 2 години ще се купува ново дъно.

Успех

<{POST_SNAPBACK}>

Е, ти доста попреувеличи с тези две години ...

При условие, че инфо-то за М2 е към средата на тази година, изобщо не виждам смисъл да се чакат 2 години - когато ще трябва да мигрира към следващия socket :)

Така, че ако иска AMD просто да изчака десетина месеца и тогава да барне некво яко дъно, поддържащо М2.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е, ти доста попреувеличи с тези две години ...

При условие, че инфо-то за М2 е към средата на тази година, изобщо не виждам смисъл да се чакат 2 години - когато ще трябва да мигрира към следващия socket :)

Така, че ако иска AMD просто да изчака десетина месеца и тогава да барне некво яко дъно, поддържащо М2.

<{POST_SNAPBACK}>

Не разбирам какво съм преувеличил.

2-те години са цитат на nakata60

(nakata60 @ 9.02.2006г. в 11:40)

Можешли да ми обясниш защо се обричам на загубена кауза. Аз на две години сменям целия КОМП.Аз не разбирам и за това питам при това полужение дали ме бърка това.

*

Той би трябвало да си знае знае най-добре. Аз пиша че по - рядко си сменям компютрите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига,бе,как може да препоръчвате Интел??Най-калпавият,скъп,неефективен и проблемен процесор??Всичко,което ще пиша по-долу,е технически проверена информация,и моля никой да не скача насреща ми.

П4 е 32-битов процесор,Атлон-64-битов,къде има място за сравнение?^4-битовияр има и по-дълъг живот,тъй като ще поддържа всички нови ОС,а П4 вече не се произвежда.Ако помните,имаше статия,в която Интел се отказа от търговската марка Пентиум и дори смени логото си.Това е катастрофа за всяка една марка,представете си Мерцедес да си смени името,хората за това се борят-да наложат марка.Атлонът има по-дълга шина и обработва в пъти повече информация на тактов цикъл,ядрото вече е друго.П4 Прескот страшно много загрява и подръжката му е зверски скъпа,пхлаждането,консумацията на повече мощност...Та той е дори по-слаб от Пентиум 3 (пак в тестове).Атлонът го размазва във всяко едно отношение и струва дори по евтино от него с около $ 100,смятайте каква животинска набутвация е Интелсият!!!!!! :down: Давам ви линк за тестовете в tomshardware.com,както някои от вас може би знаят-това е най-авторитетната независима компания за тестване в света,а все пак-те са далече по-добри от всекиго от нас....Вижте колко първи места държат Атлоните само!

http://www.tomshardware.com/2005/11/21/the...005/page29.html

За игри избери задължително видеокарта с чип АТИ РАДЕОН на PCI-EXPRESS шина,има такива дънни платки-сокет 754 с PCI-E i Nforce 4 чипсет,чудесни са.Търси Радеон Х550 и нагоре (докъдето стигнат парите),тъй като картите на тази шина са много по-бързи и по-евтини от остарелия вече стандарт AGP.Тази карта-Х550 е с 256МБ DDR II памет :clap::) Абсолютно цялата информация,която ти дадох,е описана в различните тестове на сйта,към който има линк,също и от практиката с най-голямата компютърна фрима във Варна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За гейм конфигурация AMD е по-ефективния избор. За всичко останало и работа с тежки приложения никой не може да ме убеди, че AMD може изобщо да се бута там. Работя от години с какви ли не машини. Intel се представя достатъчно добре в тежки приложения, компилирания и т.н.

Дебатът AMD vs Intel е безсмислен. Всеки си избира процесор спрямо това за което го ползва и финансите си. Вкъщи съм с AMD 64 3000+ s.939 и съм доволен. В службата в момента съм с P4 2660 и също се представя перфектно за нуждите ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,ако не искаш да се убедиш.кой би те убедил.Има си тестове.Аз например се занимавам с високопрофесионална видео-обработка и редактиране и там АМД размазва Интел също.Двуядрен процесор-ей това е то. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз например се занимавам с високопрофесионална видео-обработка и редактиране

<{POST_SNAPBACK}>

Сподели с кои програми работиш във форума видео и аудио :clap:

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
s.939 по добре с него процесорите имат SSE SSE2 SSE3

s.754 няма SS2 SSE3 което го различава от Pentium4

дори ще спестиш 10W топлина с AMD

на страницата на AMD има много добро сравнение производителност технология

сравнението

<{POST_SNAPBACK}>

Оппа - значи моят Sempron 2500+ (Palermo, s.754) от преди половин година няма SSE2 и SSE3? Леле как ме лъжат програмите и тия ми ти търговци... biggrin.gif

Тук можеш да погледнеш основните характеристиките на процесорите от преди 2 месеца:

thumb_cpu_history_big~0.gif

@nakata, лично ти препоръчвам същият процесор, защото има: SSE2/3 и 64 битови инструкции, ниско топлоотделяне, огромен клок потенциал (от 1.4 го клокват до 2.5 гхц стабилна честота) и изгодна цена.

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване