Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Искам да попитам специалистите, каква видеокарта да предложа на един мой приятел, неговата наскоро изгърмя. Дайте едно предложение за карта м/у 200-250 лв и 150-200. Процесора е дуал кор 2.66 (незнам модела точно). Старата карта е била от серията Ати ХД 3800.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обосновавайте се повече като пускате такива теми кажи какви са останалите компоненти от конфигурацията и най-вече какъв е захранващия блок.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам специалистите, каква видеокарта да предложа на един мой приятел, неговата наскоро изгърмя. Дайте едно предложение за карта м/у 200-250 лв и 150-200. Процесора е дуал кор 2.66 (незнам модела точно). Старата карта е била от серията Ати ХД 3800.

PALIT 1024M GTS450 DDR 5 PCI-E 197.34 лв.

PALIT 768M GTX460 DDR 5 PCI-E 261.86 лв.

и нещо по средата:

SAPPHIRE 1024M HD5770 HDMI DDR5 PCI-E DP /BULK/ 218.79 лв.

Ако захранващия блок се е справял с ХД3800 ще се оправи и с тези... Интересно е обаче защо си е заминала старата видеокарта, ако захранването е някое безименно китайче да не гръмнем и новата :wors:

/едит/Оправих малко един линк ...

Редактирано от banshee79 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми казаха му, че се е прекъснал един от пътя(чертичките на платката на видеото) на картата и неможе да се оправи...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми казаха му, че се е прекъснал един от пътя(чертичките на платката на видеото) на картата и неможе да се оправи...

Ама ние те питаме да питаш него с какво захранване е , че да знаем дали препоръчаната видеокарта няма да създаде проблеми със захранването му.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

550 е захранването, не е китайче, даде бая пари за него преди време, хранило е ати3850, аз му казах за3те предложения, ама той си купил от мултирама гтх 550 ТИ. Карата мисля, че е добра ама от мултирама ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

550 е захранването, не е китайче, даде бая пари за него преди време, хранило е ати3850, аз му казах за3те предложения, ама той си купил от мултирама гтх 550 ТИ. Карата мисля, че е добра ама от мултирама ...

Не е лоша картата, но току що излезе и цената и е доста завишена. На същата цена PALIT 1024M GTX460 SMART DDR 5 PCI-E просто я размазва откъм производителност.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз гледах разни бенчмаркс и изглежда бие 5770 и 260 в производителност 1680x1050, може на по малка резолюция (1240х1028) 5770 и гтх260 да я бият, но на голенимте резолюции 550 кърти. Зел я е от мулти рама и може би се е набутал в цената, но мисля, че е добре, все пак ще я ползва за игри. От другата страна обче, е с 2ядрен процесор... http://images.anandtech.com/graphs/graph4221/35946.png ПП. Разгледах още малко и се оказа, че наистина 260 е по-добра, но 550 мисля, че бие 5770.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя бие 5770 ама е по - скъпа от нея. Ето ти HD5770 HDMI DDR5, която се клоква зверски много, но може да се вземе и обикновена за 213лв илиPALIT 1024M GTX460 SMART DDR 5 PCI-E. Според мен се е метнал с тая видео карта, но пък дано остане доволен за напред във времето !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам 5770, ама не съм кой знае колко доволен от нея. Сапфир 5770, преди половин година я взех. Играя на 1240х1028 и пак имам чувстово, че нещо куца. Сега обаче сигурно ще си взимам нов монитор, който ще ми позволява да играя на 1920х1080 и нова карта след това. Иначе наистина се е метнал, все пак е дал 280лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с ати хд5670 и играя на 1440 х 900 и за сега всяка игрица си подкарвам както се казва на максимум, но аз какво съм играл нямам време за игра, но модерните войни 2 ги подкарвам с всички настройки на максимум с около 70 - 150 кадъра

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

От калл оф дути нямам проблеми, говоря за Крайсис 2 и асасина брадърхуд. Не че нямам кадри ами нещо насича, нз от какво е, може да е от линдолса (7ца обаче 32бита) и не ми зачита рама, пише : 4gb ram (3.25usable). А аз съм с 1600 ддр3 а-дата. Се тая, може и игрите дето съм свалил да не са читави, все пак крайсиса е бета...

Редактирано от horche (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да ти засече 4-те гиги рам, защото нямаш 64 битова операционна система.. Каквото и да си говорим 5770 е слаба карта, а и не си споменал какъв ти е процесора, защото той също е от значение. Забелязал съм, че на играта AC2; Brotherhood при интелски процесори играта върви в пъти по-добре, отколкото на конкурентите AMD. Уж си отчита 60 кадъра,а върви се едно с 26-30.

Редактирано от Hibernate (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да ти засече 4-те гиги рам, защото нямаш 64 битова операционна система.. Каквото и да си говорим 5770 е слаба карта, а и не си споменал какъв ти е процесора, защото той също е от значение. Забелязал съм, че на играта AC2; Brotherhood при интелски процесори играта върви в пъти по-добре, отколкото на конкурентите AMD. Уж си отчита 60 кадъра,а върви се едно с 26-30.

5770 изобщо не е слаба карта.Гледам ползваш 9800 защо ли я държиш.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е че тя Кризата е още бета ти какво искаш. Не е оптимизирана добре. Аз както казах преди най - тежките игри, които съм играл са калл оф дюти и дирт 2 и двете ги подкарвам на максимум. Сега мисля, че на 23-24 трябва да излезне пълната версия на кризата и ще видим. Но според мен лично 5770 е супер видео карта за парите си също така и гтс450 в този ценови клас

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Alex&Ramesses_B.H.Л 5770 изобщо не е слаба карта.Гледам ползваш 9800 защо ли я държиш. Какво и е на 9800? Аз сьм сьс 9600 и нямам проблем с игрите.:help:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми незнам, ама лично аз малко съжалявам за картата... Няма значение де, все пак мога да играя, не е като старото пс. Процесора ми е амд 955 бл. 3.2гхз(не е клокван). Иначе 9600 и 9800 са много печени карти, стари модели са и то много ама още къртят

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Moя е амд Athlon X2 4800+ за сега няма дерт. Играя си и прая кефа на МАКС :) А защо "ама лично аз малко съжалявам за картата" каква е причината? п.п Процесора как е? Заслужава лиси парите,температурата как е. Много грее ли?

Редактирано от tenekia (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Alex&Ramesses_B.H.Л

5770 изобщо не е слаба карта.Гледам ползваш 9800 защо ли я държиш.

Какво и е на 9800?

Аз сьм сьс 9600 и нямам проблем с игрите.:)

Нищо и няма хубав модел.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грее, ама добре се справя, не е клокван и се охлажда добре. Абе добре си е картата, ама като зема монитор 1920х1080, 5770 няма да се справи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грее, ама добре се справя, не е клокван и се охлажда добре. Абе добре си е картата, ама като зема монитор 1920х1080, 5770 няма да се справи

Зор ли е на тази резолюция да играеш?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване