Премини към съдържанието
K.Petrov

Pioneer vs Sennheiser ?

Препоръчан отговор

Привет на всички. Имам проблем с това да се реша какви слушалки да използвам и затова искам да попитам по компетентните от вас относно проблема. Значи като начало,Аз съм използвал Pionner SE-CLX60 със плейър Sony NW-203F,доста добра комбинация,но за съжаление,слушалките ми се развалиха(нещо във задвижващия блок на едната слушалка). Сега използвам плейър Samsung YP-P3 и се колебая между слушалки PIONEER SE-CLX40-V и Sennheiser CX55,за тези модели ми стигат финансите. Веднъж вече имах проблем със Pionner,бях доволен много от качеството,но незнам да заложа ли отново на тази компания,а за Sennheiser само съм чувал. Моля дайте ми мнение което да ме насочи към нещо,а дори може да предложите слушалки до цена м-у 50 и 70 лв. Благодаря на всички. Междувременно да спомена,че със плейъра на Сони,смених 4 чифта слушалки и при 4 то все едната слушалка спираше след 4-5-6 месеца употреба(нещо във самата колонка,не е от кабела и тн),като се има в предвид,че съм ги използвал внимателно.Възможно ли е да е от плейъра или е от слушалките?

Редактирано от K.Petrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Слушалки се избират със слушане, така че най-доброто, което можеш да направиш, е да пробваш и двата модела (а защо не и други - например AKG K324), за да разбереш кое ти пасва най-добре като звук и като форма.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За съжаление,няма да мога да ги пробвам,защото в моя град няма магазин,в който да предлагат Пайнер или Шенхайзер и затова ще си ги поръчам от интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извинявам се, че е встрани от въпроса, но аз ползвам тези: Creative EP-630 вече повече от година и съм много доволен. Стар модел са и вече трудно се намират на пазара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси за предложението.Имам и друг въпрос. Взимам за пример характеристиката на слушалките които предложи Bily-79. Driver Units: 9mm Neodymium magnet Frequency Response: 6Hz~23kHz Impedance: 16ohms Sensitivity: 106dB Cord Length: 1.2m (Oxygen-Free Copper cable) Input Plug: 3.5mm stereo gold-plated miniplug Net Weight: 9g (without packaging) Кои са важните показатели които трябва да гледам и кое е по добре да бъдат по високи или по ниски.Примерно 106db Sensetivity както е в този случай или по високо да кажем напрмер 115db sensetivity,кое е по доброто в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси за предложението.Имам и друг въпрос.

Взимам за пример характеристиката на слушалките които предложи Bily-79.

Driver Units: 9mm Neodymium magnet

Frequency Response: 6Hz~23kHz

Impedance: 16ohms

Sensitivity: 106dB

Cord Length: 1.2m (Oxygen-Free Copper cable)

Input Plug: 3.5mm stereo gold-plated miniplug

Net Weight: 9g (without packaging)

Кои са важните показатели които трябва да гледам и кое е по добре да бъдат по високи или по ниски.Примерно

106db Sensetivity както е в този случай или по високо да кажем напрмер 115db sensetivity,кое е по доброто в случая.

Този Samsung YP-P3 предполагам е доста добър плеър, щом го водят за сериозен опонент на iPod touch.

Относно параметрите:

Честотният диапазон, инпеданса(съпротивлението), чувствителността и вида на магнита са по-важните параметри.

Ето аз какво търся когато избирам слушалки:

Честота- възможно в по-голям обхват. (като помня, че човешкото ухо възприема еластични вълни с честоти в интервала от 20 Hz до 20 000 Hz. Естествено има и някои изключения.)

Инпеданс- за слушалките- колкото по-голям, толкова по-добре е. KATO за плеъри не си струва да се взимат слушалки със съпротивление по-голямо от 32 Ом-a .

Чувствителност: (децибелите) или силата на звука. Тя се дава за честота 1кHz (1000 Hz).Знаем, че при честота 1000 Hz- долният праг на чуване е 0 dB, а горният праг на чуване е 130 dB. За портативните слушалки не е желателно чувстеителност под 100 dB

Вид магнитна с-ма: По-възможност лека и мощна => търся Неодимов магнит.

Успех с избора:

И за малко да забравя: нещо от мен- Конкретен модел няма да ти дам. В този ценови диапазон има доста добри предложения на:

AKG, Creative, Sony, Philips.

Подкрепям мнението :

Слушалки се избират със слушане, за да разбереш кое ти пасва най-добре като звук и като форма.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Днес се позаинтересовах и относно марката AKG и останах с добри впечатления. И сега като цяло се колебая коя от двете компаний да избера,вече се колебая м-у Sennheiser и AKG. Като звук ще разгледам моделите,а като издръжливост,надежност и тн коя според Вас е по добрата. Едната е Австрийска,другата Немска и двете с доста дълга история в областта си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично бих заложил на AKG като марка. Зависи вече какъв модел са слушалките и характеристиките им. Покажи избраните модели.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Driver Units:    9mm Neodymium magnet

Frequency Response:    6Hz~23kHz

Impedance:    16ohms

Sensitivity:    106dB

Cord Length:    1.2m (Oxygen-Free Copper cable)

Input Plug:    3.5mm stereo gold-plated miniplug

Net Weight:    9g (without packaging)

Да неби да са от 16 херца, а ?

И ако са от 16 Hz то ще е при минус - 6 dB, спрямо нивото при 999 херца например.   ;)

Щото минус З dB означава два пъти по-слаб звук, а минус 6 dB означава 4 пъти по-слаб звук от нормалното ниво при 999 херца. Децибелите не са линейна величина.

Редактирано от Белгиец (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да неби да са от 16 херца, а ?

И ако са от 16 Hz то ще е при минус - 6 dB, спрямо нивото при 999 херца например.   ;)

Щото минус З dB означава два пъти по-слаб звук, а минус 6 dB означава 4 пъти по-слаб звук от нормалното ниво при 999 херца. Децибелите не са линейна величина.

Няма грешка, 6 херца са, виж линк-а в предното ми мнение. А и както обичат да казват тук, ако питаш "чичо гошо" щеше да видиш колко резултати намира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тия техни въображаеми 6 херца няма човек който да може да ги чуе, пък и музика такава няма, абе изобщо ... бъзикат се производителите с потребителите колкото не ги е срам. Я кажи сега, тия 6 херца при минус колко децибела са ????????????????????????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Модел 1. SENNHEISER CX 300 II Precision black Frequency response-19 Hz-21,000 Hz Impedance-16 Ohm Sound pressure level-113 dB (1kHz/1Vrms) Connector-3.5mm gold plug-angled Cable length-1.2m asymmetrical (L: 200mm-R: 500mm separator-plug: 1,000mm) Модел 2.SENNHEISER MM 30i • Frequency response 17 - 20000 Hz • Nominal impedance 16 Ω • Sound pressure level (SPL) 106 dB at 1 KHz, 1 Vrms • THD, total harmonic distortion (1kHz, 100 dB SPL) < 0.1 % Модел 3.AKG K324PWHT ЧУВСТВИТЕЛНОСТ (DB/MW, DB/V*):121 ЧЕСТОТНА ЛЕНТА (ОТ HZ ДО KHZ):12-23,5 МАКСИМАЛНА ВХОДЯЩА МОЩНОСТ (MW):20 ИМПЕДАНС (ОМОВЕ):16 На AKG само един модел успях да разгледам,ако знаете добри модели до тази цена може да предложите и тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Модел 1.

SENNHEISER CX 300 II Precision black

Frequency response-19 Hz-21,000 Hz

Impedance-16 Ohm

Sound pressure level-113 dB (1kHz/1Vrms)

Connector-3.5mm gold plug-angled

Cable length-1.2m asymmetrical (L: 200mm-R: 500mm separator-plug: 1,000mm)

Модел 2.SENNHEISER MM 30i

• Frequency response 17 - 20000 Hz

• Nominal impedance 16 Ω

• Sound pressure level (SPL) 106 dB at 1 KHz, 1 Vrms

• THD, total harmonic distortion (1kHz, 100 dB SPL) < 0.1 %

Модел 3.AKG K324PWHT

ЧУВСТВИТЕЛНОСТ (DB/MW, DB/V*):121

ЧЕСТОТНА ЛЕНТА (ОТ HZ ДО KHZ):12-23,5

МАКСИМАЛНА ВХОДЯЩА МОЩНОСТ (MW):20

ИМПЕДАНС (ОМОВЕ):16

На AKG само един модел успях да разгледам,ако знаете добри модели до тази цена може да предложите и тях.

Ето ТУК:

http://www.pazaruvaj.com/slushalki-c3109/akg/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Модел 2.SENNHEISER MM 30i

• Frequency response 17 - 20000 Hz

• Nominal impedance 16 Ω

• Sound pressure level (SPL) 106 dB at 1 KHz, 1 Vrms

• THD, total harmonic distortion (1kHz, 100 dB SPL) < 0.1 % 

Това е достатъчно като бум-бум, та и от него ще те заболят ушите даже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нито Сенхайздер нито AKG. Aко имаш повечко пари директно се спри на Denon. http://www.amazon.com/Denon-AH-C452K-In-Ear-Hybrid-Headphone/dp/B001EV84QQ/ref=pd_rhf_shvl_1\ Ето това е читава тапа със перфектно звучене. Казвам го от личен опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.