Премини към съдържанието
maxim4o

Интересни резултати от сензори на CPU

Препоръчан отговор

Със лаптоп съм. Процесорът е Core i5 - 430M. При наблюдение на сензорите за температура с програма, виждам огромна разлика между температурите на 2-те ядра - от порядъка на 8-10 градуса. Проблем във сензорите ли значи това, или са действителни данни? И също така, коя температура би трябвало да е истинската - по-ниската, или по-високата? Защото разлика м/у 80 и 90 градуса има :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто използваш Core Temp за следене на температурите.

В момента получавам тези резултати:

Core 0: 64C

Core 1: 55C

Тоест, нищо не се променя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При мене също се получават разлики до 10 гр. между ядрата, но при по-продължителен мониторинг се наблюдава играене на темп. Т.е. разликата се мени непрекъснато и играе между 0 и 10гр. ( при мене става дума за процесор i3 330М пак на лаптоп) Обикновенно винаги едното ядро е по-топло от другото. Можеш да пуснеш един тест от Еверест и да видиш температурата на ядрата при 100% натоварване.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пуснах му wPrime и voila - много по-нормални температури от сорта на 79C/77C. Малко са високи, но като за лаптоп... стават, предполагам? Интересно ми е как в един сравнително малък чип може да се получи разлика от 10C обаче, и дали е полезно за него... П.п. вече е 90C/90C, лошо... мисля че е твърде висока. (краен резултат - 95/96C., определено е зле)

Редактирано от maxim4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като температура е зле ! Но пък получи отговор на въпроса си в първия пост :blink: Т.е. нормално е при работа ОС да си разпределя натоварването между ядрата и разлики от 10 гр са в рамките на нормалното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам един въпрос.. Тези температури (90/100 Со ) Нормални ли са за лаптоп :? Моя ДЕСКТОП работи на 30 Со АМД семпрон 2800+ (без термална паста е в момента) (измервам с ЕВЕРЕСТ)

Имам и лаптоп ТОШИБА L40-17S на който не съм му правил измервания.

Като му правя измерванията да смятам ли 80/100 Со за нормална температура?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като му правя измерванията да смятам ли 80/100 Со за нормална температура?

Не !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.