Премини към съдържанието
bo4y-

сини екрани IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Препоръчан отговор

Появяват ми се сини екрани с IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL съобщение от доста време.На 3-4-5 дена горе-долу по 1 син екран ми се появява.Някой който разбира от дъмп фаилове ако може да помогне да открием причината за тези сини екрани,ще съм му много благодарен.Процесора,рамта,видеокартата не са клоквани.Нямам забранени устройства от Device Manager Ето логовете от Event Viewer-a на някои от сините екрани: 20.03.11 The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x1000000a (0x00000000, 0x0000001c, 0x00000000, 0x804f8a6b). A dump was saved in: C:\WINDOWS\Minidump\Mini032011-01.dmp. 16.03.11The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x1000000a (0x3f003f00, 0x0000001c, 0x00000001, 0x804f8a73). A dump was saved in: C:\WINDOWS\Minidump\Mini031611-01.dmp. 14.03.11The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x1000000a (0x00000000, 0x0000001c, 0x00000001, 0x804f8abc). A dump was saved in: C:\WINDOWS\Minidump\Mini031411-01.dmp. 28.02.11The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x1000000a (0xbf7f7757, 0x0000001c, 0x00000000, 0x804f8a6b). A dump was saved in: C:\WINDOWS\Minidump\Mini022811-01.dmp. Прикачвам и дъмп-овете: ЛИНКА ЗА СВАЛЯНЕ Е: http://dox.bg/files/dw?a=cecdc96691 Motherboard:GBYTE G41-es2l/g41/ddr3/775mHz CPU:Intel core 2 duo E6500 @2.93ghz/2mb/socket775 RAM:2gb DDR3 A-DATA на 1333mHz Добавка: Сините екрани се появяват след различни опити за стартиране на приложения,появяваха се след: стартиране на -skype -Utorrent -картинка(bmp image) -игра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като гледам паметта съм почти сигурен, че е тя. Пусни една проверка на паметта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей . Разгледа ли тази тема ?

ПП : Няма да е лошо да кажеш каква е антивирусната

Редактирано от Sniper Control (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

пускал съм 7-8 мем. теста(memtest86) едновременно(заради 2ядрения процесор) за около 2 часа,не откриха проблеми,също така съм пускал и мем. теста от Hiren's boot cd и те не показаха нищо... Здравей . Разгледа ли тази тема ? Знам я тази тема,проблемът не е във лан картата.Сините екрани са се получавали когато лан картата е disabled,активан,disabled(bios).Забелязвам че се появяват на 4 дена повечето,може ли да е от някъкъв ъпдеит на нещо? Nod32+mbam(offline го ползвам само отвреме нарееме за скан)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Свали си Aida64 и си виж температурирте на компонентите и ни кажи какви са

А волтажите как са ?

Редактирано от Sniper Control (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

имам аида64 процесора държи постоянни 39/36 на ядрата и около 30 на корпуса видеото е 35 харда 31 вентилатора е на 1500оборота/,миин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като гледам паметта съм почти сигурен, че е тя. Пусни една проверка на паметта.

Идеята е много добра, обаче никога няма да хване такъв проблем с паметта, ако ползва вграденото видео. Това се дължи на факта, че за вграденото видео се заделя част от системната памет.

Към автора: намери от някъде (вземи на заем) една видеокарта, сложи я и чак тогава прави тестове на паметта. За целта аз ползвам "Memtest 4.1" от Hiren's пакет-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Друга вероятносте кофти драйвер. Гледам в компютъра няма отделна видеокарта, значи използваш вграденото. Да не се е омазал някой драйвер с ъпдейтите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За уиндоус ъпдеити ли става въпрос,защото ги имам почти всичките(всички critical и полвината optional)? Някой неможе ли да разчете дъмп фаиловете и да получим повече подробности относно източника на проблема???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Индикират най-разнообразни грешки. Което пак ме връща на мисълта за повредена Рам памет. Вземи назаем някоя памет за проба и веднага ще разбереш като смениш твоята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как да разбера,като ми се появява през няколко дена проблема и само по веднъж...!Като зема назаем някоя памет как ще разбера!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

на PCI слотовете имаш ли нещо сложено ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Анализа на дъмп файловете:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Данните сочат че проблема е от драйвера Wmdrive.sys на програмата WinMount

http://www.runscanne...MDrive.sys.html

http://www.greatis.com/appdata/a/w/wmdrive.sys.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браво,@icotonev.Помогнал си,и то не малко.Да установиш от къде идва проблема си е баш бая половината му решение....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем :( може ли някой да ми каже как се пуска този Анализ на дъмп файловете от CMD какво точно трябва да напиша :? Мерси предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем :( може ли някой да ми каже как се пуска този Анализ на дъмп файловете от CMD

какво точно трябва да напиша :?

Мерси предварително

Чети как става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.