Премини към съдържанието
peso78

Подмяна на RAM памет

Препоръчан отговор

Здравейте, тъй като моят компютър е твърде стар и с остарели параметри /РАМ 256/ ,а пари за нов няма ,искам да попитам за да го поосъвременя малко мога ли да сложа по-голяма памет в слотовете/гледам имам няколко слота/или няма смисъл от това,дали ще работи с 512 или дори 1GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Можеш и ще работи, но трябва да кажеш какво е дъното, за да ти препоръчаме подходяща памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1.Свойства на дънната платка : ID на дънната платка 05/06/2003-I845PE-6A69YG08C-00 Дънна платка Gigabyte GA-8PE800 2.Свойства на FSB шината Тип шина Intel GTL+ Ширина на шината 64 bit Реална честота 102 MHz (QDR) Ефективна честота 408 MHz Пропускателна способност 3264 Мбайта/с 3.Свойства на шината на паметта Тип шина DDR SDRAM Ширина на шината 64 bit Съотношение Памет:Шина 4:3 Реална честота 136 MHz (DDR) Ефективна честота 272 MHz Пропускателна способност 2176 Мбайта/с 4.Свойства на шината на чипсета Тип шина Intel Hub Interface Ширина на шината 8 bit Реална честота 68 MHz (QDR) Ефективна честота 272 MHz Пропускателна способност 272 Мбайта/с 5.Физическа информация за дънната платка Брой слотове за процесор 1 Socket 478 Разширителни слотове 5 PCI, 1 AGP RAM слотове 3 DDR DIMM Вградени устройства Audio Форм-фактор ATX Размери на дънната платка 200 mm x 300 mm Чипсет на дънната платка i845PE Допълнителни функции EasyTune 4 това е информацията според Everest

Редактирано от peso78 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Можеш да сложиш DDR памет:

ADATA 1GB DDR 400 - 48 лв.

ADATA 512MB DDR 400 - 28 лв.

С уточнението, че дъното поддържа до 2гб ДДР333, 3та плочка с 1Гб рам няма да се разпознае а 400МХц-овите памети ще работят на 333 максимум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С уточнението, че дъното поддържа до 2гб ДДР333, 3та плочка с 1Гб рам няма да се разпознае а 400МХц-овите памети ще работят на 333 максимум.

Да,в зависимост от предпочитанията и бюджета. Но щом в момента работи с 256 MB, си давам сметка за нивото на производителност. Една плочка от 1 GB ще се усети значително повишение, а и няма смисъл да се дават повече пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще постна 1 пост да не правя нова тема :biggrin: В момента съм с 2 гб рам, ако сложа още 6 гб стават 8 мисълта ми е ако сложа 4 плочки Dual chanela ще работили ли по бързо?! 1 Фр има същите плочки като моята и ми ги дава супер изгодно за 90 лева . :ph34r:

Редактирано от Williams (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще постна 1 пост да не правя нова тема ;)

В момента съм с 2 гб рам, ако сложа още 6 гб стават 8 мисълта ми е ако сложа 4 плочки Dual chanela ще работили ли по бързо?!

1 Фр има същите плочки като моята и ми ги дава супер изгодно за 90 лева . :ph34r:

С каква операционна система си? Ако е 32-битова максимум 4Гб. Ако си с 64-бит и дъното поддържа 8Гб.-може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще постна 1 пост да не правя нова тема ;)

В момента съм с 2 гб рам, ако сложа още 6 гб стават 8 мисълта ми е ако сложа 4 плочки Dual chanela ще работили ли по бързо?!

1 Фр има същите плочки като моята и ми ги дава супер изгодно за 90 лева . :ph34r:

Няма да имаш проблем след като са същите, дъното поддържа и повече рам :) Взимай ги, три на цената на две ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.