Премини към съдържанието
ubisoft

Нормални ли са температури до 60C при игране на тежки игри?

Препоръчан отговор

Нормални ли са температури до 60C при игране на тежки игри? Сега тъкмо пробвах IV, която не ми точеше много от видео картата, а пък лагваше. Изключих, рестартирах компютъра, а преди това бяха температурите над 30C и вентилатора на кутията фучеше като хеликоптер. Имах чувството че компа ще излети. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На всичко.. виж за какво става въпрос, след като играх Prince Of Persia The Forgotten Sands. post-296348-0-84491800-1300781534_thumb. В момента имам чувството, че компютъра ще гръмне всеки момент. Като хеликоптер ручи, интересува ме тези стойности нормални ли са при игране на игри и може ли да му стане нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

6500 оборота си е цифра и е нормално да "излита". Иначе температурите са си перфектни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ох, успокоих се. Някой все пак, ако има друго мнение по въпроса, нека го напише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Можеш да си смениш вентилатора на кутията с по-голям. Ще върти на по-ниски обороти и ще издухва повече въздух. Какъв е сегашния ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи какви са процесорът и видеокартата - за определени модели и 80-90 градуса са нещо нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Процесора е AMD Athlon II X3 445 3.10GHz, а видео картата е Nvidia GeForce GTS450 1GB, DDR5 на PALIT. Вентилатора мисля, че е 140mm, но не съм сигурен. Кутията е COOLER MASTER ELITE 430, можете да го видите от там какъв е. Не ми пречи шума, просто исках да знам дали е нормално. Сега видеото стигна 67C при Assasins's Creed: Brotherhood, а процесора стигна 50C, всяко от ядрата с по 45C.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На всичко.. виж за какво става въпрос, след като играх Prince Of Persia The Forgotten Sands.

post-296348-0-84491800-1300781534_thumb.

В момента имам чувството, че компютъра ще гръмне всеки момент. Като хеликоптер ручи, интересува ме тези стойности нормални ли са при игране на игри и може ли да му стане нещо.

Вентилатора на процесора какъв е,защото ми се струва ще 1118rpm е малко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом не те притеснява шума, няма страшно, въпреки това аз бих ти препоръчал да добавиш някой вентилатор в кутията за подобряване на въздушния поток (не знам какъв ти е в момента, има ли вентилатори да изкарват топлия въздух?). От компонентите се отделя топлина и е хубаво да излиза извън кутията, вместо да се върти в нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, няма такъв, но мисля да сложа един отзад. В момента играя Mafia II и съм я свалил долу, върви на пушка. Много съм доволен от GTS450 1GB. Когато се чудите дали да взимате нея, просто я взимайте(за тези които си правят нови конфигурации). :rolleyes: Идеална видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, няма такъв, но мисля да сложа един отзад. В момента играя Mafia II и съм я свалил долу, върви на пушка. Много съм доволен от GTS450 1GB. Когато се чудите дали да взимате нея, просто я взимайте(за тези които си правят нови конфигурации). :rolleyes: Идеална видео карта.

Пред харддисковете имаш място за 140мм вентилатор. За там не ти трябва мощен поток и може да сложиш един Evercool Fan 140mm Ever Green, който няма да чуваш изобщо. Този 120мм "хеликоптер" го сложи отзад на кутията, там няма да вдига такива обороти без нужда ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И при мен стандартния охладител на АМД лети. Когато го взех в началото ушите ми не траеха. Но след време намерих цаката и не съм го сменял, но е по-добре :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще споделиш ли "цаката". Защото аз сащо имам този проблем :rolleyes: CPU ми е Athlon X2 4800+ П.П ubisoft доволен лиси от кутията си,защото мисля да си я купя. Недостатаци имали,на теб какво не ти хареса и хареса в нея. Заслужава ли си кутията това ме интересува ? Мерси предварително :P

Редактирано от tenekia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кутията мисля, че е най-добрата в този ценови диапазон. Само едно и куца cable managment и. че се лющи, но не е болка за умиране. Сега като ти казвам лющи да не си помислиш, че боята и пада? Не е така просто като слагах захранването леко се поулющи боята, но не се забелязва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам същата кутия и съм много доволен от нея. За цената си е супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

quickJO "Имам същата кутия и съм много доволен от нея. За цената си е супер. " Шумьт от нея,шумна ли е много.Имашели проблем с инсталацията на твърдите дискове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Шума не идва от кутията, а от вентилаторите. Каквито си сложиш, такъв ще ти е шума. Никакъв проблем с хардовете, за 2 секунди се монтираха. Даже като си взимах конфигурацията беше повреден харда и трябваше да се заменя и съм свалял и слагал десетина пъти. Много е удобно така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, явно няма проблеми. Компютъра като цяло е на седмица и половина, а чак вчера му купих видео карта. След като я купих започнах да играя много тежки игри и от снощи мирише на изгоряла пластмаса. Това на какво се дължи? Аз мисля, че още частите му не са се разработили както трябва и затова е така, но баща ми се притеснява..., затова питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, явно няма проблеми. Компютъра като цяло е на седмица и половина, а чак вчера му купих видео карта. След като я купих започнах да играя много тежки игри и от снощи мирише на изгоряла пластмаса. Това на какво се дължи? Аз мисля, че още частите му не са се разработили както трябва и затова е така, но баща ми се притеснява..., затова питам.

Ако съм разбрал правилно, на кутията имаш само един вентилатор, който е разположен пред дисковете. При по-голямо натоварване температурата в кутията се повишава и дъното се опитва да я охлади като вдига оборотите на включените вентилатори. Положението в което е поставен обаче е крайно неефективно за ситуацията и той не може да свали температурата, а напротив, завихря въздуха вътре и става по-зле... Съветът ми в случая е да махнеш този вентилатор оттам и да го монтираш на задния панел, така че да изкарва горещия въздух от кутията. Евентуално (както бях писал и по-рано в темата) след време си купи още един вентилатор и го сложи пред дисковете да ги охлажда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи отпред може да няма вентилатор, така ли? Ами ако направо купя един вентилатор за отзад?

Редактирано от ubisoft (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи отпред може да няма вентилатор, така ли? Ами ако направо купя един вентилатор за отзад?

Най-добре ще е. Предния ще вкарва студен въздух, а задния ще изкарва топлия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ясна работа.., мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм с 3 вентилатора. Стандартният, който вкарва, един който изкарва отзад и още един който вкарва, странично на капака. Трябваше да са 4, но ми объркаха поръчката... Държи ниски температури, но съм с вграденото видео и не го мъча много.Но поне един да вкарва отпред и един да изкарва отзад за по-добър въздушен поток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дам, аз точно така ще направя. Един отзад. По натам като дойдат летните жеги може да сложа един отгоре да изкарва и един отстрани да вкарва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.