Премини към съдържанието
neron13

RQ:Win7 и ХР?

Препоръчан отговор

Имам инсталирана Win 7 и днес си сложих ХР на друг дял. Съответно започна да ми се зарежда само ХР. Един startup repair на Win 7 и сега се зарежда само тя. Та въпросът ми е следният : В cmd на Win 7 се пишеше една команда и след рестарт те пита коя операционна система да се зареди? Правил съм го, но забравих какво се пишеше. Мерси предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и за какво ти е winXP ?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам инсталирана Win 7 и днес си сложих ХР на друг дял. Съответно започна да ми се зарежда само ХР. Един startup repair на Win 7 и сега се зарежда само тя. Та въпросът ми е следният : В cmd на Win 7 се пишеше една команда и след рестарт те пита коя операционна система да се зареди? Правил съм го, но забравих какво се пишеше. Мерси предварително

пише се google.com и се пита там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В зависимост от мощността на вашия хардуер си изберете една от двете операционни системи.Ако е линукс и уиндоус бих го разбрал но два уиндоуса е мисля тъпо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В българските форуми като зададеш въпрос, ти обясняват на дълго и на широко, колко си тъп,че еди кое си за какво ти е и т.н... ХР-то ще се използва за игрите.Част от командата ,бегло си спомням, май съдържаше bcdedit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Игрите вървят по-добре под Win7 - ако му разбираш де :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Още повече във Win 7 има опция "Run as Windows XP SP3". Лично аз не бих се върнал към XP, ако машината може да се справи със 7-цата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В българските форуми като зададеш въпрос, ти обясняват на дълго и на широко, колко си тъп,че еди кое си за какво ти е и т.н... ХР-то ще се използва за игрите.Част от командата ,бегло си спомням, май съдържаше bcdedit

ами обяснява се защото не само във форума ами и из цялото необятно интернет пространство има стотици (да не са и хиляди) обяснения как се прави dual boot, след като сме инсталирали първо по-нова ОС....

и в темата за windows 7 също има линкче

офф: колеги ако във тукашния форум има обяснение някой да ми пусне линкче към темата - искам да го сменя

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Толкова се цитирахме взимно, че се загуби връзката с оригинала :yanim: , но все пак:

2. Редактиране на BCD (Boot Configuration Data) на Seven и добавяне на ред за стартиране на XP.

Тук направо ще копирам от поста на Suggs, от важната тема за Windows 7 (по-малката от двете), като само в началото съм добавил команда, с която се прави резервно копие:

>bcdedit.exe /export "C:\boot\BCD.Backup"

>bcdedit /create {ntldr} /d "Windows XP"

>bcdedit /set {ntldr} device boot

>bcdedit /set {ntldr} path \ntldr

>bcdedit /displayorder {ntldr} /addlast

Ако искаш по-подробно обяснение, можеш да последваш линка "Windows Vista/WIndows 7 & Windows XP dual boot упътване" от този пост на Aquaris.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.