Премини към съдържанието
boqnkov

Проблем с вграден микрофон на лаптоп след смяна на ОС

Препоръчан отговор

Здравейте, преинсталирах си ОС на лаптопа HP Pavilion dv6000 (абсолютно точния модел не го знам защото пиша от работа). Беше си с Виста от магазина и реших да сложа 7. В сайта на HP за моя модел няма драйвери за 7 има само за виста. Инсталирах такива за виста и всичко се получи с изключение на вградения микрофон. От device managera даже не го и показва като хардуерно устройство с което има проблем. Има си ги говорителите, слушалки, жаковете отпред, S/PDIF и всичко останало, но за съжаление вградения микрофон го няма. За него ми показва само онова, че е на 3,5мм жак отпред... P.S преди време с един приятел отворихме лаптопа за да направим една интервенция, защото много грееше. Към охлаждащата медна пластина заводски има една мека подложка, която изобщо не е топлопроводима. Поръчахме медна подложка + паста и направихме интервенцията. Лаптопа беше на съставните си части, но след това сглобихме абсолютно всичко. Резултата беше страхотен. Температурата спадна с 20 градуса и вентилатора ми си работи винаги на нормални обороти. Не ми се вярва да сме прецакали микрофона, макар че все пак щом сме го отваряли такава вероятност все пак има...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Windows 7 не можа ли да си намери необходимите драйвери сам ? Обикновено се справя добре, само да има мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.