Премини към съдържанието
Bold

Към IPv6 протокол...

Препоръчан отговор

Здравейте,

Чудех се дали да не пусна персонално запитване до един от глобалните модератори, но реших, че няма да е справедливо да товаря само него :)

След изчитане на всички намерени теми с "ipv6" в заглавието, че и други, не намерих информация как да "премина" на "ipv6 to ipv4".

Попрочетох за какво става дума и разбирам, че интернет провайдерът ми трябва да осигури технически тази възможност, както и хост провайдерът (за сайтовете, които управлявам). Разбирам също така, че ако някой от тях не го направи, ще бъда изправена пред невъзможност в даден момент да:

- влизам в сайтове;

- да влизат в моите сайтове;

- и двете горни.

Моля, нека някой с опит обясни какво следва да предприемат хората като мен: крайни потребители и собственици на сайтове.

Предварително благодаря.

Ето и по-важните места, от които почерпих информация:

NRO

IPv6

Survey

П.П. Моят ISP в първия момент не разбра за какво му говоря... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...

П.П. Моят ISP в първия момент не разбра за какво му говоря... ;)

Тогава упражнението ще е сложно и ресурсоемко, защото трябва да тунелирате 6 трафика през 4. И си губи смисъла от 6 т.е. ще го имате само в локалната мрежа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Реалното изчерпване на всички IP адреси ще отнеме години. Дотогава ще трябва ISP да осигурят подръжката на IPv6 протокола. Хората в общи линии няма нужда да правят нещо, тъй като IPv6 е включен още от XP SP2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Към carnemo:

Тоест, ако той си свърши работата, както и хостинг провайдерът, аз не трябва нищо да правя?

Пробвах в Tunnel broker, регистрирах се, направих необходимите стъпки, но какво повече? Доколкото разбрах, това е тест, който аз не мога да проведа, заради доставчика ми на интернет?

Към Ken:

Като гледах статистиките, през 2008-ма бяха останали 13-ина процента и всяка година намаляват с 3-5%...

Редактирано от Bold (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.