Премини към съдържанието
Rezko

Проблем с .JPG (can't read file header)

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро преинсталирах както виндовс така и линукс качих всичката музика и снимки на друг твърд диск и на DVD дискове записах дисковете под линукс.След като си инсталирах наново виндовса си качих всички снимки и музика на харда исках да разгледам някои снимки но пише no preview available качих си irfanview и ми исписа това can't read file header.Инсталирах си и линукса мислех че ще мога да ги отворя но пак не става моля помогнете ;/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А музиката тръгва ли ? Да не си записал само препратките към файловете ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А музиката тръгва ли ?

Да не си записал само препратките към файловете ?

Всичко останало е ок, четих в един друг форум да отворя някоя от снимките с HEX едитор и да променя пурвия ред нещо таковам, на като я отворя с едитора се показват само нули ;/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всичко останало е ок, четих в един друг форум да отворя някоя от снимките с HEX едитор и да променя пурвия ред нещо таковам, на като я отворя с едитора се показват само нули ;/

това може да означава че информацията е загубена и имате празни файлове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

това може да означава че информацията е загубена и имате празни файлове

Но защооо вчера проверих всички сники по папките и се оказа, че само 2 се отварят какво съм направил че да прецакам всичките снимки не знам ;/ благодаря ви все пак хора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Но защооо вчера проверих всички сники по папките и се оказа, че само 2 се отварят какво съм направил че да прецакам всичките снимки не знам ;/ благодаря ви все пак хора :)

нещо не сте направили правино. За съжаление не бих могъл да ви кажа без да знам в детайли, стъпка по сръпка действията ви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

нещо не сте направили правино. За съжаление не бих могъл да ви кажа без да знам в детайли, стъпка по сръпка действията ви

Имам хард 40GB сложих го за да прехвърля на него всичко от моя хард но не стигна за снимките, тях ги записах на 2 двд диска с линукс ползвах Brasero disk burner. След това формат на моя хард инсталих вин инсталирах линукс и снимките греда ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам хард 40GB сложих го за да прехвърля на него всичко от моя хард но не стигна за снимките, тях ги записах на 2 двд диска с линукс ползвах Brasero disk burner. След това формат на моя хард инсталих вин инсталирах линукс и снимките греда ...

явно записа на диска не е станал добре, проверихте ли на друга машина дали се четат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

явно записа на диска не е станал добре, проверихте ли на друга машина дали се четат?

Ами не чакам комшията да се прибере и ще пробвам при него и ще пиша резултата дано проблема е в моето PC;/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Качи някой от проблемните файлове тук да го видим. Ако искаш, може да ми го пратиш и по Скайпа ( Suggs3751 ) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Качи някой от проблемните файлове тук да го видим.

Ако искаш, може да ми го пратиш и по Скайпа ( Suggs3751 ) .

Не мога да ги кача тук не знам защо пробвах няколко пъти с различни снимки но "Качването не успешно" всеки път по 700 кб са може и аз да греша нещо не знам. Направих 1 архив с няколко от снимките качих ги тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само една снимка се отваря нормално, останалите файлове са нулирани (аз само един погледнах, но и другите ще са само с 0).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря на всички :) явдно нама как да се оправят, повечето от снимките ще ги събера от приятели и така :):ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.