Премини към съдържанието
shadey

Въпрос относно RAM памети.

Препоръчан отговор

Здравейте... Във момента имам 2е рам плочки едната е 256МБ 266GHz другата е 512МБ 266GHz и при тези условия системата ми работи на "Single Chanel Mode" . Иначе си бяха 2х256МБ тогава работи на "Dual Chanel Mode". та въпроса ми да ли според вас да си го оставя на "Single" като да имам 768МБ рам или 2х256МБ и да имам 512МБ рам но на "Dual"? Аз не можах да усетя някаква разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте...

Във момента имам 2е рам плочки едната е 256МБ 266GHz другата е 512МБ 266GHz и при тези условия системата ми работи на "Single Chanel Mode" . Иначе си бяха 2х256МБ тогава работи на "Dual Chanel Mode". та въпроса ми да ли според вас да си го оставя на "Single" като да имам 768МБ рам или 2х256МБ и да имам 512МБ рам но на "Dual"? Аз не можах да усетя някаква разлика.

Мисля да оставиш 768.Повече е по-добре.Предполагам дъното е с два слота.И трипъл чанел да е като не ти достига рам се тая. Редактирано от Alex&Ramesses_B.H.Л (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля да оставиш 768.Повече е по-добре.Предполагам дъното е с два слота.И трипъл чанел да е като не ти достига рам се тая.

Да със два слота е. Така ще я оставя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При ДДР1 количеството е по-важно. Най-добре си стой с 768 МБ РАМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте...

Във момента имам 2е рам плочки едната е 256МБ 266GHz другата е 512МБ 266GHz и при тези условия системата ми работи на "Single Chanel Mode" . Иначе си бяха 2х256МБ тогава работи на "Dual Chanel Mode". та въпроса ми да ли според вас да си го оставя на "Single" като да имам 768МБ рам или 2х256МБ и да имам 512МБ рам но на "Dual"? Аз не можах да усетя някаква разлика.

При нормално ползване на компютъра трудно ще усетиш това леко предимство на дуал чанела , тъй че както са написали по-горе остани с 768мб.Паметта е на 266МHz не на 266GHz :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

дуал ченъла няма да ти направи машината по бърза. дори и няма да усетиш никаква разлика. остави максимума памет който можеш да си позволиш при рамта това е най-важно. Дори скоростта няма толкова значение колкото количеството. Ако аз съм с 1гб ддр3 а ти с 2гб ддр1 ти ще си по-добре от мен по производителност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.