Премини към съдържанието
kostadinoff94

Имам проблем с рутера ми.Моля,помогнете ми!

Препоръчан отговор

Така имам един проблем.Реших да си направя ЦС сървър,обаче ИП-то ми се сменяше постоянно и на практика с всяко ресване на компа,то той получаваше ново ИП и сървъра се сменя.Преди време имах сървър и правихме нещо с един мой приятел и ип-то си остана едно и не се сменяше.Обаче сега нещо ръчках и смених ип-то не е 10.10.0.1 (нещо от тоя сорт),а 77.76.24.153.Не мога да влезна в контрол панела на рутера и да си го оправя.Има ли някакъв начин да ресна рутера или да го бакъпна до предишна датаа..Модела на рутера е Linksys WRTU54G

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В настройките на компютъра ли си се ровил, когато се е появил проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така имам един проблем.Реших да си направя ЦС сървър,обаче ИП-то ми се сменяше постоянно и на практика с всяко ресване на компа,то той получаваше ново ИП и сървъра се сменя.Преди време имах сървър и правихме нещо с един мой приятел и ип-то си остана едно и не се сменяше.Обаче сега нещо ръчках и смених ип-то не е 10.10.0.1 (нещо от тоя сорт),а 77.76.24.153.Не мога да влезна в контрол панела на рутера и да си го оправя.Има ли някакъв начин да ресна рутера или да го бакъпна до предишна датаа..Модела на рутера е Linksys WRTU54G

кое ИП сте сменяли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Local IP adress.Написах ИП-то на интернет доставчика (77.76.144.153).

имате предвид на компютъра? ами настройте локалната мрежа да получава динамично адрес

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не,всичко ми е направено на автоматично да си настройва ИП-то.Единствено в рутер панела дето се влиза през ИП-то.Там съм ръчкал само ....И на компютъра,и на лаптопа

Редактирано от kostadinoff94 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не,всичко ми е направено на автоматично да си настройва ИП-то.Единствено в рутер панела дето се влиза през ИП-то.Там съм ръчкал само ....И на компютъра,и на лаптопа

има бутон на маршрутизатора за ресет, след това започвате да го конфигурирате от нулата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв е този маршрутизатор.Къде да го намеря ?

това е българската дума на това на което вие му казвате рутер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абсолютно никакъв бутон нямам,освен едно ключе,от което започва от зелено на оранжево да мига сигнала ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абсолютно никакъв бутон нямам,освен едно ключе,от което започва от зелено на оранжево да мига сигнала ...

отзад до захранването има една дупка. И прочетете документацията му!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.