Премини към съдържанието
Trichocephalus

Как жената на Господ е изхвърлена от Библията

Препоръчан отговор

Ел--->Ал и т.н.

Не беше ли точно ти , която преди година застъпваше тезата, че сегашните имена "Яхве" и "Аллах: са произлязлезли от "Ел" ?

(мързи ме да търся темата просто)

Ще ти обясня. Яхве също е част от ханаанския пантеон като един от 70-те синове на Ел. Ала той не е Ел. По-късно юдеите го приравняват с Ел, поради което го правят съпруг на Ашера, но при ханаанците това не е така и Яхве е само един незначителен виночерпец на в двора на Ел. виж също тук - на YAHWEH

СЗ е изтъкан от противоречия, защото в голяма част от него се разказва още от Битие за целия ханаански пантеон, където главни богове са Ел и Баал /Бел/, заедно с Ашера, а по-късно юдеите го редактират, нагласяйки го към техните монотеистични култове към Яхве. По въпроса чети всичко, каквото откриеш за угаритските клинописни текстове върху плочици, открити в Рас Шамра. Ето нещо тук: http://www.specialtyinterests.net/ugarit.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ел--->Ал и т.н.

Не беше ли точно ти , която преди година застъпваше тезата, че сегашните имена "Яхве" и "Аллах: са произлязлезли от "Ел" ?

(мързи ме да търся темата просто)

-----------------------

Илитерацията е много, много тинеста почва...

Може да се твърди, примерно, че аЛЛаХ /с главни отбелязвам буквите, които се пишат в семитските езици - само съгласни/ е производно от аЛХиМ /древното наименование на еЛоХиМ/, и точно липсващият последен знак М е Мохамед, Неговият пророк...

И т.н. и т.н.... :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Раждал се Бог викаш. Аз съм Бог, ако това те вълнува. Ти също си Бог, не знам дали го знаеш. Ние сме Богове в развитие.

Казват на Йисус (Йошуа), Бог в смисъл, че той вече е станал проявен такъв, а не в развитие. С това проявяване на истинската Божествена същност, се приключва цикъла на Самсара. От тук насетне, инкарнирането във физическо тяло е по желание. ......... Йошуа е станал Бог, но не се е родил такъв и се е родил, за да стане Бог. Астрологично, всичко е било изчислено от неговите духовни водачи в астрала. Духовни водачи има всеки един човек.

И как иначе, щом сме деца на Бога, на кого да приличаме! Моята информация потвърждава цитата. Но, никога не бива да се отъждествяваме с отца си, различни индивидуалности сме, и това за сливането с Абсолюта, е нещо което противоречи на елементарната логика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за Абсолюта не го разбрах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят син е в Египет, любими.

В самотата на моята шатра

гасне пламъка тъмен, без име.

Песента ми - в нозете на вятъра.

Ханаанската гръд е безсилна.

И пустее без тебе дъха ми.

Обърни се към мен и помилвай...

- от Египет повикай сина ми.

;)

npn, аз не казвам нещо по-различно. Те хората трансфигурират за да станат от богове на Богове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Висшият разум или енергия, или каквото е там и чиято еманация е Вселената е един. А Яхве може и да е имал съпруга. Няма лошо:cool:. И Зевс, и Юпитер си имат. Тази "новина" приемам като любопитна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-----------------------

Илитерацията е много, много тинеста почва...

Може да се твърди, примерно, че аЛЛаХ /с главни отбелязвам буквите, които се пишат в семитските езици - само съгласни/ е производно от аЛХиМ /древното наименование на еЛоХиМ/, и точно липсващият последен знак М е Мохамед, Неговият пророк...

И т.н. и т.н.... :newspaper:

Хмм, "ИМ" суфикса в тези езици, се използва за образуване на множествено число. Та Елохим, ще да дойде да рече многото на Илу (Eloh) и се използва за обозначаване наследниците му, а често и на целия пантеон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, "ИМ" суфикса в тези езици, се използва за образуване на множествено число. Та Елохим, ще да дойде да рече многото на Илу (Eloh) и се използва за обозначаване наследниците му, а често и на целия пантеон.

--------------------

Така е, Бог е в множествено число - Алхим, от там и Алхимия - науката за прехода към другата природа.

Към Божието царство.

Затова някои наричат този множествен Бог Братството на освободените души, като една тяхна част е и сред хората - Орденът на Мелхиседек, известен още и като

Орденът на Светия Граал...

:mark:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

--------------------

Така е, Бог е в множествено число - Алхим, от там и Алхимия - науката за прехода към другата природа.

Към Божието царство.

Затова някои наричат този множествен Бог Братството на освободените души, като една тяхна част е и сред хората - Орденът на Мелхиседек, известен още и като

Орденът на Светия Граал...

:mark:

ОК, Ал Химия, не иде ли от "ал Хам" и да рече "египетскоТО" [изкуство]? По името на един от синовете на Ной, а именно Хам, за когото се твърди, че е родоначалник на египетския народ. А, частичката "ал" в случая е само за артикулация. М?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, Ал Химия, не иде ли от "ал Хам" и да рече "египетскоТО" [изкуство]? По името на един от синовете на Ной, а именно Хам, за когото се твърди, че е родоначалник на египетския народ. А, частичката "ал" в случая е само за артикулация. М?

----------------

да, и от там идва :)

Двоен дикиш, за по-сигурно, агатларъм :mark:

Египет е особен символ

Матей 2:15

гдето остана до Иродовата смърт; за да се сбъдне реченото от Господа чрез пророка, който казва: "От Египет повиках Сина Си".

Редактирано от valentinus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам, консонантното писмо е наистина хлъзгав терен. Ще ми се да видя, какво би казал по повода U.Ra...

П.П. Витаеха интересни идеи около него, но за всеки случай ударих три пъти Escape, да не вземе верно да изскочи от нейде :mark:

Матей 2:15

гдето остана до Иродовата смърт; за да се сбъдне реченото от Господа чрез пророка, който казва: "От Египет повиках Сина Си".

Вие с Розелана, май се познавате от нейде! М?

Моят син е в Египет, любими.

В самотата на моята шатра

гасне пламъка тъмен, без име.

Песента ми - в нозете на вятъра.

Ханаанската гръд е безсилна.

И пустее без тебе дъха ми.

Обърни се към мен и помилвай...

- от Египет повикай сина ми.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие с Розелана, май се познавате от нейде! М?

Обърни се... да познаем и тебе..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гуто' бе Кака! Ей ме на и отзад - :cool:

Кукундрел :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Праа беше, трябваше да се обърна - та да ме познае...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Only 75 emoji are allowed.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.