Премини към съдържанието
manci

Помощ за аудиофилска саунд карта

Препоръчан отговор

Привет .Моля за съвет относно това каква саунд карта да си взема . До сега не съм обръщал внимание на звукът от компютъра ми и съм ползвал вградения саунд. Отлагал съм винаги покупка на качествена звукова карта поради винаги други неща като приоритет- повече рам / хардидк / ссд / видео карта . Но сега искам да се обурудвам с наистина качествена карта веднъж завинаги :P Не искам компромис със качеството (доо 500 лв хех) .Искам да се чуват всички звуци и тн :P Цял ден днес чета по темата за аудиофилските саунд карти / противоречиви мнения по форумите също . Засега съм се спрял на 2 модела и не съм сигурен за коя да си дам парите - и двете карти са около 350 лв. Коя би била по аудиофилска от двете или някой може да предложи нещо друго . Двете карти са Асус XONAR ESSENCE ST i M-Audio Audiophile 192

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Привет. Каква е звуковата ти с-ма и има ли смисъл да инвестираш такава сума във звукова карта? Асус не бяха ли с С-Media чип. Като качество на звука аз лично бих заложил на Creative.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С риск да ме "наплюете" ще си позволя да предложа трети вариант: Creative Sound Blaster - SB0770 www.Creative.com

Публикувано изображениеПубликувано изображение

holler_pz грешиш за ASUS:

Audio Processor:

ASUS AV100 High-Definition Sound Processor (Max. 192KHz/24bit)

24-bit D-A Converter of Digital Sources:

Texas Instruments PCM1792A*1 for Front-Out (127dB SNR, Max. 192kHz/24bit)

24-bit A-D Converter for Analog Inputs:

Cirrus-Logic CS5381* 1 (120dB SNR, Max. 192kHz/24bit)

High Fidelity Headphone Amplifier:

Texas Instruments 6120A2*1 (120dB SNR, 100dB THD+N @ Vcc+12V, RL=600Ω, f=1kHz)

изт.

Редактирано от Bily-79 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

е това са ми колонките .Luxeon WF2.1 Бих ги сменил стига да реша каква звукова карта да си взема :speak: Натръгнах се да купувам саунд карта щото днес си свалих някви песни с ДТС качество и като ги пуснах на он борд аудио картата и останах доста очарован . И си викам леле и това е с вграденото в дъното аудио , а представам си колко яко ще звучи със стабилна саунд карта . Иначе дъното ми е асрок п67 фаталити .за Звуковата карта която е вградена в него пише -----7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec), THX TruStudio PRO™ and Premium Blu-ray audio support- Но все пак искам да постигна качествен звук (както се казва намъчил съм се винаги с вградени саунд карти ) Били-79 - Съвсем умишлено избягвам вариант на Криейтив , чисто и просто по мнения по форуми из интернет .Не съм чувал как звучи нито една не вградена в дъно саунд карта така че мнението което съм си изградил за даден модел е изцяло на информация от интернет :Д А относно отбягването на Криейтив саунд карти - на това се базирам -

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С такива колонки не мисля , че ще има огромна разлика между тази звукова карта , която е към дъното и друга външна такава.Между другото тази към дъното никак не е за подценяване и никак не е лоша.Ако имах толкова пари за звукова карта може би щях да се насоча към http://iskampc.com/creative-sound-blaster-x-fi-titanium-fatal1ty-champion-series.html .Задължително мисли и за нови по-стабилни колони , за да и се насадиш на качествата!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С такива колонки не мисля , че ще има огромна разлика между тази звукова карта , която е към дъното и друга външна такава.Между другото тази към дъното никак не е за подценяване и никак не е лоша.Ако имах толкова пари за звукова карта може би щях да се насоча към http://iskampc.com/creative-sound-blaster-x-fi-titanium-fatal1ty-champion-series.html .Задължително мисли и за нови по-стабилни колони , за да и се насадиш на качествата!

Остави, ние не разбираме, те Крейтив не могат да правят звукови карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз бих ти предложил ето тези колони с тази карта : LOGITECH Z-2300, 2.1 200W RMS --> http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=7571 Asus Xonar D2, 7.1, PCI, Dolby/DTS --> http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=530611 Мисля че ще останеш доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ехее не съм казал че не могат да правят звукови карти и че не разбирате . Просто четох из интернет негативи и се сугестирах относно карти на криейтив :speak: Иначе ще помисля и това като вариант .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някои модели са с С-media чип.

Към автора: с тази система няма да усетиш голяма разлика.

На този етап карти като : http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=540925 или http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=825 биха ти свършили страхотна работа. Ако искаш да сменяш колоните, първо се уточни за какво би ползвал една бъдеща аудио с-ма и с какъв бюджет примерно разполагаш.

За 500 лв. можеш да си вземеш прилична стерео с-ма втора ръка (2 колони + усилвател), та даже ще ти остана парички и за някоя от горе посочените карти. (замисли се и за такъв вариант). Аз пак ти казвам Creative не са за подминаване. Предполагам ще ме подкрепят и другите. Че някои от моделите имат проблеми с драйверите имат, НО проблемите не са нерешими.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ехее не съм казал че не могат да правят звукови карти и че не разбирате . Просто четох из интернет негативи и се сугестирах относно карти на криейтив :speak: Иначе ще помисля и това като вариант .

Тогава няма смисъл да си хабим клавиатурите и думите , за да те убедим в обратното на твоето мнение.Взимаш това , което ти харесва.Все пак по дяволите това са 350лв за звукова карта , тя каквато и да е все ще свири хубаво :speak:

П.П

С холера сме с креативчета той audigy 1 аз с двойката.Ако си от Пловдив може да ти пусна креативче за 40лв да чуеш все пак как свири и да си съзадеш мнение :hush:

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

благодарен съм на всички включили се в темата и не искам да го приемате като хабене на клавиатура :cool: Целта която искам да постигна е максимално качествен звук , като силата на звука е без значение , даже така или иначе не мога да си усилвам баса много щото се съобразявам със съседите . Това което исках е да си слушам музика тихичко ама качествено , да усещам детайлите както се казва на музиката . Нали ви казвам - сваих си малко парчета с DTS качество и усетих разлика голяма. Относно бюджета - 500 лв не са проблем , като съм наясно че с 500 лв не може да се искат чудеса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

първо си вземи колони и след това мисли за аудиокарта !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

DTS нали знаеш какво означава? http://bg.wikipedia.org/wiki/DTS Аудио или видео с такъв формат изисква многоканална с-ма за "максимално" възпроизвеждане. С Дявола сме доволни от Креатив... драйверите малко ни главоболят, НО качеството на звука конпенсира. (качеството е учудващо добро за нисък клас креатив) Оправи си подредбата на "каруцата и коня". Посъбери още мнения, чуй нещо... Успех!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

доста е неприятно когато се впуснеш в тема която хич не ти е понятна (като на мен в случая) Ще се ограмотя теоретично и ще си направя стратегия за деиствие , в смисъл крайния резултат да оправдава вложените усилия :cool: Иначе не знаех кво значи ДТС - просто си мислех че е яко по качествено от МП3 и то си е така . хехе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз бих ти предложил ето тези колони с тази карта :

LOGITECH Z-2300, 2.1 200W RMS --> http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=7571

Asus Xonar D2, 7.1, PCI, Dolby/DTS --> http://jarcomputers....g/?m=7&i=530611

Мисля че ще останеш доволен.

Не съм притежавал нито една от посочените типове аудиокарти, но като че ли мнението на "'BaiGrozdan' най много ми допада. Защо? По простата причина, че едва ли ще задели човек пари за много добри колони /в рамките на над 5000 лева/ та и затова се спирам на неговото предложение. А за креатив - не че не ги правят, но преди 2-3 години сериозно се издъниха с публикуване на фалшиви технически показатели, за което имаше и съд доколкото си спомням. Аз нееднократно съм писал тук и сега отново ще го напиша: Ако ще усилвател или друга HI-Fi техника да струва 100000$, нямаш ли колони да изсвирят качествено композицията, няма никакъв резултат. Лошото е , че качествените колони струват доста парички. В последните 7-8 години, при посещенията си в магазините не забелязвам тонколони на нужната висота. На цена , да, но не покриваща критериите за тази цена. Като че ли ако човек се разтърси за втора ръка колони, особенно от HI-FI меломани, ще е наистина на далавера. Все пак приветствам автора на темата и твърдо го подкрепям, защото проявява наистина добър интерес. Ако разполагах с парите, бих взел предложената от Даредевил карта без притеснения. не на последно място трябва да забравяме софтуера към картата. нали ми вярвате, че повече от 70% зависи от него. иначе на нито една фирма не е проблем да произвежда много качествени чипове за аудиокарти. Мнението ми е скромно, но също бих опитал с удоволствие. Ще се радвам, ако постващият сподели своето, след закупуването на звукова карта. Но се вижда, че доста е ровил в интернет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям този пост.

И аз да кажа- не се плашете от техника втора ръка. Просто се иска повече търсене и слушане.

Редактирано от holler_pz (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С риск да ме "наплюете" ще си позволя да предложа трети вариант:

holler_pz грешиш за ASUS:

Аз лично ти чукнах плюса защото съм с extreme gamer но по-тясната.С риск да ме наплюят с 500лв. може да се купят и карта и колони.Моят слух не е като на holler_pz.Доста време съм се радвал на Vef и радиоточка. Редактирано от Alex&Ramesses_B.H.Л (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично ти чукнах плюса защото съм с extreme gamer но по-тясната.С риск да ме наплюят с 500лв. може да се купят и карта и колони.Моят слух не е като на holler_pz.Доста време съм се радвал на Vef и радиоточка.

Всъщност не случайно съм предложил точно този модел но до тук никой не е забелязал защо, което за мен означава, че не се вниква в същността на мненията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всъщност не случайно съм предложил точно този модел но до тук никой не е забелязал защо, което за мен означава, че не се вниква в същността на мненията.

Видяхме ги двете оптики вход-изход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен идеята да се купи саунд карта за 500лв + компютърни колонки ... е доста неразумна. При такъв бюджет, можеш да си вземеш кино рисивър от близкото минало - на старо + чифт букшелф колони - пак втора ръка. Така хем ще имаш възможност за постепенно надграждане до пълноценна многоканална система, хем качеството на звука ще е много нива над компютърните колонки. Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сън не ме хвана тая нощ от размишления . Закъснявам за работа иначе като се върна ще споделя какво измислих ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аудиофилите не слушат музика на компютър.  :)

Също както до Америка не се пътува с влак.  :clap:

Аз не съм аудиофил , не си спомням да съм го споменавал някъде . Слушам орязани мп3-ки от как се помня . Но искам да стана аудиофил щото ми хареса как звучи нещо по различно от обикновеното което съм слушал в нас . Просто пътя до една завършена качествена аудио система е доста дълъг и разнообразен .Аз си мислех че като си сложа качествена саунд карта на пц-то и ще слушам качествено аудио .Донякаде ще има подобрение в сравнение с вградената ми аудио карта в дъното но определено колконите които имам в момента ще са и ботълнек.Така че един вид се обезсмисля да имаш супер саунд карта и шит колони . Това го разбрах . Сега си мисля ,че най добре ще е да си взема колони и услилвател отделно , готина звукова карта и да ги събера заедно нещата . Просто до вчера усилвател и колони не ми се вписваха в мирогледа като необходимост :) но явно са . Проблемът със слушането на музика без компютър за мен би означавало да си купя и player , да си записвам дискове и да си ги пускам в хола примерно .А когато нещата са ти свързани с комп , на всеки му е ясно колко цъкания с мишката са необходими да си пуснеш една песен с looseless качество - 2-3 клика и си в джаза / няма да записвам дискове и т.н.

Редактирано от manci (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да се записват дискове няма никакъв смисъл. Единия вариант при изграждане на сериозна аудио система е - да се ползва източник с оригинални носители - били те дискове или плочи. Другия вариант е да се ползва като източник устройство за просвирване на файлове - компютър, медия плеър, или в по-високия клас - специялизиран аудио плеър. След като си решил да изграждаш многоканална система (за да се наслаждаваш на DTS и други такива формати) то инвестицията в звукова карта не е на първо място. Ако се спреш на варианта - рисивър + колони, то сигнала ще влиза в рисивъра по цифров път и ролята на саунд картата като източник се минимализира! Ако пък държиш основно на слушането на музика, а не толко на филми и игри, то най-добри резултати ще постигнеш с изграждането на стерео система - обикновен стерео усилвател + две колони. 99% от музиката е записана само в стерео, и покупката на рисивър в такъв случай би била безмислена и от гледна точка на бюджет, и от гледна точка на звук - стерео усилвателите се представят по-добре при слушане на музика, сравнени с кино рисивър в същия, че и в доста по-висок бюджет. При последния вариант ще трябва да се замислиш вече за сериозна звукова карта или(по сериозния вариант) - външен ДАК. Успех!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.