Премини към съдържанието
EndlessPain

Що е то Mac OS и има ли почва у нас

Препоръчан отговор

Здравейте!Не успях да намеря как да запиша Мак-а на флашка с TransMac под Windows.Къде трябва да цъкна, че нещо не схващам.Дано въпроса не е глупав.Благодаря предварително

Мак - компютър

OS X - софтуер

Ако искаш OSX, си купи Мак, там няма да ти трябва да кликаш, предполагам това много те затруднява.

Просто натискаш копченцето и всичко си тръгва ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мак - компютър

OS X - софтуер

Ако искаш OSX, си купи Мак, там няма да ти трябва да кликаш, предполагам това много те затруднява.

Точно мога да ти кажа, че 100% не си сядал на Мак. Точно пък там няма да е така както ти казваш...Сигурно не знаеш, че има ред Unix команди.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно мога да ти кажа, че 100% не си сядал на Мак. Точно пък там няма да е така както ти казваш...Сигурно не знаеш, че има ред Unix команди.

Не знам как това ти стана толкова ясно, но на мен ми стана ясно че ТИ никога не си имал Mac, а най много си ползвал някой хакинтощ :rolleyes:.

Също така нямащ идея от UNIX, и от каквото и да било друго :eek:.

Редактирано от EndlessPain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам как това ти стана толкова ясно, но на мен ми стана ясно че ТИ никога не си имал Mac, а най много си ползвал някой хакинтощ :eek:.

Също така нямащ идея от UNIX, и от каквото и да било друго :).

Ти ми оправи настроението. LOL. :rolleyes: Ако MacBook не е Мак, то не знам какво друго ще е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

хммм ... странно . . . И кога на твоя MacBook про е трябвало да правиш някакви изпълнения за да подкараш нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

хммм ...

странно . . .

И кога на твоя MacBook про е трябвало да правиш някакви изпълнения за да подкараш нещо?

Изместваш въпроса, това че ти не знаеш че има команди и не ги ползваш, не означава че не може. И в първия пост стана на въпрос, поне от казаното от теб, че

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ми се е налагало да разботя с ТрансМак, но целта в случая е да копираш съдържанието на .dmg-то във флашката. EndlessPain, ти да не работиш за Епъл ?

Редактирано от rvp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изместваш въпроса, това че ти не знаеш че има команди и не ги ползваш, не означава че не може. И в първия пост стана на въпрос, поне от казаното от теб, че

Поредният к*е*ен, който си мисли че ако знае как да стартира терминала и да ползва програми с CLI интерфейс е голямата работа .... така наречените от теб команди са точно това!

Не ми се е налагало да разботя с ТрансМак, но целта в случая е да копираш съдържанието на .dmg-то във флашката.

EndlessPain, ти да не работиш за Епъл ?

Не не работя за Епъл, но като софтуерен разработчик подобни пиратски теми ме вбесяват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не не работя за Епъл, но като софтуерен разработчик подобни пиратски теми ме вбесяват!

ако не си бях сложил Мак ОС нямаше да си купя нито iWork, нито iLife, нито Little Snitch, нито iStat Menus, нито Geekbench, нито куп по-дребни неща...виждаш ли сега колко нулева е пазарната ти визия ?...но това си е за твоя сметка, хехе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поредният к*е*ен, който си мисли че ако знае как да стартира терминала и да ползва програми с CLI интерфейс е голямата работа .... така наречените от теб команди са точно това!

Подбирай си думите! Какво като разработваш софтуер, за много велик ли се имаш? И знам какво е CLI - Command Line Interface. Само че, там командите са доста по-бедни от тези на Линукс.

И да те попитам в БГ ли работиш? Защото хората едва ли могат да си позволят легален софтуер с тези мизерни заплати. А и Мак не е нищо друго, освен един куп надценено желязо, с чиято равностойността цена, мога да си купя къде по-свястен комп!

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ако не си бях сложил Мак ОС нямаше да си купя нито iWork, нито iLife, нито Little Snitch, нито iStat Menus, нито Geekbench, нито куп по-дребни неща...виждаш ли сега колко нулева е пазарната ти визия ?...но това си е за твоя сметка, хехе...

Гледай сега, разбирам че си мислиш, че след като си купил iWork и iLife мислиш че не си пират, но пак ти казвам цената им е толкова ниска, само защото вече си платил част от нея като си купил компютъра, след като не си купил компютъра, пак си оставаш пират.

След като ти харесва толкова много Епъл, какво ти пречи вместо някакво събрано от теб желязо да си вземеш iMac, не ти трябва MacPro, за какво ти е да играеш игрички и сърфираш мрежата? iMac си е направо евтин, кога си дал по малко от 1000Евро за компютър така или иначе.

Подбирай си думите! Какво като разработваш софтуер, за много велик ли се имаш? И знам какво е CLI - Command Line Interface. Само че, там командите са доста по-бедни от тези на Линукс.

И да те попитам в БГ ли работиш? Защото хората едва ли могат да си позволят легален софтуер с тези мизерни заплати. А и Мак не е нищо друго, освен един куп надценено желязо, с чиято равностойността цена, мога да си купя къде по-свястен комп!

Пич, CLI е събирателно понятие за всички програми който ползват подобен интерфейс, било то програми за линукс, уиндоус или каквото и да било друго.

С windows power shell, интерпретатора на команди на майкрософт с нищо не отстъпва от например bash (надявам се че знаеш, че има много различни shell-ове от които може да избираш)

Но ти не си разбрал основното в поста ми, няма значение как си ползваш програмите (с графичен интерфейс или на комадният ред)пак си оставаш само потребител.

И не мисля че е честно ние да гладуваме, само защото на някой му била малко заплатата и не смята за необходимо да си купува софтуера който ползва!

Като нямаш пари, няма да ползваш!

И повярвай ми подбирам си думите :P.

Редактирано от EndlessPain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

след като не си купил компютъра, пак си оставаш пират.

Ааа, точно тук не си познал ! Епъл са автори на софтуера и ще получили пари за него ! На хардуера автори са Интел и АМД или нВидия, и за него ще получат пари именно те, а не Епъл !

В този случай всеки получава пари за това, което е създал ! Останалото е търгашество, което аз не мисля да плащам !

Редактирано от rvp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ааа, точно тук не си познал ! Епъл са автори на софтуера и ще получили пари за него ! На хардуера автори са Интел и АМД или нВидия, и за него ще получат пари именно те, а не Епъл !

В този случай всеки получава пари за това, което е създал ! Останалото е търгашество, което аз не мисля да плащам !

Това не е твоят избор, ако искаш, трябва да платиш това което се изисква от теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това не е твоят избор, ако искаш, трябва да платиш това което се изисква от теб!

Ooo напротив, мой изобр е ! И вече съм го направил !

А между другото, Епъл все повече и повече доближават Мак ОС до ПЦ. С последният ъпдейт 10.6.7 вече можеш спокойно да сложиш определен тип видеокарта от който и да е производител и тя да работи, така че не виждам за какво толкова се напрягаш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ooo напротив, мой изобр е ! И вече съм го направил !

А между другото, Епъл все повече и повече доближават Мак ОС до ПЦ. С последният ъпдейт 10.6.7 вече можеш спокойно да сложиш определен тип видеокарта от който и да е производител и тя да работи, така че не виждам за какво толкова се напрягаш...

И точно това те прави пират.

Когато Епъл промени лиценза си и позволи инсталацията на други компютри тогава това което ти правиш в момента ще бъде легално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Когато Епъл промени лиценза си и позволи инсталацията на други компютри тогава това което ти правиш в момента ще бъде легално.

Когато Епъл се потруди да разработи собствен хардуер тогава ще получи пари за него. Иначе няма право да изсиква пари за нещо, което не е тяхно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Когато Епъл се потруди да разработи собствен хардуер тогава ще получи пари за него. Иначе няма право да изсиква пари за нещо, което не е тяхно.

Както казах, не ти решаваш.

И не мислиш ли че опаковката на компютъра не изисква работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както казах, не ти решаваш.

И не мислиш ли че опаковката на компютъра не изисква работа?

Да, но мога да си я свърша и сам !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

OFFTOPIC:Само не мога да схвана защо темата е направена "Важна" ?Разбирам болката(да го наречем) на автора ,но заглавието според мен е подвеждащо за това което се пише в нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

OFFTOPIC:Само не мога да схвана защо темата е направена "Важна" ?Разбирам болката(да го наречем) на автора ,но заглавието според мен е подвеждащо за това което се пише в нея.

/off

за да си излеят в свободна дискусия личните мнения :speak:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И точно това те прави пират.

Айде спри да се излагаш, моля ти се...Дори от Cnet, показват, как съвсем легално, може да си подкараш мак след като си закупил тяхната ОС, на обикновено PC!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Айде спри да се излагаш, моля ти се...Дори от Cnet, показват, как съвсем легално, може да си подкараш мак след като си закупил тяхната ОС, на обикновено PC!

Незнам кой се излага!

Аз като искам Епъл отивам и си го купувам, разопаковам и си го ползвам, ти правиш 1000000 изпълнения, за да може след следващият ъпдейт отново да ги правиш .... интересно .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Незнам кой се излага!

Аз като искам Епъл отивам и си го купувам, разопаковам и си го ползвам, ти правиш 1000000 изпълнения, за да може след следващият ъпдейт отново да ги правиш .... интересно .....

Явно или не живееш в БГ, или имаш много пари. Кажи ми, кой би могъл да даде 3000 за компютър?

P.S. Грешка, доста евтино предложение съм дал....цък

И тези Mac Pro One 2.8GHz Quad-Core Intel Xeon/3GB/1TB/Radeon 5770/SD параметри на тази цена, не мерси!

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...

Софтуерните разработчици печелят от големите компании, на които продават своите продукти и които не могат да си позволят да пиратстват. И още нещо-Софтуерните компании ПЕЧЕЛЯТ от пиратството, колкото и да го отричате, както е и в доста други браншове.

Аз лично не само работя с програми с CLI интерфейс, много повече от това съм правил, но няма да чуеш за него някога.

Пиратство е бедните държави винаги ще има, понеже хората често не могат да си позволят цената на софтуерните продукти и карат с някакви таралясници, събрани от боклуци, идващи от запад. Не минавай с номера, че гладувате заради пиратството, понеже това не е така и не минавай с калпавият морал-Като нямаш пари, няма да ползваш.

Ами ако утре нямаш пари, а си болен, например? Ще се радваш да умреш на улицата, вместо да те лекуват? Надявам се, разбра стойността на кривият си морал-НИКАКВА.

Ако имах финансова възможност, бих си купил софтуера, но след като нямам, никой не ми дава и стотинка за софтуер, ни примерно от учебното заведение, където уча имам изискване да правя проекти, електронни схеми и чертежи на програми за по 5,000-10,000$ и НИКОЙ не ми дава пари за софтуера, ще пиратствам.

Ако се сетиш да прочетеш лиценза на MacOS, ще се подсетиш защо не са успели да го затворят като Unix или МS Windows...

Понеже се ползват някои части от свободен софтуер(Linux ядро и т.н) казан с половин уста от Apple факт е, че те дори не са написали/измислили цялата OS и т.н. Аз тяхното го приемам за тунингован и променен много Linux.

Интересно ми е и защо хората толкова много се хвърлят на МаcOS и са толкова ентусиазирани, като за мен това е една слаба операционна система с грозен интерфейс и леко саката, но това си е техен избор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно или не живееш в БГ, или имаш много пари. Кажи ми, кой би могъл да даде 3000 за компютър?

P.S. Грешка, доста евтино предложение съм дал....цък

И тези Mac Pro One 2.8GHz Quad-Core Intel Xeon/3GB/1TB/Radeon 5770/SD параметри на тази цена, не мерси!

Ама то има и много по скъпи решения ако ще се гонят високи цени, моето air ми излезе НОВ около 1500 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.