Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

EndlessPain

Що е то Mac OS и има ли почва у нас

Препоръчан отговор

Забеляза ли ли сте, че във ВСЕКИ продукт на епъл, слагат по 2,3 епъл стикерчета. Лично мнение: Епъл е комерсиална фирма. Всичко зависи от пари. Е, то вярно че в САЩ(кадето се ползва най-много) заплатите са високи, а маковете- малко по ефтини. Но за професионалистите които използват ЗАКУПЕН софтуер за +600лв, нее проблем. А и то наистина че по-добре да си скалъпиш машина, отколкото да даваш 5к за мак про. Че за 5000лв, много по-добри части ще вземеш бе. Даже да не са 5000. Относно за софтуера: Неможе с минималната работна заплата да си купиш, Windows 7 http://www.multirama.bg/product/7821/windows-7-professional-bulgarian-64-bit-dsp.html ; анти- вирусна: http://www.multirama.bg/product/933/softuer-nod32-eset-smart-security.html офис пакет: http://www.multirama.bg/product/6703/softuer-office-2010-home-and-student-eng-.html ; и една игричка, колкото да си губиш времето https://www.ozone.bg/games/product/pc/crysis_2_pc От тези работи, само за играта бих дал пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

една корекция: нямате право да правите каквото искате със софтуера, а само това, което не е забранено от лицензното споразумение.

Епъл ти е забранил, само че ти си избрал да игнорираш забраната!

Абсолютно съм съгласен. Не става въпрос за справедливост.

Забеляза ли ли сте, че във ВСЕКИ продукт на епъл, слагат по 2,3 епъл стикерчета.

Забелязъл съм, че другите фирми слагат по 20-30. Разликата опира до там, че повечето промотират 5-6 хардуерни призводителя и 2-3 софтуерни.

Е, то вярно че в САЩ(кадето се ползва най-много) заплатите са високи, а маковете- малко по ефтини.

Не малко, а са много по-евтини. Прави асоциация с петрола.

А и то наистина че по-добре да си скалъпиш машина, отколкото да даваш 5к за мак про.

Грешиш. Дори и кутията и захранването не можеш да докараш. Няма да споменавам колко обикаляне и поръчки са това. А настройки и тестове? Подмяна на части? Софтуер?

Че за 5000лв, много по-добри части ще вземеш бе. Даже да не са 5000.

Отново изразяваш прибързано мнение! Сглабянето на компютри не е задача мечта за всеки.

Относно за софтуера: Неможе с минималната работна заплата да си купиш, Windows 7 http://www.multirama.bg/product/7821/windows-7-professional-bulgarian-64-bit-dsp.html ; анти- вирусна: http://www.multirama.bg/product/933/softuer-nod32-eset-smart-security.html офис пакет: http://www.multirama.bg/product/6703/softuer-office-2010-home-and-student-eng-.html ; и една игричка, колкото да си губиш времето https://www.ozone.bg/games/product/pc/crysis_2_pc

Ти сам стигаш до извода, че за малко пари нищо комерсиално не можеш да си купиш. В това число и обикновен компютър с Windows. Поне не такъв, дето да ти върши работа.

От тези работи, само за играта бих дал пари.

Сякаш не ме изненадва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Забеляза ли ли сте, че във ВСЕКИ продукт на епъл, слагат по 2,3 епъл стикерчета. Лично мнение: Епъл е комерсиална фирма. Всичко зависи от пари. Е, то вярно че в САЩ(кадето се ползва най-много) заплатите са високи, а маковете- малко по ефтини. Но за професионалистите които използват ЗАКУПЕН софтуер за +600лв, нее проблем. А и то наистина че по-добре да си скалъпиш машина, отколкото да даваш 5к за мак про. Че за 5000лв, много по-добри части ще вземеш бе. Даже да не са 5000. Относно за софтуера: Неможе с минималната работна заплата да си купиш, Windows 7 http://www.multirama.bg/product/7821/windows-7-professional-bulgarian-64-bit-dsp.html ; анти- вирусна: http://www.multirama.bg/product/933/softuer-nod32-eset-smart-security.html офис пакет: http://www.multirama.bg/product/6703/softuer-office-2010-home-and-student-eng-.html ; и една игричка, колкото да си губиш времето https://www.ozone.bg/games/product/pc/crysis_2_pc

От тези работи, само за играта бих дал пари.

Като си беден необразован прост работник и получаваш минимална заплата, няма да си купиш компютър, а ще си пиеш и работиш, друго не ти трябва!

Колегата Melmak ® вече е казал всичко друго което исках да кажа.

Редактирано от EndlessPain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си беден необразован прост работник и получаваш минимална заплата, няма да си купиш компютър, а ще си пиеш и работиш, друго не ти трябва!

Колегата Melmak ® вече е казал всичко друго което исках да кажа.

Ейде, отговори ми на въпроса в БГ ли работиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега за какво спорите? Има различни марки, има фенове за всяка. Все едно да спорите дали Ауди или Мерцедес или Субару или Пежо е по-доброто. Ще използвам поговорката: "За всеки влак си има пътници". Всяка система си има свойте плюсове. Къде Windows с по-голямата софтуерна поддръжка, къде Linux с безплатните си дистрибуции и тн. Нека погледнем положението в България. Колко е средната заплата за страна и колко от нея отива за ток, вода, парно, храна? Сметнете колко семейства могат да си позволят да купят Мак? Погледнете темите за нови конфигурации, масово цените варират 600-800 лв. За тези пари, поправете ме, ама Мак не може да се купи, освен ако не е изпуснат от 2-рият етаж. И като сме почнали със автомобилните сравнения- и аз искам да карам Audi R8, ама не мога да си го позволя. В тоя смисъл, мен какво ме засяга, че е кола мечта, една от най-добрите и тн.? Просто Мак в България е със силно ограничена аудитория... Не вярвам и някой да иска да гладува една година, за да си го купи. Да не би едно PC да върши по-лоша работа? Все пак са конкуренти и в основата си компонентите са едни и същи (говоря като части, не като модел и марка). Аз лично съм привърженик на безплатният софтуер. Причината, интересувах се от HTML, CSS, PHP и видях за 1 сайт колко труд се влага. Единствено нямам възможност да си платя Windows-a. Това ще рече ли, че те ограбвам тебе? Защото ситуацията в България е такава, че за 85-90% е непосилно да си купят легален Windows. Тези хора да бъдат отхвърлени ли? Да им се забрани да ползват компютри? Масовият потребител не разбира от Linux. Той не може да си сложи Ubuntu, не може да го използва. Дайте да заклеймим и анатемосаме тези хора... Windows е най-популярната система, защото е достатъчно проста има голямо софтуерно производство за него, може да се сложи на всяко PC (за разлика от Мак, който трябва да се хаква) и е най-рекламираната. Бизнеса предпочита Windows. Това е като спора Intel или AMD... Не можеш да убедиш човек, особено от България, че е по-добре Мак, защото за него това е непосилно начинание. Защо тогава толкова се палиш? Да не би твоето мнение да е най-важно? Трябва да има избор и всеки трябва да си прецени сам за себе си кое ще му е най-практично и удобно. Разбирам, че си голям фен и запален по марката, но погледни малко по-рационално на нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега за какво спорите? Има различни марки, има фенове за всяка. Все едно да спорите дали Ауди или Мерцедес или Субару или Пежо е по-доброто. Ще използвам поговорката: "За всеки влак си има пътници". Всяка система си има свойте плюсове. Къде Windows с по-голямата софтуерна поддръжка, къде Linux с безплатните си дистрибуции и тн. Нека погледнем положението в България. Колко е средната заплата за страна и колко от нея отива за ток, вода, парно, храна? Сметнете колко семейства могат да си позволят да купят Мак? Погледнете темите за нови конфигурации, масово цените варират 600-800 лв. За тези пари, поправете ме, ама Мак не може да се купи, освен ако не е изпуснат от 2-рият етаж. И като сме почнали със автомобилните сравнения- и аз искам да карам Audi R8, ама не мога да си го позволя. В тоя смисъл, мен какво ме засяга, че е кола мечта, една от най-добрите и тн.? Просто Мак в България е със силно ограничена аудитория... Не вярвам и някой да иска да гладува една година, за да си го купи. Да не би едно PC да върши по-лоша работа? Все пак са конкуренти и в основата си компонентите са едни и същи (говоря като части, не като модел и марка). Аз лично съм привърженик на безплатният софтуер. Причината, интересувах се от HTML, CSS, PHP и видях за 1 сайт колко труд се влага. Единствено нямам възможност да си платя Windows-a. Това ще рече ли, че те ограбвам тебе? Защото ситуацията в България е такава, че за 85-90% е непосилно да си купят легален Windows. Тези хора да бъдат отхвърлени ли? Да им се забрани да ползват компютри? Масовият потребител не разбира от Linux. Той не може да си сложи Ubuntu, не може да го използва. Дайте да заклеймим и анатемосаме тези хора... Windows е най-популярната система, защото е достатъчно проста има голямо софтуерно производство за него, може да се сложи на всяко PC (за разлика от Мак, който трябва да се хаква) и е най-рекламираната. Бизнеса предпочита Windows. Това е като спора Intel или AMD... Не можеш да убедиш човек, особено от България, че е по-добре Мак, защото за него това е непосилно начинание. Защо тогава толкова се палиш? Да не би твоето мнение да е най-важно? Трябва да има избор и всеки трябва да си прецени сам за себе си кое ще му е най-практично и удобно. Разбирам, че си голям фен и запален по марката, но погледни малко по-рационално на нещата.

Много точно казано!

Като му гледам акъла, ако беше по-умен досега да беше спрял да Боготвори Мак компютрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Така ли? Абе ние тук страна от третият свят ли искаш да станем? Обобщение-Беден човек, на който не се дава никак възможност да се образова-беден за цял живот, беден който намери как да се образова и знае много-силно съмнително да остане беден за цял живот. И от моментът, от който спре да бъде беден той би си купил софтуера, който се продава.

Това, което ти казваш си е точно затворен кръг-седиш неук, нямаш пари-не можеш да си купиш софтуера.

Или ще пиратстваш, за да разбиеш кръга или нищо няма да направиш. И докато тоя човек е беден, докато е неук и е в невъзможност да се учи, той така или иначе няма да си купи софтуера, който продаваш.

Сам виждаш, че "пиратството" не е толкова лошо нещо, колкото му се приписва.

Без пиратството много софтуерни компании ще фалират, точно така-ще фалират!!

А аз съм против твоята антипросветителна политика и идеи, която работи за богатите капиталистически свине, вместо за народа и има за цел да го държи неук, а не просветен,... :clap:

(леле, как прозвуча като комунистически лозунг...)

...

Май не работи в БГ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, айде щом ти решаваш, бедните да ги избием, да останете само богатите и надутите? Какво значение има дали ще работиш на ергономично столче, по 5ч, в прохладна стая или да се бъхташ по цял ден. Второто не го ли признаваш за работа? Айде са се постави на мястото на кондуктор в БДЖ. Мислиш ли че на него не му трябва РС, само защото работи като кондуктор? РС вече е нужен във всяко домакинство, пиратски или не пиратски, тои работа върши. Как според теб този кондуктор(примерно)ще си купи ОС, Офис пакет, антивирусна и други тем подобни програми? Ами ако има деца? По 80лв за игра. 300лв за Уиндолс. И за какво? По какво отстъпва на Пиратски Уиндолс от интернет? Да, не винаги са читави, но добараш ли се до хубав, записваш си някаде адреса и винаги като ти потрябва- знаеш къде е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

quickJO много добре го каза.Не съм се слъсквал с Линукс,нито с OS X и сигурно бих издържал един,два дена и ще се върна на Уиндоус.Двете системи си имат предимства пред Уиндоус но едната не е за нас,другата е безплатна но по-трудна от Уиндоус си мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Не е много по-труден, просто нещата стават по различен начин и не винаги с Next->Next...Но пък имаш повече контрол над системата...

Бил съм 4месеца с Linux дистрибуция, без инсталиран Windows...Не ми липсваха основните неща, но това че някои игрици просто вървят трагично, емулирани под Wine, понеже всички са за Windows, или че ATi драйверите създават само главоболия и тряббваше да се чудя какво да бръкна в Xorg(темата ми още я има в Linux раздела)

Минус понякога е липсата на стандартизация-различните дистибуции понякога ползват различни пакети и т.н и т.н, и, то не че няма конвертери от един в друг тип, липсата на специализиран професионален софтуер...За това и не можах да остана под Linux...трябваха ми специализирани приложения, които не вървят както трябва, емулирани под Wine.

Редактирано от jjjjjk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може всички да имат. Някой имат защото много други нямат. Няма как всички да караме Порше нали? Но съм съгласен че за всяка работа си има хора, стига да я вършат добре и с любов :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много по-труден, просто нещата стават по различен начин и не винаги с Next->Next...Но пък имаш повече контрол над системата...

Бил съм 4месеца с Linux дистрибуция, без инсталиран Windows...Не ми липсваха основните неща, но това че някои игрици просто вървят трагично, емулирани под Wine, понеже всички са за Windows, или че ATi драйверите създават само главоболия и тряббваше да се чудя какво да бръкна в Xorg(темата ми още я има в Linux раздела)

Минус понякога е липсата на стандартизация-различните дистибуции понякога ползват различни пакети и т.н и т.н, и, то не че няма конвертери от един в друг тип, липсата на специализиран професионален софтуер...За това и не можах да остана под Linux...трябваха ми специализирани приложения, които не вървят както трябва, емулирани под Wine.

Просто спора е безмислен тука.Ако беше от заможно семейство роден в САЩ,щеше да защитаваш Apple ако компютърното ти обучение беше започнало с OS X.Колкото до Уиндоус много хора го плюят но същевременно си го пазят.Примерно аз познавам двама системни администратори,които си изкарват хляба с Линукс и са маниаци на тази тема но във вкъщи са на Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто спора е безмислен тука.Ако беше от заможно семейство роден в САЩ,щеше да защитаваш Apple ако компютърното ти обучение беше започнало с OS X.Колкото до Уиндоус много хора го плюят но същевременно си го пазят.Примерно аз познавам двама системни администратори,които си изкарват хляба с Линукс и са маниаци на тази тема но във вкъщи са на Windows 7.

'щото игрите им просто не могат да вървят под Linux и от там се обезсмисля всичките тия скъпи железа, дето са ги накупили :mad:

И не, OS X просто не ми харесва като дизайн и концепция...Е, има си там някакви фенове...И още нещо-Не всички хора с Apple компютри ползват OS X. :angry23:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още нещо-Не всички хора с Apple компютри ползват OS X. :cool:

A това, да си купиш Мак и да му инсталираш нещо различно от ОС Х, каква неземна простотия е...просто коментара е излишен !...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A това, да си купиш Мак и да му инсталираш нещо различно от ОС Х, каква неземна простотия е...просто коментара е излишен !...

Защо? Както казах, аз не трая OS X и ако някой ми подари Apple компютър(какъвто не ми трябва) веднага ще инсталирам Windows/Linux...

A и да те питам-колко е броят на приложенията и игрите за OS X и колко е за Windows, например?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A и да те питам-колко е броят на приложенията и игрите за OS X и колко е за Windows, например?

Броят на приложенията не зная какъв е, но знам едно - каквото има за Уин го има и за Мак ОС, с изключение на някои професионални програми. Обратното обаче не винаги е вярно. Отделно в Мак ОС са вградени функции, за които на Уиндоус му трябват допълнителни приложения.

При игрите избора съще не е малък. В замунда има секция Игри/Мак можеш да ги видиш. Само ще спомена някои заглавия - Starcraft II, World of Warcraft, Call of Duty и т.н. - и за ралика от Линукс не им трябва емулатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Броят на приложенията не зная какъв е, но знам едно - каквото има за Уин го има и за Мак ОС, с изключение на някои професионални програми. Обратното обаче не винаги е вярно. Отделно в Мак ОС са вградени функции, за които на Уиндоус му трябват допълнителни приложения.

При игрите избора съще не е малък. В замунда има секция Игри/Мак можеш да ги видиш. Само ще спомена някои заглавия - Starcraft II, World of Warcraft, Call of Duty и т.н. - и за ралика от Линукс не им трябва емулатор.

Само да те поправя wine не е емулатор първо.Второ всички игри си вървят под unix просто малко чалъм трябва. Аз съм с Debian x64bit това ми е основната ОС нямам друга и си играя кажи речи всичко ново което е излязло в последните месеци. Според хората които плюят линукс следва , че линукса е смотан не защото игрите не вървят а защото ги мързи да прочетат малко и да се образоват. :cool: Редактирано от DreamSavior (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Аge of Empires2 The Conquerors Expansion например НЕ ВЪРВИ, сече си...Правил съм много трикове, конфигурации, бъзикане по Xorg(за да изтисна нещо повече от ATi-то) и просто си сече...това е..Виж в страницата на Wine какво е положението с играта.

Друга СТАРА игрица-NFS Hot Pursuit-Значи, детайлите на автомобилите трябва да са на минимум, ако сложиш каквото и да е друго ниво, те просто ИЗЧЕЗВАТ!!!?!?!

Ето ти пример с 2 стари, МНОГО СТАРИ игри, които Wine би трябвало да ги поддържа относително добре.

И Unix не е равно на Linux!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисълта ми беше, че повечето неща вървят и просто трябва да се чете малко.И да знам, че юникс не е линукс просто си обърках словореда. :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ей тзи кенеф - последен модел стува 2900$ и какво голямата работа. който иска ще си купи - лично аз тепърва навлизам в дебрите на IOS ama..........Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки има право на собствен избор... според мен за всеки би било полезно да работи с колкото се може повече операционни системи, но Уиндоуса е задължителен. Нещо като с чуждите езици - без английски не може...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...но Уиндоуса е задължителен. Нещо като с чуждите езици - без английски не може...

ха, защо пък да е задължителен ? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки има право на собствен избор... според мен за всеки би било полезно да работи с колкото се може повече операционни системи, но Уиндоуса е задължителен. Нещо като с чуждите езици - без английски не може...

Вече не е. Щом корпорация като ИБМ може да си разреши да предложи на служителите си да си изберат десктоп ОС (Windows или Убунту) значи може

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , но в повечето фирми се работи на уиндоус ... незнам това си е мое мнение, не е нужно да го споделяте :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...