Премини към съдържанието
Philippsa

Проблем с лан карта

Препоръчан отговор

Значи дъното е от подписа и до сега ползвах вградената лан карта, но взе да ми прави проблеми и изнамерих една стара ТП - линк с която бях преди, но махнах защото ми трябваше слота. Проблема е че сам изгубил диска и кутията и сега незнам какав модел е и от каде да взема драйвери. В сайта на ТП - линк намерих една, която на снимката е същата с мойта, уж инсталирам драйвера, но ефект никакъв, нито в биос, нито в Device Mеnager се вижда, обаче като включа кабела в нея и светва лампичката и почва да мига, но в уин - а няма индикации, че нещо се случва .. Помощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В биос виж каква е работата.Забрани вградената.Aida мисля ще я разпознае и без драйвери.Тя си има такива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извиняваи, но не сам наясно как да извърша точно това упражнение в биос .. Ще ми разясниш ли ?? Мерси предварително!

Редактирано от Philippsa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извиняваи, но не сам наясно как да извърша точно това упражнение в биос .. Ще ми разясниш ли ?? Мерси предварително!

Като стартираш компютъра и като се появи черния екран и почне да изписва белите букви се приготви да натиснеш бутона pause,който е до scroll lock.Ще спре компютъра и ще прочетеш нещо от сорта press примерно del to enter bios.При мен е с del.Махаш паузата и рестартираш и се напичаш на въпросното копче за да влезеш в биос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Забраних я, от Add Hardware избрах новата. До тука добре, но след приключване на инсталацията на драйверите изписва: This device cannot start.(Code 10). След това в Device Manager картата е намерена, но е със жълт удивителен ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Забраних я, от Add Hardware избрах новата. До тука добре, но след приключване на инсталацията на драйверите изписва: This device cannot start.(Code 10). След това в Device Manager картата е намерена, но е със жълт удивителен ...

Защото явно драйвера не е подходящ.С 7 ли си Виста ли?Разбра ли се каква е картата-марка,модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С ХП съм .. софтуера не го инсталирам ръчно а самия компютър .. мисля че разбрах модела: http://www.tp-link.com/en/products/prodetail.aspx?mid=0103031102&id=213 тази на външен вид е 1:1 с мойта ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    http://www.tp-link.com/en/support/downloadFiles.aspx?mid=0103031102&version=V1&pmodel=TF-3239D Изтегли и двата файла със зелената стрелка надолу.Долния е по-голям и има Setup.ликаш два пъти на него и инсталираш next next.Ако друг драйвер си сложил преди това за тази карта го махни-деинсталирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.