Премини към съдържанието
kichuka

Избор на видеокарта

Препоръчан отговор

От много време обмислям смяна на видеокарта и най-накрая имам възможност.

Сегашната ми е GF 9800gt 512 DDR3. Описание на конфигурацията в подписа ми. Захранването е Forton 400-pnf.

Спрял съм се на това.

Повече инфо ТУК.

Не ми се иска да сменям захранването.Мисля че на тази цена това е най-добрата карта и пише че 400 вата захранване стига.

Не съм много наясно, някой ако може да ме посъветва нещо ще съм благодарен,но по-скъпи предложения не приемам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сегашната ми е GF 9800gt 512 DDR3. Описание на конфигурацията в подписа ми. Захранването е Forton 400-pnf.

Спрял съм се на това.

Повече инфо ТУК.

Не ми се иска да сменям захранването.Мисля че на тази цена това е най-добрата карта и пише че 400 вата захранване стига.

Не съм много наясно, някой ако може да ме посъветва нещо ще съм благодарен,но по-скъпи предложения не приемам.

Не купувай от Мултидрама е съвета.400W може и да е достатъчно,но твойто е Фортрон и е поне на 5г. като се замисля и вече е 300W сигурно.Кажи си цялата конфигурация и това ли е бюджета - 270лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

GTX460 e по-добрият вариант и дори може да се намери на по-ниска цена. Недостатък - малко по-голямата консумация. Обаче на твое място не бих рискувал с това захранване, макар лично аз да съм бил с две видеокарти работещи заедно - GTX460 и 8800GT (за физика) с 450 ватово захранване Chieftec. Клоквал съм ги на макс, заедно с процесора и съм играл поне 8 часа Metro 2033 без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=32185

Това е най-доброто за парите си...

Тая е по-бавна от 768MB версия. SE(както се майтапят Slow Edition) е с доста орязани шейдъри и честоти спрямо стандартните GTX 460 768MB и GTX 460 1GB.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хахаха захранването ми е точно на една година, модела нз коя година е но е ползвано година... и както съм казал няма да го сменям за момента (не никога), затова ако ще зимам карта ще е съобразена с 400вата захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хахаха захранването ми е точно на една година, модела нз коя година е но е ползвано година... и както съм казал няма да го сменям за момента (не никога), затова ако ще зимам карта ще е съобразена с 400вата захранването.

Публикувано изображение

Uploaded with ImageShack.us

Това препоръчва калкулатора за избраната от тебе карта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тая е по-бавна от 768MB версия. SE(както се майтапят Slow Edition) е с доста орязани шейдъри и честоти спрямо стандартните GTX 460 768MB и GTX 460 1GB.

Карти на които пише SE не ги купувайте.Second edition.И за дънните платки мисля е така.

Спрял съм се на това.

Повече инфо ТУК.

Видеокартата ти хич не е лоша.Сравняват я с 5670.

http://www.hwcompare.com/156/geforce-9800-gt-512mb-vs-radeon-hd-5670/

Редактирано от Alex&Ramesses_B.H.Л (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Доволен съм от нея наистина, ако за 250лева (+-20) намеря нещо добро, което да пасне на 400ватовото захранване го купувам веднага, ако не няма да е сменям, но компютъра ми е на една година, не е толкова зле както някой се изказа че поне на 5 години бил :angry23: Все пак за момента до 250лв мога да отделя за видеокарта, за захранване ще мисля по-нататък :mad: Както гледам доста хора се изказват неподготвени, затова някой който наистина знае какво казва и ми препоръча нещо добро съобразено с горе казаното ще съм много благодарен. П.С. мислех си,че GTX 550 Ti ще пасне добре на моята конфигурация, да разбирам ли че греша :?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Доволен съм от нея наистина, ако за 250лева (+-20) намеря нещо добро, което да пасне на 400ватовото захранване го купувам веднага, ако не няма да е сменям, но компютъра ми е на една година, не е толкова зле както някой се изказа че поне на 5 години бил :angry23: Все пак за момента до 250лв мога да отделя за видеокарта, за захранване ще мисля по-нататък :mad:

Както гледам доста хора се изказват неподготвени, затова някой който наистина знае какво казва и ми препоръча нещо добро съобразено с горе казаното ще съм много благодарен.

П.С. мислех си,че GTX 550 Ti ще пасне добре на моята конфигурация, да разбирам ли че греша :?

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Athlon_II_X3_425/11.html

http://iskampc.com/inno3d-geforce-gtx-550-ti-1024mb-gddr5-pci-e-onn.html

Ето ръчната сметка 116 W + 218 W = 334 W само за два компонента. Добави и 2 харда, дъно, CD и т.н., плюс остаряването на захранването, плюс под 80% ефективност и направи изводите сам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Картата с която си в момента: GeForce 9800 GT 105W Карти с които няма да имаш проблеми откъм захранване: GeForce GTX 550 Ti 116W GeForce GTS 450 106W Radeon HD 5770 108W С тази, може и да стане проблем, въпреки че се съмнявам... GeForce GTX 460 160W (1GB)or 150W (768MB) GTS450 е най-евтина, 5770 също е на много приятна цена, малко над gts450 но и малко по-бърза :angry23: GTX550 в момента е леко надценена за това което предлага, защото е съвсем отскоро на пазара. Ако изчакаш малко цената и ще стане по-приемлива. GTX460 идва най-изгодно като цена-производителност, но иска 50W повече от сегашната ти 9800GT. Доста вероятно е Фортрона да я издържи, защото е от старите серии които доста държат на бой, но не мога да го гарантирам. Наскоро имах проблеми със захранването на едно пц, 65ватов атлон Х2 със 95ватова 9600GT. Смених неговото захранване (450W) с 300 ватово на Делта елктроникс (може да се каже добър производител) и то се справи доста добре. Аз бих си взел GTX460 :mad: /edit/ @pataran Тези 218 вата са за цялата система, а тя е с 4890 видеокарта, която не е от икономичните модели :P (190W TDP)

Редактирано от banshee79 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм неподготвен.Това,че си купил стар модел:

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=106038

Постът е от 2007г. а аз си купих такова 400W 2006г.

Power requirement Minimum 400W or greater system power supply with one 6-pin external power connector

Ако беше ново Еnermax,Corsair и така нататък 400W щеше да е достатъчно наистина.Не гледай тези ватове а ефективността на едно захранване.

Редактирано от Alex&Ramesses_B.H.Л (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като собственик на GTX 460/768мб мога да ти кажа, че по добра карта на пазара за тия пари и това качество не можеш да намериш.

Само 1 пример на сестра ми на пц-то която е с семпрон 140 2.7гхз и моята карта играя Crysis 2 на Максимални детайли 1280х1024 играе с максимално 95 фпс средно 65 минимум 50 Сам си прави изводите .Да не говорим че gtx 460 има добро охлаждане и добри възможноси за овърлок.

п.п Картата е доста лакома за съжаление. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Редактирано от Williams (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. 400W може и да е достатъчно,но твойто е Фортрон и е поне на 5г. като се замисля и вече е 300W сигурно.Кажи си цялата конфигурация и това ли е бюджета - 270лв. 2. Ако беше ново Еnermax,Corsair и така нататък 400W щеше да е достатъчно наистина.Не гледай тези ватове а ефективността на едно захранване. Написал съм си конфигурацията, а ти си прочети двата коментара и виж дали си съответстват първо ми говориш за ватове после, че не са важни,а това че модела е стар но е купен скоро чисто нов значи че ватовете му са намаляли с около 30% така ли? Хахаха човек никога да не се е занимавал с компютри ако го прочете ще се хване за главата... и още 40 пъти явно трябва да напиша, че търся карта според цялата конфигурация, която включва и захранването, ако ми се даваха пари и за захранване нямаше да пускам тая тема щях да ида да си купя :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като собственик на GTX 460/768мб мога да ти кажа, че по добра карта на пазара за тия пари и това качество не можеш да намериш.

Само 1 пример на сестра ми на пц-то която е с семпрон 140 2.7гхз и моята карта играя Crysis 2 на Максимални детайли 1280х1024 играе с максимално 95 фпс средно 65 минимум 50 Сам си прави изводите .Да не говорим че gtx 460 има добро охлаждане и добри възможноси за овърлок.

п.п Картата е доста лакома за съжаление. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Да допълня, че с моята Palit GTX 460 Sonic Platinum, същата игра я пускам 1920х1080 и на макс, без проблем. Държи 72 градуса на load и 34 в Idle. Фабрично е клокната и лети, но захранването ми е сериозно, защото не обичам да рискувам излишно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да допълня, че с моята Palit GTX 460 Sonic Platinum, същата игра я пускам 1920х1080 и на макс, без проблем. Държи 72 градуса на load и 34 в Idle. Фабрично е клокната и лети, но захранването ми е сериозно, защото не обичам да рискувам излишно.

Именно това е може би най-добрата карта след 8800GTХ на зелените и на приемлива цена.

И не може да не признаем и да благодарим на CryTek,за много красивата и добре оптимизирана игра. :cool::whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако бях на теб си взимам една GTX 460 768MB и си пукам игричките!Няма да коментирам захранването , то е куче и ще издържи !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Картата с която си в момента:

GeForce 9800 GT 105W

Карти с които няма да имаш проблеми откъм захранване:

GeForce GTX 550 Ti 116W

GeForce GTS 450 106W

Radeon HD 5770 108W

С тази, може и да стане проблем, въпреки че се съмнявам...

GeForce GTX 460 160W (1GB)or 150W (768MB)

GTS450 е най-евтина, 5770 също е на много приятна цена, малко над gts450 но и малко по-бърза :whist: GTX550 в момента е леко надценена за това което предлага, защото е съвсем отскоро на пазара. Ако изчакаш малко цената и ще стане по-приемлива. GTX460 идва най-изгодно като цена-производителност, но иска 50W повече от сегашната ти 9800GT. Доста вероятно е Фортрона да я издържи, защото е от старите серии които доста държат на бой, но не мога да го гарантирам.

Наскоро имах проблеми със захранването на едно пц, 65ватов атлон Х2 със 95ватова 9600GT. Смених неговото захранване (450W) с 300 ватово на Делта елктроникс (може да се каже добър производител) и то се справи доста добре. Аз бих си взел GTX460 :hush:

/edit/ @pataran Тези 218 вата са за цялата система, а тя е с 4890 видеокарта, която не е от икономичните модели ;) (190W TDP)

Да разбирам ли,че с GTX 550 Ti няма да имам проблеми,откъм захранване? Харесах конкретния модел заради добрата цена и високите параметри.

Сегашната ми видеокарта е добра според мен, играя игри и всичко е точно, но резолюцията на монитора ме спъва затова трябва някоя по-новичка, а и мойта е доста топла вместо да дам още 60лв за охлаждане предпочитам да дам 250лв за нова карта пък мойта ще продам по-нататък...

Ако бях на теб си взимам една GTX 460 768MB и си пукам игричките!Няма да коментирам захранването , то е куче и ще издържи !

Ето това включване чаках :cool: По-добре е според тебе от GTX 550 явно, пък и съм забелязал че си ДОСТА навътре затова почвам да диря из Пловдив GTX 460 768MB на свястна цена с добро охлаждане ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

почвам да диря из Пловдив GTX 460 768MB на свястна цена с добро охлаждане :cool:

http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=23629

Едва ли ще има по-ниска от тази, а охлажданията на Palit-а са стандартни при тези модели. Както писах при мен вдига до 72 градуса, но в кутията имам над дузина вентилатори. Надявам се все пак да не грее повече. Айде успех в търсенето и стискаме палци да издържи "кучето"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз имам три такива в кутията, мисля че стигат, а цената която си посочил е добра.

За сега се ориентирах http://pic.bg/komponenti/42594/423. В сервиза ще ми я монтират и ще видим дали ще тръгне без проблеми, другата седмица ще сменям охлаждането на процесора, така че освен захранването на този етап друго не остава, скоро и неговия ред ще дойде, но за момента видеокартата ми е по-важна!

Редактирано от kichuka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Написал съм си конфигурацията, а ти си прочети двата коментара и виж дали си съответстват първо ми говориш за ватове после, че не са важни,а това че модела е стар но е купен скоро чисто нов значи че ватовете му са намаляли с около 30% така ли? Хахаха човек никога да не се е занимавал с компютри ако го прочете ще се хване за главата... и още 40 пъти явно трябва да напиша, че търся карта според цялата конфигурация, която включва и захранването, ако ми се даваха пари и за захранване нямаше да пускам тая тема щях да ида да си купя :)

Конфигурацията ти е в подписа,написано със ситни букви и ми е убягнало.Не ми се спори кичука,незнам какво значи,дано кучето да издържи.Ако картата замине заради това захранване мисля гаранцията ще отпадне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам дали ще бъде интересно аз как мисля , но ще го напиша.Да започнем с коментар по компонентите и колко вата дърпат.Поцесорът без овърклок е 95 вата , новата видеокарта гледам е 140-150 вата , два харда 20-25 вата , дъно 30-40 вата (с паметта) , 4 вентилатора 20 вата и криво ляво се получават 330 вата под 100% товар на всички компоненти в системата.Това трудно се постига при нормална упореба , е сега ако пуснете праим 95 и пухкавия тест заедно може и да се получи и аз бих си казал , абе тая система и трябват около 300 вата.ПНФ на фортрон дава към 340 вата на 12 волтовите линии , там са ни вързани и основните консуматори и не би трябвало да създаде проблем в тази насока.При пускане на някоя по яка игричка може и да се усети увеличаване на оборотите на вентилатора и загряване и не бива да се изненадваш , наближаваш максимума на захранването.Също този ПНФ е от онези захранвания , които са направени добре , тоест не са пестени елементи в него и е доказано "куче" във времето през , което са го мъчили доста хора.Все още може да се забележат конфигурации по форумите с Е8400 с приличен овърклок , видеокарта 4850 , 9800ГТ , ГТХ260 , които се захранват от него , а тези карти си дърпат също.9800гт си дърпа към 120 вата , а гтх460 е само с 30 отгоре ,не мисля , че това ще бъде проблем!Все пак , може да се замислиш да продадеш тази 9800гт и да си земеш захранване , тоава ще отпаднат всички въпроси по захранващата част :angry:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много благодаря за подробното инфо. За сега се ориентирах http://pic.bg/komponenti/42594/423, по-евтина не я намерих в Пловдив а искам направо в магазина да е пробваме. Точно под захранването днес монтирах такъввентилатор както и още два такива отпред, за загряването не мисля че ще има проблем, ще поразгледам още малко и другата седмица се надявам да съм с новата карта, а захранването малко по-нататък ще го сменя...захванал съм се и всичко ще стане както трябва,но все пак опира до пари :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според тия тестове, общата консумация на системата с GTX 460 при Crysis Warhead e 310 W, но там хората за по-голяма достоверност са клокнали i7-цата. И както казах по-горе, аз тормозех моето 450 ватово захранване Chieftec от преди 3 години с две видеокарти и максимален клок. Не забелязах нито повишен шум от вентилатора му, нито дори леко загряване. Не знам, може да съм попаднал на някоя куча марка в добрия смисъл на думата.

Редактирано от WildHorse (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според тия тестове, общата консумация на системата с GTX 460 при Crysis Warhead e 310 W, но там хората за по-голяма достоверност са клокнали i7-цата. И както казах по-горе, аз тормозех моето 450 ватово захранване Chieftec от преди 3 години с две видеокарти и максимален клок. Не забелязах нито повишен шум от вентилатора му, нито дори леко загряване. Не знам, може да съм попаднал на някоя куча марка в добрия смисъл на думата.

Chieftec GPS450 е ребрандиран продукт на Delta Electronics, които от своя страна произвеждат доста голям процент от захранващите блокове на фирми като HP, Dell, IBM и т.н. за които стабилната работа е приоритет номер 1 :cant believe: тоест и Чифтеците са големи кучета :temperature:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.