Премини към съдържанието
Диан

Проблем с безжична мишка - моля помогнете!

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем. Взех си безжична мишка A4tech, модел: G7-630 с безжична клавиатура. Проблема е че при отваряне на Интернет експлорера като ходя с мишката по менютата тя сече. При затворен прозорец няма проблем върви си нормално. С Windows 7 съм сравнително скоро съм го преинсталирал на сравнително добър лаптоп HP 8510w 2.5GHz Core 2 Duo, 2.5GB RAM и външно ATI видео карта. Не мисля, че е тежка ОС-то за да сече мишката защото вградения пад на лаптопа не сече. Искам да попитам дали може да се измисли решение на проблема. Чудя се ако го има предавателя стартиран като процес, дали мога да му задам по висок приоритет и как да го направя?

Благодаря предварително :speak:

П.П. Понякога нормално си работи без да сече. Когато си поиска го прави, без да има значение дали съм пуснал допълнителни програми или не.

Редактирано от Диан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има ли драйвери към мишката и инсталирани ли са ?

Drivers: G7-630

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко глупаво ще ти се стори, но ползваш ли някаква подложка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В кабела е истината! Тези безжични глезотии, са само една гъзария, а работа не вършат!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изключи(махни ги), всички други USB устройства и опитай, а ако опитваш през ХЪБ, махни и него и включи приемника/предавателя директно. А за колегата с кабела едно съветче: да опита безжична мишка малко по-скъпа от 50 лв., и ще заговори обратното :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изключи(махни ги), всички други USB устройства и опитай, а ако опитваш през ХЪБ, махни и него и включи приемника/предавателя директно.

А за колегата с кабела едно съветче: да опита безжична мишка малко по-скъпа от 50 лв., и ще заговори обратното :clap:

Възможно е, но това не променя мнението ми, че е глезотия. Аз предпочитам да инвестирам тези 50 лв. в други, по-важни компоненти.
    • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Подкрепям горният пост.Ползвам само жични.Нямам проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Друго си е кабела. А и не виждам смисъл да давам толкова пари. По-добре още 1 плочка РАМ или по-добро видео или по-голям хард. Та съветите са добри: драйвъри и да махнеш всичко останало на USB. А подложката по-скоро щеше да прави проблеми на всякъде, не само в браузърите. Въпрос: Пробвал ли си я на друг компютър?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В кабела е истината! Тези безжични глезотии, са само една гъзария, а работа не вършат!

Още един пост от мен в знак на подкрепа.И аз имах безжична,но си стои новичка в стенния гардероб-заедно с безжичната клавиатура ,гъзарията е за гъзари , а клавиатурата и мишките са за функционална работа а не аксесоар за красота. :P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Гледам темата малко се е отклонила с последните коментари.

Има ли драйвери към мишката и инсталирани ли са ?

Drivers: G7-630

Има драйвери, инсталирал съм ги, но съм го спрял от startup-а тъй като има някакъв бъг. Като отворя страница и винаги смъква леко надолу прозореца

Малко глупаво ще ти се стори, но ползваш ли някаква подложка?

Не е от подложката. Сигурен съм.

Гъзария са, когато си на бюро и няма смисъл от безжична мишка. Когато лаптопа е на два метра от мен вече е удобство, а не да се беся в кабели.

Ще си помислите че двата метра може да са много голяма дистанция. Пробвах от малко разстояние, пак е така.

Изключи(махни ги), всички други USB устройства и опитай, а ако опитваш през ХЪБ, махни и него и включи приемника/предавателя директно.

А за колегата с кабела едно съветче: да опита безжична мишка малко по-скъпа от 50 лв., и ще заговори обратното :cool:

Хъб не ползвам. Ще пробвам как ще се държи с изключени всички други USB-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има драйвери, инсталирал съм ги, но съм го спрял от startup-а тъй като има някакъв бъг. Като отворя страница и винаги смъква леко надолу прозореца

Това не ми прилича много на бъг.. по-скоро на липсваща добавка или плъгин за браузъра. Сигурен ли си, че има общо с драйверите, щом ги има, значи са нужни, ако си ги спрял, значи не функционират с устройството и е възможно да възпрепятстват нормалната работа на устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Още един пост от мен в знак на подкрепа.И аз имах безжична,но си стои новичка в стенния гардероб-заедно с безжичната клавиатура ,гъзарията е за гъзари , а клавиатурата и мишките са за функционална работа а не аксесоар за красота. :)

Много зависи, 3 години съм с безжична мишка Logitech и още съм с тази мишка. Като се купува, поне да се взима нещо качествено, а не боклуци.
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега влязох в сайта и на A4tech и изтеглих най-новите, като тези които си ги показал The_Reaver, в по горния си пост. Няма вече проблем с това плъзгане, явно тези които бях сложил са били по-стари защото след преинсталирване не се оправяха. Усещам подобрение в плавноста на мишката, когато е пуснат софтуера и. За момент си помислих, че проблема е решен, но пак сече. Обаче ми се струва че по малко от преди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж дали няма някакви настройки на драйверите, ако имат нещо като контролен панел, или в windows-кия контролен панел за опциите за мишката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробва ли мишка с кабел, как ще работи?

Както казах по-горе мишка с кабел не ми върши работа, иначе добре работи.

Разбутах каналите на предаване и взех че я нагодих, така че да няма никакви проблеми без изобщо да сече.Предполагам, че на default-ния канал се е влияела от нещо. Работи перфектно!

Благодаря ви! :angry:

Редактирано от Диан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.