Премини към съдържанието
ubisoft

Need For Speed Shift 2 Unleashed - Всичко за играта!

Препоръчан отговор

Minimum System Requirements:

Required – Internet Connection

OS – Windows XP (SP3) / Vista (SP2)/ Windows 7

Processor – Intel Core™2 Duo 2.0 GHz / AMD X2 64 2.4GHz

Memory – 2.0 GB

Hard Drive – 7 GB

DVD Drive – 8 SPEED

Video Card – DirectX 9.0c Compatible 3D-accelerated 512 MB video card with Shader Model 3.0 or higher

Sound Card – DirectX 9.0c compatible

DirectX – Version 9.0c

Supported Graphics Cards:

ATI HD3 Series or greater; NVIDIA GeForce 8 Series or higher or greater Laptop versions of these chipsets may work but are not supported

Та с X1650 няма да можеш да я играеш изобщо. Трябва ти поне Radeon HD3450 или nVidia 8500GT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не "можело", а винаги се инсталира ако играта е направена да ползва PhysX - просто ще се изпълнява от централния процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не "можело", а винаги се инсталира ако играта е направена да ползва PhysX - просто ще се изпълнява от централния процесор.

ined, чети внимателно и не пиши глупости. Проблема изобщо не е във physx, а в този ред:

Supported Graphics Cards:

ATI HD3 Series or greater; NVIDIA GeForce 8 Series or higher or greater Laptop versions of these chipsets may work but are not supported

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се ,че не споменах че става дума за друг компютър,с уиндоус 7 32 и ati hd 5570.Oт къде се сваля този PhysX ?И има ли нещо специфично в инсталацията му?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A, това трябваше да го споменеш още в началото. Няма нищо специфично в инсталацията - сваляш и инсталираш. http://www.nvidia.com/object/physx-9.10.0513-driver.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах играта инсталирана, но бях преинсталирал Windows7 и след това като я пуснах да я цъкам и още от главното меню сече адски много независимо какви настройки и направя. Изтрих я, инсталирах я на ново сложих пач 1.0.1 със крак на Ali пускам и пак сече??? С I5 @3.0Ghz 4GB RAM и GTX260 съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си инсталирал драйверите на видеокартата вероятно.Кажи каква ти е марката на на дъното и дали видеокартата ти е външна или вградена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам проблеми с никоя друга игра включително си цъкам Crysis 2 на макс графика, имам инсталирани последните драйвери за nVidia. Дъното го пише в подписа, не ползвам графиката на процесора а външната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам проблеми с никоя друга игра включително си цъкам Crysis 2 на макс графика, имам инсталирани последните драйвери за nVidia. Дъното го пише в подписа, не ползвам графиката на процесора а външната карта.

А ровичкал ли си се в настройките на драйверите? Дори и да не си го направил, направи го. Отиди на Manage 3D settings/Program Settings и намери играта. Дай Restore ако е активен бутона. Ако не, отиди на Global Settings и дай там Restore. Натискаш Apply долу вдясно и затваряш прозореца. Пробвай пак да подкараш играта. Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там в листа с аппс я нямаше Shift2, не знам дали трябваше но я добавих, после дадох дефолт на настройките пуснах играта но пак сече още от менюто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там в листа с аппс я нямаше Shift2, не знам дали трябваше но я добавих, после дадох дефолт на настройките пуснах играта но пак сече още от менюто.

А би трябвало да е там. Пробва ли да дадеш на default всички настройки?

Сещам се, че преди време имах проблем със стартирането на Far Cry 2, която крашваше, колкото и пъти да я преинсталирах. Посъветваха ме да я инсталирам на друг диск. Нещата след това се оправиха. Да не би нещо с инсталацията ти да не е наред?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадох дефолт на настройките няма ефект. Ще пробвам с варианта на друг дял макар да ме съмнява да има разлика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадох дефолт на настройките няма ефект. Ще пробвам с варианта на друг дял макар да ме съмнява да има разлика

Все би трябвало да има нещо, след като преди ти е вървяла добре или не? Доколкото се сещам, тая игра бе малко по-тежка от Shift и аз с GTX460 я играех на границата, но съм с калпав процесор. Казваш, че няма ефект с промяна на настройките на играта. Сигурен ли си, че не си пуснал все пак някаква AA? Имал съм проблеми с много игри при при тежки АА режими с предната си 8800GT, която е кажи речи едно поколение с GTX260.

Друго, което бих направил аз, е да проверя как работят видеокарта и процесор. Може с таск мениджъра, може и с AIDA 64, а видеото най-добре с MSI Afterburner. Освен това бих се загледал и дали светодиода на харда не свети постоянно, докато съм пуснал играта. Това би ме навело на мисълта, че някакъв процес товари излишно системата.

За това се сещам сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах я на друг дял и същата работа, даже друг релийз свалих. Настройките ги променях, резолюция .... няма разлика. Ако имах проблем и с други игри щях по-подробно да прегледам как работят процесор/видео но с други игри нямам проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ме накараш да я инсталирам пак, за да проверя по-точно нещата. Щом не реагира на променени настройки на видеокартата, вероятно имаш подобни на моите проблеми - несъвместимост на видеокарта с процесор. Ако бе със слаб процесор, да си помисля че е така, но тоя i5... Гледал ли си колко ядра работят при пусната игра? Това насичане би било характерно, ако пуснеш само едно ядро на тая игра. Пробвал съм тоя номер, ама със Shift. Там имах някакви проблеми, та се опитвах чрез редуване на ядрата да ги оправя. За последно ако не те мързи, като пуснеш играта, стартирай таск мениджъра и погледни дали процесорът се товари и дали случайно всичката тежест не се поема от едното ядро. Пробвай да зададеш ядра, с които да работи играта. Имах случаи с Carbon, при който нещата с насичанията се оправяха чрез смяна на ядрата. Примерно задавам ядро 0 и веднага след това 1 или и двете( че процесора двуядрен). Тоя номер съм го пробвал с променлив успех и при други игри от поредицата NFS... Ако и така не се оправи, голяма е вероятността за някакъв конфликт, който лично аз си нямам понятие как би се оправил, освен може би по-модерна видеокарта. Предположение. Значи, една редакция. Инсталирах я и я пуснах без да бутам първоначалните настройки. Само в драйверите съм задал адаптивна вертикална синхронизация и FXAA. Кадрите са 40-50 на първата писта в началото с някакъв GTR. Отворих таскмениджъра и MSI Afterburner. Оказа се, че без противници и двете ми ядра са натоварени почти на 100 %. Ядрото на видеокартата ми GTX460 се товари при това положение 60-70 %, което говори, че има доста мегдан да вдигам настройките, преди да реша да клоквам. Стига разбира се процесорът и видеокартата да се спогаждат, защото се прокрадна едно съмнение в мен, че ограничаващо звено ще бъде процесора, както сега. Направих опит, като пуснах играта само с ядро 1 ( защото ОС е заета с 0). Ядрото взе да се товари на 100 %, без да пада и един % надолу. В същото време кадрите паднаха наполовина и бяха 20-25. Видеокартата също взе да се товари наполовина и ядрото се товареше около 25-30 %, което е точно 2 пъти по-малко отколкото при включени двете ядра на процесора. Та при мен ясно се вижда, че ограничаващото звено е двуядрения ми E6750, клокнат на около 3.2 GHz. Така, че предположението ми за недобре работещи ядра при теб остава. GTX260 макар и доста по-бавна от GTX460 не би трябвало да е ограничаващо звено, а и ти казваш, че промяна в настройките няма значение за кадрите. Тогава за мен си остава само процесора.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах чудих маях се, инсталирах програамката на MSI, гледах... Реших да проверя за нови драйвери за видеото обаче нямше по-нови от тия дето съм сложил, реших да проверя за някви бета драйвери по-ново дали има и ми излезнаха 301.24-desktop-win7-winvista-64bit-english-beta.. свалих ги, деинсталирах всичко от старите, след това инсталирах новите с отметка на clean install, рестарт, пуснах играта и заспа. Благодаря страшно много на помощта ти @bildera_.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах чудих маях се, инсталирах програамката на MSI, гледах... Реших да проверя за нови драйвери за видеото обаче нямше по-нови от тия дето съм сложил, реших да проверя за някви бета драйвери по-ново дали има и ми излезнаха 301.24-desktop-win7-winvista-64bit-english-beta.. свалих ги, деинсталирах всичко от старите, след това инсталирах новите с отметка на clean install, рестарт, пуснах играта и заспа. Благодаря страшно много на помощта ти @bildera_.

Все пак за информация, какво показваше MSI Afterburner и евентуално какво ти бе натоварването на процесора със старите драйвери? И аз съм с новите бета драйвери. Инсталирах ги за да пробвам адаптивната вертикална синхронизация и FXAA. Учудващо гладко ми върви тая игра, макар кадрите да са малко. Даже и с 30 fps при максимални настройки си върви гладко, което е много рядко срещано явление при мен. Това доказва моята теория, че когато човек има процесор, работещ добре с видеокартата, всичко е ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами вече не си спомняк как беше преди да смесня драйверите, но процесора сега като пусна играта се товарят равномерно ядрата. Иначе за видето ето снимка какво е положението по време на игра

Публикувано изображение

Това е с малко клок де, ама аз видето така си го държа. Иначе играта е на макс настройки, без АА. Върви гладко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, преди малко и аз попаднах в твоята ситуация - играта почти да спре. Пробвах това онова, но забелязах, че иконката за настройките на драйверите я няма при бързото стартиране. Пробвах и с Restore, за 2-3 секунди се оправи и пак същата работа. Затова без много да му мисля, направих като теб, само че преинсталирах същите драйвери, защото няма нови :) Вероятно работата се е омацала или при инсталиране на други игри или при някой непланиран рестарт на системата, каквито имах няколко заради антивирусната си Avast, която не се разбира пък със S.T.A.L.K.E.R. CoP ( Странно, защото е оригинална. А може би и точно заради това, понеже поставям и DVD диск в устройството). Изобщо, откак минах преди година и половина на Win 7, самопроблеми с игрите. Не ми стана ясно, как нямах ни един такъв с XP.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна ситуация, явно се омазват драйверите и си трябва чиста инсталация :) А аза проблемите под Win7 да ти кажа аз нямам ядове, освен този горе но той се оправи лесно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна ситуация, явно се омазват драйверите и си трябва чиста инсталация :) А аза проблемите под Win7 да ти кажа аз нямам ядове, освен този горе но той се оправи лесно

Аз съм с 32 битов Win7. Много неща може да оказват влияние, включително моята конфигурация. Ти все пак си с вграден контролер на паметта, докато аз се мъча със старата генерация процесори. Освен това и RAM пметта ми е само 2 GB, което означава, че на хардът направо му се завива свят при някои игри. Ето, сега не мога да подкарам някакъв S.T.A.L.K.E.R., постоянно ми крашва без никакви съобщения. Не мога да подкарам винаги и оригиналния си S.T.A.L.K.E.R., защото заради някакъв файл на антивирусната ми се появява син екран. Абе тая вечер 3 игри се опитах да играя и трите не тръгнаха :) Навремето се чудех на разни коментари по разни сайтове, как игрите крашвали, как не можели да ги подкарат... а аз такива проблеми нямах и нямам с моето XP. Може и от версията на Windows да зависи всичко, не знам. Въпросът по-скоро е, дали ако налея 2000 лева нещата ще тръгнат гладко. Ако не тръгнат, трябва да се откажа да се занимавам с компютри :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът по-скоро е, дали ако налея 2000 лева нещата ще тръгнат гладко. Ако не тръгнат, трябва да се откажа да се занимавам с компютри :)

Компютрите са безкрайна “наука“.Така, че и конфигурация на НАСА да подкараш, пак може да се окажеш с проблем на който не знаеш решението. :) Редактирано от plmen88 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей те! Изтеглил съм този релийз - Shift.2.Unleashed-RELOADED, но дори и друг да изтегля, Мурсиелагото липсва напълно от Carlot-a. Единствено имам RS-V. В директорията C:Program Files (x86)Electronic ArtsSHIFT 2 UNLEASHEDPakfilesVehicles колата я има, но не и в играта. Някакви предложения как да я отвора? Извинявам се за повторния пост, но горния е много стар и не мога да го редактирам. Разбрах къде е проблема! Мурсиелагото го има само в лимитираната версия. Инсталирах я и сега всичко е точно.

Редактирано от plmen88 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.