Премини към съдържанието
Mon4oy

Java документация

Препоръчан отговор

Извинявайте, има ли някъде из мрежата пълна документация на Java на български! Ако някой ми помогне ще съм много благодарен :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извинявайте, има ли някъде из мрежата пълна документация на Java на български! Ако някой ми помогне ще съм много благодарен :biggrin:

а какво неясно има в английската?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

а какво неясно има в английската?

Ясно ми е ... не е като да не е ясно ... но понеже не ми е перфектен английския ми отнема мааалко повечко време в преводите и разбирането :biggrin: иначе ако няма на български естестевно, че и английската ми върши работа :biggrin: Ако можете да ми помогнете ще се радвам :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ясно ми е ... не е като да не е ясно ... но понеже не ми е перфектен английския ми отнема мааалко повечко време в преводите и разбирането :biggrin: иначе ако няма на български естестевно, че и английската ми върши работа :biggrin: Ако можете да ми помогнете ще се радвам :biggrin:

Лично аз се съмнявам да има преведена официалната документация на български. Но има една книг (на Начев или нещо такова), която не е лоша. Проблема й е че автора приема че вие вече сте програмисти и искате да научите джава, което не е точно за начинаещи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лично аз се съмнявам да има преведена официалната документация на български. Но има една книг (на Начев или нещо такова), която не е лоша. Проблема й е че автора приема че вие вече сте програмисти и искате да научите джава, което не е точно за начинаещи...

Книгата е на Светлин Наков ... обаче нея съм я минал одавна ... проблема ми е, че ми трябват някой Структури от Данни и т.н. защото ще започвам да се занимавам с един проект и там ще ми дойде на нагорно вече ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Книгата е на Светлин Наков ... обаче нея съм я минал одавна ... проблема ми е, че ми трябват някой Структури от Данни и т.н. защото ще започвам да се занимавам с един проект и там ще ми дойде на нагорно вече ...

Структури от данни ще ти дойде нанагорно???

заливам се от смях ...

блабла.Добав()

блабла.Отстр()

:biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Структури от данни ще ти дойде нанагорно???

заливам се от смях ...

блабла.Добав()

блабла.Отстр()

:biggrin:

И после се надяваш GC да си свърши работата като хората (и навреме :baby: )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И после се надяваш GC да си свърши работата като хората (и навреме :biggrin: )

Без GC аз трябва да си върша работата като хората и на време :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Без GC аз трябва да си върша работата като хората и на време :biggrin:

Помисли си за МЕ, където по спомени няма такова нещо и все пак аплетите работят в СИМ картите :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Помисли си за МЕ, където по спомени няма такова нещо и все пак аплетите работят в СИМ картите :biggrin:

С МЕ не съм работил никога, нямам идея как функционират там нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С МЕ не съм работил никога, нямам идея как функционират там нещата.

Аз пък съвсем, все пак съм интегратор, а не програмист, но колегите там гледат да спестят всеки байт ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък съвсем, все пак съм интегратор, а не програмист, но колегите там гледат да спестят всеки байт ;)

Това е болна тема.

Преди имах един проект с Wиndows Mobile 6 / 6.5 (.NET 2.0)

Тази платформа е уникална ... може да стартираш до 25 треда, на малкото телефоnско процесоrче и телефончето става неизползваемо ако програмираш като хамал. За да работи всичко нормално трябва доста оптимиране и правене на неща които хамалски са O(n!) да са O(n*log n).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е болна тема.

Преди имах един проект с Wиndows Mobile 6 / 6.5 (.NET 2.0)

Тази платформа е уникална ... може да стартираш до 25 треда, на малкото телефоnско процесоrче и телефончето става неизползваемо ако програмираш като хамал. За да работи всичко нормално трябва доста оптимиране и правене на неща които хамалски са O(n!) да са O(n*log n).

Ох, недей, тъкмо съм захванал книгата на Колмогоров ;) Освен това имам такъв телефон и виждам какво е да са написани добре приложенията (и какво е зле)

А сега аз ще трябва аз да "преправям" архитектурата на едно приложение заради позлването на wsdl и невъзможността да се дефинират два сървъра като сорсове на услуги.... Като цяло в този случай ненужна история при условие че има вече ORB брокер, който работи на платформата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм доволен, че VisualStudio прави тези неща за мен, а аз ммога да се концентрирам върху истинската работа. В момента и аз "преправям" *имплементирам на ново един софтуер. В момента дори не е чисто разделен според парадигмата MVC, и има пърчета функционалност които се случват в OnHover ивенти например ;) ... (залива се от смях) има и други .... има позлвани външни пърчета софтуер някакви графични компоненти, и те са редактирани и допълнени с бизнес функционалност ... о о ужас ... и клиентите се свързват директно с базата данни и правят заявки ( ... лмао) И всичко сега наново ... отделни WCF услуги които комуникарат с базата данни през Nhibernate и имплементират необходимата бизнес логика, като всичко е чисто разделено, беше доста работа да се създаде началната функционалност (най вече заради много краткият срок за изпълнение на конкретната подзадача) но сега вече всичко отива в правилната посока и с новата WPF графична среда и с новите услуги би трябвало никога повече да не се получават такива гафове като сега. Та за услугите, само си дефинирам интерфейсите и ги имплементирам и VisualStudio прави всичко останало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...

Пффф..Аман от комерсиали...и това зомбирано Visual Studio...

А ако за момент помислиш, дали няма и друг начин да свършиш същото нещо? :wors:

Моите извинения, но във всеки твой пост лъха такава пропаганда и реклама, че понякога се замислям дали от MS не ти плащат, за да им промотираш продуктите по форуми или просто е някакво тотално хипнотизиране и зомиране.

По темата-Пълната документация на Java и на български и аз не знам да я има. Може някой да е издал книжка на български или да има преведена, която да ти свърши работа...Но аз не мога да помогна тук вече..

Редактирано от jjjjjk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.