Премини към съдържанието
LegEnd!

Относно GeForce 8800 Ultra - температурни градуси

Препоръчан отговор

От много време се каня да напиша някоя тема, за това нормални ли са градусите ми при, нормален рейим 60 градуса C и при натоварен режим максимално 80/84 градуса, да речем на Crysis 2. Или е нещо нормално, при положение че нямам допълнително поставени вентилатори? :biggrin: Защото така вече изпатих с похабяването на две карти...

Редактирано от BunyRABIT (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв е моделът на картата? 8800 картите си греят жестоко. Лятото как са температурите й ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От много време се каня да напиша някоя тема, за това нормални ли са градусите ми при, нормален рейим 60 градуса C и при натоварен режим максимално 80/84 градуса, да речем на Crysis 2. Или е нещо нормално, при положение че нямам допълнително поставени вентилатори? :biggrin:

Защото така вече изпатих с похабяването на две карти...

8800 Ultra е гореща карта , такова е положението и температурите и са нормални.Ако искаш да ги свалиш и смени термопастата на охладителя с някоя добра и помисли за въздушен поток в кутията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От много време се каня да напиша някоя тема, за това нормални ли са градусите ми при, нормален рейим 60 градуса C и при натоварен режим максимално 80/84 градуса, да речем на Crysis 2. Или е нещо нормално, при положение че нямам допълнително поставени вентилатори? ;)

Защото така вече изпатих с похабяването на две карти...

Без да си се погрижил за подходящо охлаждане на кутията при такава гореща карта бавно убиваш целия компютър... Спасява те факта, че основната част от горещия въздух се изхвърля навън от вентилатора на видеото, самата платка обаче също се нагрява доста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И кой е най-удачен вариант според вас господа? Мисля също така за поставя още едно захранване за допълнителните вентилатори + дънната платка и процесора, как ще ме посъветвате, защото немога да отделя достатъчно кинти в момента, а видеото да се захранва от едно 450W CODEGEN или Deluce 300W? Благодаря за съветите!!! A какви вентилатори мога да сложа евентоално, като параметри? ................................................................ >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Какъв е моделът на картата? 8800 картите си греят жестоко. Лятото как са температурите й ? Моделът е на XFX, а лятото за градусите немога да с точност, защото ми изгуря един път рамта и , и се смени иначе към 84 можеби 90, не мога да кажа, но е тествана и работи без никакъв проблем >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

а видеото да се захранва от едно 450W CODEGEN или Deluce 300W?

Благодаря за съветите!!!

Съветът , който аз мога да ти дам е да зарежеш всички разходи по компютъра в това лице на вентилатори (за момента) и да си купиш захранване.Направо не знам как успява да захрани системата ти посоченото захранване.В момента рискуваш целия си хардуер!
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И кой е най-удачен вариант според вас господа?

Мисля също така за поставя още едно захранване за допълнителните вентилатори + дънната платка и процесора, как ще ме посъветвате, защото немога да отделя достатъчно кинти в момента, а видеото да се захранва от едно 450W CODEGEN или Deluce 300W?

Благодаря за съветите!!!

Решението за допълнително захранване за твоята видеокартата се казва FSP Booster X3, въпреки това най-сърдечно те съветвам да забравиш измислените китайски захранвания от рода на Codegen, Delux, JNC и други подобни, особено когато разполагаш с такъв сериозен хардуер... Имаш 190 ватова видеокарта и предполагам също доста алчен за ресурси процесор, ако не искаш постоянно нещо да ти изгаря в компютъра, трябва да го захранваш с нещо истинско. Ако кажеш всички компоненти в компютъра и евентуален бюджет, ще измислим най-подходящото за теб захранване, което ще се справи със всичко и без Буустъра :cant believe: Ако пуснеш снимка на компютъра отвътре, ще можем да те посъветваме и за охлаждащи вентилатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето и компонентите ми: Dual Core AMD 64 X2 2700 MHz (13.5 x 200) 5200+ ASrock ALiveNF7G-HDready (2 PCI, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit Lan, IEEE-1394) nVIDIA nForce 7xxx-6xx, AMD Hammer - не ми го показва с точност Сложил съм 3x1GB DDR2-800 & 1-512 DDR2-667 (на XP) Видеото го знаете :ph34r: Disk Drive - ST3320620AS (320 GB, 7200 RPM, SATA-II) 450W CODEGEN - Както споменах по-горе.... Какво ще ми препоръчате? <><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><> Също така разполагам в момента с INTEL Pentium Dual Core 3.2 GHz Bus 800mhz 2 + 2 MB cesh Soket 775 A дъното е ниско бюджетно немога да ви кажа модел, защото съм е взел машината от приятел без хард :blink: Така какво ще ми препоръчате при положение че AMD-то лично аз мисля че е по слабо от този INTEL и дали си заслужава да сложа него + ново дъно и разбирасе Фотрон захранване...... Побеля ми косата, Благодария за интересите отправени към тази моя тема!!!!! :wors: :wors: :wors:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Едно хубаво 400 ватово захранване ще се справи със системата ти , но с оглед на бъдещ ъпгреид (какъвто предполагам , че ще има) бих си взел 500 ватово.Ето насоки за някои и цени http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=15421 http://iskampc.com/seasonic-ss-400et-500w-power-supply.html

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.