Премини към съдържанието
m160k

Невъзможност за "буутване" от CD!

Препоръчан отговор

Искам да направя преинсталация на една стара машина-дъно-IBM6862 с чипсет на Intel,Pentium 3 500Mhz,RAM 128MB,OS-WinXP SP1.Проблема е,че преглеждайки подробно менюто на БИОС,не открих никъде възможност за настройване на поредността на устройставата при стратиране на системата,.Имам вариант да стартирам преинсталация под стартирала и работеща ОС,но казват,че не е много добре.Какво да направя в такъв случай?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А като сложиш диск в устройството и стартираш системата, не дава ли възможност да зареди от него, завърта ли диска ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А като сложиш диск в устройството и стартираш системата, не дава ли възможност да зареди от него, завърта ли диска ?

Зарежда си системата нормално-нищо по-различно не се случва от това,когато няма диск.Иначе под Windows,самия диск си има меню,което ми предлага различни опции,включително и Инсталиране.Затова казвам,че под работеща ОС мога да тръгна да преинсталирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С каква операционна система е компютърът в момента ? Една снимка от BIOS няма да е лошо, ако можеш да качиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дори и стара система - щом е маркова трябва да има бутон за посочване на буут устройство. При стартиране прочети хубаво какво изписва. Ако няма надпис за това пробвай с F11 и F8, на някои компютри е и Esc, трябва да се натисне при началното лого.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

PCI support according to PCI BIOS Specification 2.1

Microsoft's PCI IRQ Routing Table

Plug and Play support according to Plug and Play BIOS Specification 1.1

Advanced Power Management (APM) support according to APM BIOS Interface Specification 1.2

Wake on LAN support

Remote Program Load (RPL) and Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP)

Startable CD-ROM support

Flash-over-LAN support

Alternate Startup Sequence

Enable/disable of system board Ethernet controller

IBM Look and Feel – Screen arrangements, etc.

ACPI (Advanced Configuration and Power Interfaces)

IDE Logical Block Addressing (LBA support)

LSA 2.0 support

Bootable CD ROM support

LS120 support

DM BIOS 2.1 (DMI 2.0 compliant)

PC97 compliant

Мисля, че това са характеристиките на БИОС-а ти и вероятно Bootable CD ROM трябва да е включен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С ОС Windows XP SP1 е компа.Ето и менюто на БИОС:

Мога и подменютата на отделните опции да покажа,ако трябва.

Редактирано от m160k (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва да е в "Start options". Може да погледнеш и в "Devices and I/O ports" или "Advanced setup". Сигурен ли си, че диска е bootable ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва да е в "Start options". Може да погледнеш и в "Devices and I/O ports" или "Advanced setup". Сигурен ли си, че диска е bootable ?

Ето малко снимки на подменютата на тези опции.Аз лично рових и вътре в тях,но не видях нужната ми опция.Диска със сигурност е bootable,понеже вече съм направил няколко преинсталации на различни машини с него,както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На втория screenshot, където е Startup sequence - ако се избере, няма ли някакви опции ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На втория screenshot, където е Startup sequence - ако се избере, няма ли някакви опции ?

Браво и благодаря-това съм го пропуснал-влизайки в Startup Sequense ми излязоха "буутващите" опции. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.