Премини към съдържанието
gafana

Сериозен проблем с видеокартата

Препоръчан отговор

Всичко започна когато изграех Crysis 2 за пръв път. По едно време цветовете се размазаха, звука стана като при забиване (един металичешки и дразнещ) след което се показа син екран и компа се рестартна. След рестарта сичко беше ок. Пуснах играта отново при което стана същия проблем. След това обаче компютъра направи същите неща без да съм включвал играта. След това дори при зареждане на BIOS имаше някакви странни черти по екрана. Сега не иска да зареди нито един от 2та уиндоуса които имам (XP и 7 , проблема се случи докато бях на 7цата). Изтрих видео драйверите в Safe Mode и сега има 4 групи вертикални черти разположени на монитора ми. Ако инсталирам нови драйвери отново не зарежда уиндоуса и рестартира... Видео картата ми е NVIDIA GeForce 8800 GTS , мерси предварително Еdit: Търсих инфо в гугъл но така и не намерих някой полезен отговор там.

Редактирано от gafana (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имаш проблем с картата най-вероятно. NVIDIA GeForce 8800 картите, греят като печки. Погледни си температурите. Предполагам някои от чиповете на паметта е повреден или прегрява. Ако не можеш да стартираш машината с тази карта, разходи се до сервиз, за диагностика. Дай инф. за точния модел на картата да я погледнем. Също и за останалата част от конфигурацията. Успех с решаването на проблема.

Редактирано от holler_pz (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Motherboard: CPU Type DualCore Intel Pentium E2140, 2666 MHz (8 x 333) Motherboard Name Jetway I35P Motherboard Chipset Intel Bearlake P35 System Memory 3328 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM) BIOS Type Award (09/12/07) Display: Video Adapter PCI Express 1.0 x16: nVIDIA GeForce 8800 GTS (p356) 3D Accelerator PCI Express 1.0 x16: nVIDIA GeForce 8800 GTS (p356) Еми пуска се само ако няма драйвери, в момента в който се запишат драйверите започва да се изгасва, явно е издала багажа видео картат но се пак се надявах да има някакъв друг начин :X:x

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Захранването не се разбра какво е. Освен, че е печка, 8800 е и лакома, така че може и захранването да не е издържало ако е някое китайско менте. Ако можеш, провери температурите, макар че според мен картата вече сериозно се е насочила към пенсиониране.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Погледни температурите й. Най вероятно ще се наложи ремонт или подмяна, но все пак да поумуваме. А захранването какво е ? Edit: Колегата ме изпревари. :whist:

Редактирано от holler_pz (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

FSP550-60PLN AC Input 100-240v, 10A,50-60Hz MaxOutput Power 550W GPU Temp 68, сега мисля да го почистя пък поне ше свърша нещо....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност опитай с друг кабел, както и да вържеш друг монитор, поне да елиминираш на 100% евентуални проблеми от кабел или монитор. Ако системно е прегрявала може би се е разпоил чипа. Ако нищо друго не помогне - мятай я във фурната на 200 градуса за 8 мин. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвах монитора, пак същото, иначе не я натоварвам много, никакви overclock-ове не съм правил. Засега единствено си мисля че явно Crysis е пренатоварил картата до некъв предел :X Мерси за мненията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

мойта карта я развалих по подобен начин,тя е слаба radeon 9550 (много слаба) и с една програмка товарех компютъра прекалено много и се появи проблема...отначало започна да си личи горе дясто започна една вертикална линия да се появява,колкото повече работеше компютъра,толкова по-голяма ставаше (когато го оставех да си почине,се оправяше малко).И в крайна сметка след 2-3 дни стана много зле... http://store.picbg.net/pubpic/77/A0/e5715f0b042a77a0.JPG (този скрийн е 1 година с развалената карта,вече почти нищо не се вижда :) ) ако проблема ти е подобен,направо забрави за картата...все пак,попитай в сервиз...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така при първоначален стадий се появяват ретафакти (което означава, че паметта ти се пържи) наблегни на въздушният поток в кутията, като поставиш два допълнителни вентилатора(от-зад на кутията и на предният капак). Ако можеш ръчно да направич предният ти вентилатор (на капака) да духа направо към перката на картата ще си перфектен (ръчно с някаква мека връска). А по това което казваш за чертите ти на монитора, евентуално е изгърмяла паметта, както споменах по-горе и е поправимо. Аз лично по този начин похабих една 8800 Ultra. Но според мен си вземи едно 600W захранване за да нямаш проблеми при допълнителни компоненти. Отиди в сервиз и попитай за това какво и има,и каква евентуално ще е цената. Или драсни тук след това, или на ЛС. Но запомни 8800 серията са големи печки и без вземаме на някави мерки ----> НАИ-ВЕЧЕ -подобрение на охлаждането няма да стане! Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бабараце проблема е във видеото 100% и аз имах същия проблем някога(8500ГТ 256мб и един ден както си играх GTA San Andreas екрана стана лайнян в много цветове и след рестарт сичко беше в бяли черти) и се наложи да я сменя , но нз дали при теб е същия проблем :eek:.

Редактирано от valkosoft (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бабараце проблема е във видеото 100% и аз имах същия проблем някога(8500ГТ 256мб и един ден както си играх GTA San Andreas екрана стана лайнян в много цветове и след рестарт сичко беше в бяли черти) и се наложи да я сменя , но нз дали при теб е същия проблем :P.

><><><><><><><><><><><><><>><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><

Да именно, а и в момента съм с похабената ми карта след ремонта и нямам грижи! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бабараце проблема е във видеото 100% и аз имах същия проблем някога(8500ГТ 256мб и един ден както си играх GTA San Andreas екрана стана лайнян в много цветове и след рестарт сичко беше в бяли черти) и се наложи да я сменя , но нз дали при теб е същия проблем :baby:.

Братле,и аз имам същия проблем на ГТА Сан Андреас...Точно така става когато тръгне играта....А иначе компа си върви идеално...Моята е 9550...Дали ще трябва да я сменям според теб...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Братле,и аз имам същия проблем на ГТА Сан Андреас...Точно така става когато тръгне играта....А иначе компа си върви идеално...Моята е 9550...Дали ще трябва да я сменям според теб...

Бий си два шамара и легни спи , видеото ми беше прецакато , а под лайнян екран секви цветове и компа забиваше , като ресна същото с некви черти и даже и линдолса едва тръгаше с пускане през сейф мод и като седи малко без да правя нещо пак се прецакваше докато след 2 дена само черти и бъпнах друга видео карта :speak:.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвах монитора, пак същото, иначе не я натоварвам много, никакви overclock-ове не съм правил. Засега единствено си мисля че явно Crysis е пренатоварил картата до некъв предел :X Мерси за мненията

Едва ли е от Crysis 2.Аз съм с 8800GT 512mb и играя Crysis на максимална(Hardcore) графика и резолюция(даже ще си вземам 3D очила, което ще я натовари допълнително), а твоята видео карта е подобна.Много добри карти са, но без добро охлаждане не вървят.

Ето ти и пример: Аз имам overclock на процесора от 2,4 на 3,1 от повече от година и не съм имал проблеми.За разлика от 0,7 Ghz температурата се качи само с 3-4 градуса.Казвам "само" защото максималната температура на процесора ми е над 70 градуса(Не съм сигурен точно колко, но е над 70) ,а има и такива на които макса им е 60..така че 3-4 градуса не са кой знае какво.

Ако се наложи смяна или поправка и смяташ да оставаш със същата видео карта, ще е най добре да търсиш начин за по-добро охлаждане.Има и други отговори в които пише да си погледнеш температурата.Ето ти база за сравнение с моята, подобна на твоя карта - без да натоварвам компютъра в Everest пише, че температурата на Диода на графичния процесор е 46 градуса.Ако твоята е много по-нагорещена явно е от това..ако ли не може и захранването, но пък не съм експерт.Просто ти казвам как е при мен и как би трябвало да е, щом аз нямам проблеми..

Редактирано от samkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.