Премини към съдържанието
petyoyo

Проблем с видеокартата ми-Ati Radeon 4570 !

Препоръчан отговор

Здравейте, Преди половин година си купих преносим компютър Acer с процесор Интел Т4400 и 3 GB RAM и Видеокарта АТИ Радеон 4570 с 512 Мб собстева памет. Взех го предимно и най-вече зза игри и съм доста доволен тъй като играя почти всичко. Проблемът е, че от скоро когато играя игри които и преди съм играл,след 15 минути игра играта започва да ми сече ужасно много.И така е на всяка игра без значение коя дали лека или тежка.Сложил съм най-новите драйвери а именно-11.6. Операционната ми система е Windows 7 Home edition , но едва ли е в нея проблема тъй като когато започна проблема преинсталирах с формат. Моля за помощ какъв може да е прроблема и да намерим някакво решение. Благодаря предварително!

Редактирано от petyoyo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,

Преди половин година си купих преносим компютър Acer с процесор Интел Т4400 и 3 GB RAM и Видеокарта АТИ Радеон 4570 с 512 Мб собстева памет.

Взех го предимно и най-вече зза игри и съм доста доволен тъй като играя почти всичко.

Проблемът е, че от скоро когато играя игри които и преди съм играл,след 15 минути игра играта започва да ми сече ужасно много.И така е на всяка игра без значение коя дали лека или тежка.Сложил съм най-новите драйвери а именно-11.6.

Операционната ми система е Windows 7 Home edition , но едва ли е в нея проблема тъй като когато започна проблема преинсталирах с формат.

Моля за помощ какъв може да е прроблема и да намерим някакво решение.

Благодаря предварително!

Прилича ми на прегряване,сподели какви са ти температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Температурата при нормално ползване е между 60 и 75 градуса а коигато започне да сече е на 80-85 градуса. Не смятам че е чак такъв проблем, но когато почне да сече процесора почва да работи на 100%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

80-85 градуса за лаптоп не е малко. И на кое са тези градуси, на видеото, на процесора ? Процесора и преди да почне да сече докато играеш може пак да си е на 100%, според мен лаптопа е за почистване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

5738(Z)G имаха серия с дефектен долен капак - не са изрязани фабрично прорезите под вентилатора и лаптопите прегряваха системно. Ето повече по темата - http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?p=2273315&highlight=%EE%F2%E2%EE%F0%E8#post2273315 пост №509 надолу. Ако е в гаранция носи го да ти сменят капака, ако не е внимателно го разглобяваш и сам си правиш дупките. На моя температурите паднаха с 25 градуса след интервенция с ножа и вече не минава 65-68 градуса при игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моя модел е Acer5732ZG и е с кръгъл вентилатор без дупки в него?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.