Премини към съдържанието
trakAtrak

Имам нужда от помощ за избор на хостинг

Препоръчан отговор

Здравейте! :speak: От февруари качих сайта си в мрежата, но вчера получих обезпокоително писмо от фирмата, с която имам договор за хостинг. Ето по-важното: "Вашият хостинг акаунт healthyo системно изразходва повече от допустимия при нас лимит от 40 cpu минути дневно и пречи на нормалната работа на сървъра. ДАТА: | CPU/php | CPU/sql | ОБЩО =========================== 2011-03-21 3.57 .14 3.71 2011-03-22 2.31 .08 2.39 2011-03-23 3.57 .10 3.67 2011-03-24 0.73 .05 .78 2011-03-25 53.53 .25 53.78 2011-03-26 119.15 .34 119.49 2011-03-27 103.02 .31 103.33 2011-03-28 86.37 .32 86.69 Пояснение: cpu минутите отразяват натоварването, което всички сайтове в акаунта създават за 24 часа. Колкото по-интензивно работят скриптовете ви (основно при работа с бази данни), толкова повече cpu минути разходват. Горните стойности са за целия акаунт, но натоварването идва основното от промени по сайта или инсталации на нови модули .Докато акаунта е извън лимита от 40 процесорни минути, не можем да гарантираме видимостта и безпроблемната работа на сайтовете в него. Натоварването се е покачило рязко от дата 25.3.2011, като от същата дата се се увеличили и презарежданията на страниците (импресиите) от средно по 1000 на ден, до средно по 18000 на ден за последните 4 дни. Най-презареждания скрипт е /wp-content/plugins/wp-wall/wp-wall-ajax.php Моля до 3.4.2011 да предприемете спешни мерки по оптимизация на работата на натоварващите скриптове в хостинг акаунта или да ги премахнете. Хостинг акаунтите предпочели да останат и да ползват услугите на ... биват преобразувани в reseller акаунти, където месечната такса се изчислява въз основа на средномесечното потребление на системни ресурси, като всяка изхъбена CPU минута се заплаща по 0.50 лв." Не съм го пресмятал, но по 0.5 лева/минута ми се струва че ще се получи огромна сума, която не мога да си позволя. От друга страна, стремежът ми е в сайта да има колкото може повече посещения, защото ще разчитам един ден да изкарвам нещичко от него за допълване на "стипендията" ;) Ще добавя, че характерът му предполага и по-дълго задържане на потребителите в него. Вижте го, за да добиете представа. http://www.health-yobol.net/ Моля за съвет какво бих могъл да предприема оттук нататък и към коя фирма да се насоча при евентуална смяна на хостинга! Благодаря предварително за отзивчивостта! :speak:

Редактирано от trakAtrak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Намерих решение засега и бих изтрил темата (да не задръства тук), ако знаех как. Потърсих, но не намерих такава опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.