Премини към съдържанието
Анинфид

Уиндоуса не може да зареди (Син екран който казва , че не може да зареди дяла)

Препоръчан отговор

Здравейте ... Днеска сутринта си пускам компа съвсем нормално със идеята да погледам филм :speak: ... Ама за моя изненада след като бозата зареждаше около 10 мин (подчертавам толкова) , примигна син екран и се рестартира .Естествено ,тръгнах да влизам във сейф мод , ама същото ... и на всякъде така.

А на въпроса какво пише на гадното синьо нещо :

Публикувано изображение

Открих това във нета :

I suspect the first error code was 0x0000000ed. I also suspect there was an error message at the top of the BSOD saying UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME.

Ok. Here goes.

Before attempting this, you may want to put your drive into another pc and copy any folders or files that you would not be happy to lose. This should be possible as it is either the boot partition or master boot record that is corrupted.

Here's what to do. Boot from your windows disc and choose Recovery Console when the Welcome to Setup screen appears (Press R to Repair the installation using the Recovery Console.) (Not the repair option on the installation/setup options screen).

If you do not have a standard US keyboard setup, e.g. You are in the UK with a UK setup, watch the grey strip at the bottom of the screen when the recovery console begins to load, which will ask you to press F5 (I think) and choose your keyboard language. If you don't do this, your admin password, particularly if it contains non-alphanumerical characters may not be recognised. You will be taken to a black screen, which will ask which operating you wish to log in to. If you only have one, press '1' and enter. If you have more than one, choose the operating system you wish log into and type in the appropriate number, followed by enter.

You will then be asked for the administrator password. If you do not have one (this time I hope you do!) press enter. If you do type it in and press enter.

You will be taken to a command prompt. Type in 'chkdsk /r' without the quotes. Note there is a space between the K and the forward slash. If you get the error message 'Autochk.exe cannot be found' or some other error in relation to a missing 'autochk.exe' file, then do the following at command prompt:

Type:CD C:\WINDOWS\SYSTEM32

Now try the 'CHKDSK /r' command again.

This may take quite some time. It will check the disk and file system for errors and try to repair them.

You will get a report at the end telling you if errors were found and if they were fixed-.

Sometimes you get a message saying the chkdsk could not run because the disc contains unrecoverable errors or something similar.

The next step is to reboot. If chkdsk ran and corrected your errors, you may well be able to boot back into your o/s.

If chkdsk was not successful and you still cannot boot or could not run chkdsk the next step is the same.

Follow the instructions above and go back into recovery console.

This time at the command prompt type 'fixboot', again without the quotes and enter.

You may get a message along the lines of are you sure; this may make your data unrecoverable. You have to make that decision. I personally have never known this happen, and my philosophical view is my data is currently unreadable (note: not unrecoverable) and I am prepared to take the chance. Are you?

Then you have two choices. Reboot to see if this works. If it does, all well and good. If not, or if you choose not to reboot (not critical, but not recommended), at the command prompt in recovery console type 'fixmbr', again without the quotes. You may get a similar warning to the 'fixboot' command. My advice is the same, but you much choose whether to take the risk or not. Restart.

Hopefully you will now have access to your pc and files.

These are the steps I take when encountering this problem. I have found them to be 99.9% effective- in other words, they only failed me once and in that situation I believe the hard drive to have been defective and replaced it.

Without warranty, at your own risk. Some sources below so you can make an informed decision.

Source(s):

http://unmountablebootvolume.windowsrein…

http://support.microsoft.com/kb/555302

http://en.kioskea.net/forum/affich-1577-…

http://www.pchell.com/support/unmountabl…

http://support.microsoft.com/?kbid=31540…

http://support.microsoft.com/kb/297185

(Във общи линии как се поправя положението)

Във момента си свалям диск със уин 7 хоум премиум х64 какъвто имам , да се опитам да направя нещо със него... Имате ли някакви други идеи ?'Щото след малко излизам , а компа ми трябва ...Благодаря от сега....

ПС: Преинсталацията не е вариант (, там си държа всичката работа от 2009-а) !

Редактирано от Фодор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Фодорски , ВИЖ какво намерих аз !

опитай го !

И ОЩЕ , И ОЩЕ

Дано ти помогне !

Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

кво ще рече след малко? за 1 час досега 3 пъти да беше направил рекавъри или да беше закачил диска някъде и да изтеглиш важната информация - направи ли го? и дано тва те научи да правиш бекъпи....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо към аквариус ,нета не ми е със скоростта на светлината.За един час евентуално мога да изтегля инсталационен имейдж. Второ компа е в гаранция която не смятам да премахвам ,освен в краен случай .Ако не беше така вече щеше да съм копирал всичко ,да съм форматитрал и преинсталирал ОС .Но не е така. Относно бекъпа , нямам друг ХДД за тази цел.Върна ли се от уще ще опитам идеите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо към аквариус ,нета не ми е със скоростта на светлината.За един час евентуално мога да изтегля инсталационен имейдж.

Второ компа е в гаранция която не смятам да премахвам ,освен в краен случай .Ако не беше така вече щеше да съм копирал всичко ,да съм форматитрал и преинсталирал ОС .Но не е така.

Относно бекъпа , нямам друг ХДД за тази цел.Върна ли се от уще ще опитам идеите.

1.Преинсталацията няма нищо общо с гаранцията!

2.За да си направиш имидж не ти е нужен друг хард диск!

3.Ясно е,че си нямаш на идея що е имидж(не бекъп) и как се прави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1.Преинсталацията няма нищо общо с гаранцията!

2.За да си направиш имидж не ти е нужен друг хард диск!

3.Ясно е,че си нямаш на идея що е имидж(не бекъп) и как се прави!

1. а ако има?

2./3. с фодор говорим за различни неща, ако не става ясно....важното е че аз го разбирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва ли да се цитирам ?

"ПС: Преинсталацията не е вариант (, там си държа всичката работа от 2009-а) ! "

За "1.Преинсталацията няма нищо общо с гаранцията!" -- има , и то доста , част от нея се загубва , политика на магазина .А рековъри на системата мога да направя когато имам диск ,на такава .А ,също така , нали се сещате , че ако махна ХДД-то пак гаранцията се загубва ?Във момента записвам диск със ОС и ще видя какво мога да направя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

аз в чата ти го казвам и тук също или бекъп или Repair на windows иначе с външен харддиск няма 4ти вариант

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опитай да влезеш с едно лайв сиди. Няма значение какво, може Убунту, Лупу, ЕкСпи. Каквото намериш и копирай важната за теб информация на другият дял на харда. Ако имаш един само със същият диск се свържи с нет и ги качи в сайт като депозитфайлс да речем или вземи назаем един хард диск или по-голяма флашка. Надявам се, когато пиша това си се оправил... А и диска да се е спекъл винаги има надежда. Занеси го на специалист и те ще извлекат нужната информация, но мисля не е евтино. И за друг път, ако не искаш да съхраняваш нещата си на друго мяст освен в Моите документи, те съветвам, просто да промениш от опциите, къде да се съхраняват те - в друг дял. Така хем ще са в Мy Documents, хем няма да са на це.

Редактирано от metodidamianov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

аз имам същият проблем, закачих скапаният диск на друг комп. и успях да сваля всичко от D но от C - Administrator не мога понеже имаше парола, пробвах с TakeOwnership.reg но пак не мога да отворя Administrator- ако някой може да помогне ще съм му благодарен, че иначе ще набирам два дена пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.