Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , искам да попитам удачно ли е да сменя процесора и видеото ще се почувства ли някакво бързодействие спрямо досегашната конфигурация? Сегашна : Celeron D 347 3,06 Ghz , Video - Asus x1300 , Motherboard-Asus P5GZ-MX , PSU - Delux 350 W , HDD - Seagate 80gb Евентуална: Intel Pentium 4 HT 3.40GHz , Video - Asus 4670,Motherboard-Asus P5GZ-MX , PSU - Delux 350 W , HDD - Seagate 80gb Компютъра се ползва за интернет и филми за игри много не става .С новото видео и процесор дали ще се играят по нови игри и дали ще се забърза малко? Това ще е временно докато събера за по нова технология компоненти.Ако става нужен ли ще е клок или дъното нестава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма смисъл да сменяш процесора. Сокета е много стар и трябва да дадеш излишно много пари, за да усетиш разлика в процесорната производителност. С този, който си посочил особено няма никакъв смисъл. Видеото може да го смениш, но внимавай със захранването, защото е менте. Не знам с какъв бюджет разполагаш, но като цяло машината не си заслужава кой знае какъв ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съгласен съм че е стар сокета но процесор втора ръка може да го забърза.

На дъното стават Core 2 Duo от E4300 до E6700. CPU Support List

Редактирано от androns (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То "бързането" е свързано с най-бавната част, а тук и харда е бавен. Най-добрият вариант е да събираш за нова конфигурация, а на тази и търси пазар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря Ви , ясно е че ще се събира нова конфигурация , исках само докато това се случи да го забързам малко. Имам ново захранване 550 W Холандско купувано от Англия , но не го написах защото не му запомних името, а е в кутията и не съм я отварял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Втора ръка се намират процесори за твоя сокет, за около 100-тина лева ще намериш E6700, ще почустваш разлика :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.