Премини към съдържанието
webby

Високи температури на Dell 1558 i7

Препоръчан отговор

От няколко дни насам лаптопа ми прави много странен проблем. Като пусна Counter-strike и поиграя около час онлайн, температурите скачат до небето. Ако някой може да ми каже от какво е това и как да го излекувам ще съм много благодарен. ето и снимка. Благодаря предварително! п.с. имам поставка с охлаждане още от копуването на лаптопа..

post-17847-0-17460500-1301479139_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вероятно е задръстен с прах. Охлаждащата подложка не помага като има натрупана мръсотия по вентилаторите и радиаторите. Трябва да се почисти. На колко време е лаптопа и правена ли му е профилактика ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тури му отгоре две яйца да опече :) - Бягай на сервиз да го изчистят и сменят пастата че току виж си направил по-голяма беля :angry: ПП. Искай от сервиза да си ти дадат вълната която съберат от лаптопа и я дай на баба ти да ти изплете едни чорапи :blink:

Редактирано от jonov (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лаптопа е още в гаранция. На 10 месеца е и не е правена профилактика. Мога ли да го почистя без да го отварям?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лаптопа е още в гаранция. На 10 месеца е и не е правена профилактика. Мога ли да го почистя без да го отварям?

Не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо не става с прахосмукачката и температурите все още са доста високи. Давам му най-много седмица преди да започне отново да прегрява.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз още като го купих си работеше на 70 градуса... Но ако започне пак да качва до 90-100, ще го карам на сервиз...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам въпрос за лаптоп Gateway, 250 gb HDD, CPU Intel Atom N450 LED 10,1 LCD. На около година и нещо е, до преди дни си работеше нормално и изведнъж започна да попрегрява. При пускане само на скайп и филм, показва това с еверест : CPU 50*C CPU Diode- 70-80*C На пипане си личи че температурите са верни. Някой може ли да каже дали е възможно вентилаторите така изведнъж да са се задръстили, или по-вероятното е сериозен хардуерен проблем :baby: ? Мерси предварително!

Редактирано от dissisi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам въпрос за лаптоп Gateway, 250 gb HDD, CPU Intel Atom N450 LED 10,1 LCD. На около година и нещо е, до преди дни си работеше нормално и изведнъж започна да попрегрява. При пускане само на скайп и филм, показва това с еверест : CPU 50*C CPU Diode- 70-80*C На пипане си личи че температурите са верни. Някой може ли да каже дали е възможно вентилаторите така изведнъж да са се задръстили, или по-вероятното е сериозен хардуерен проблем :baby: ? Мерси предварително!

По всяка вероятност се е натрупал прах и не може да охлажда. Чистен ли е ? Върху каква повърхност го държиш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е чистен и отварян, с оригиналния си софтуер е, уин 7, ала вчера изчистих троянец който е вилнял около 3 месеца. Насича и системата малко. Понеже не разбирам много, дали пък освен задръстването има вероятност да преграва и заради нужда от преинстал? Иначе си е винаги на твърда повърхност- на бюрото ми. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

..дали пък освен задръстването има вероятност да преграва и заради нужда от преинстал?

Вероятно преинсталиране на ОС ще се отрази добре (не знам от колко време не е преинсталирана), но ако има натрупана мръсотия (което е почти сигурно), това няма да помогне за сваляне на температурите. Ако системата цикли и се натоварва (процесор, видео карта), това означава повече работа за компонентите, което води до по-високи температури. Има известна логика в предположението ти - това е причина за повишено топлоотделяне, с което обаче един добре почистен компютър би се справил без затруднения. А твоят не успява, поради мръсотията. Дано съм отговорил на въпросите ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

най-добре го занеси в сервиз,да не объркаш нещо , а е и в гаранция Офф: jonov, коментарът ти ме разби :cool::lol6:;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз още като го купих си работеше на 70 градуса... Но ако започне пак да качва до 90-100, ще го карам на сервиз...

Предполагам, че е накичен с Mobility Radeon HD 4570. Днес, това се брои графическа карта от ниския среден клас. Тя е причина за нагрева и в режим 3D достига 80'С.

Решението е елементарно. Спираш игрите и намираш по-практично приложение на машината.

Охлаждащата подложка, акo пластмасова Neo нещо си се заменя с алуминиева Zalman нещо си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След прахосмукачката... май няма да му е нужен сервиза :)

От друга страна ако продължаваш с нея, вентилатора ти ще започне да конкурира боинг 747 при излитане.
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.