Премини към съдържанието
Trichocephalus

Намериха Мишо Бирата мъртъв в Правец

Препоръчан отговор

Михаил Михов - Мишо Бирата е прострелян в хотел в Правец. Тази информация обаче не е потвърдена от органите на реда.

Публикувано изображение

Името му стана известно покрай скандална със СРС-тата и информацията за лобирането от страна на премиера Бойко Борисов.

От МВР съобщиха, за намерен убит в хотел в Правец, без да конкретизират коя е жертвата.

За сега премиерът Бойко Борисов се въздържа да коментари смъртта на бизнесмена, тъй като няма никакво отношение към случая.

Frognews.bg припомня, че Михаил Михов е роден през 1964 г. в гр. Силистра, завършил е "Икономика и управление на промишлеността" в Икономическия университет.Започва бизнеса си с дребна търговия, туризъм и посредническа дейност. Името му нашумя за пръв път във Варна, когато купи сградата на Средношколската библиотека и я превърна в свой дом.Ръководи "Булбрю", която обединява три пивоварни: във Варна -"ММ биър", в Мездра -"Леденика", и в Русе. Собственик е на "ММ холдинг", който включва - "ММ електроникс", специализирана в продажбата на електроуреди и хотел "Дунав плаза" в Русе.

Близо 10 години Михов бе спонсор на баскетболния "Черно море", а вече и президент на Федерацията по баскетбол. Самият той твърди, че се занимава с баскетбол от 7-годишен.Михов беше избран и за почетен консул на Бразилия преди няколко години. Михаил Михов е един от учредителите на Черноморската регионална лозаро-винарска камара във Варна.През пролетта на м.г. стана ясно, че собственикът на "Леденика" Михаил Михов е вечерял със съдия Панайот Генков.Какво са си говорили на тази среща остана тайна, но коментарите бяха, че съдия Генков е човек, който би могъл да даде съвет на Михов как да върне лиценза за производство на бира на "Леденика", на която лицензът бе отнет седмици преди срещата. При акция Совите на Агенция "Митници" бяха установени нередности в "Леденика" - липса на сертифицирани измервателни уреди, автоматизирана система за отчитане на произведените количества, регистър за складовата наличност и др.

За финансови затруднения на Михов пък се заговори през 2008 година, когато компанията Готмар от град Съединение обяви, че не е получила от фирма на Михов парите за произведени пластмасови бутилки за продукцията му. По информация на „Готмар" вземанията й са в размер 750 000 лева и са образували изпълнително дело срещу Михов.

frognews

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В Гонг пише друго !

ОФИЦИАЛНО: Шефът на баскетбола намерен мъртъв в хотелска стая !

ето тук !

Редактирано от iliev72 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От инфаркт е починал,Бог да го прости

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3714631

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първоначално всички агенции пишеха, че е бил разсрелян, сега пък - от инфаркт. Интересно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е същото изпълнение, като след първото интервю на Танов за СРС -то с негово участие . Изчезна и никъде по медии и интернет няма информация. Манипулациите на пожарникарския кабинет нямат равни с нито едно правителство досега. Иначе за безплатните обеди на върхушката в Правец отдавна се носят слухове, сега след този случай ще трябва да сменяват селището, ако естествено не проявят характерното си дебелоочие...... Не случайно се говори, че една доста силна групировка управлява страната.

Редактирано от rulom (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, поне е умрял на хубаво място.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Умрял е защото от дупката на куршума му е изтекла бирата. Без бира за дъдеееее

Редактирано от npn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много "хубаво" място-

на Валентин Златев хотела.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=837378

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хубаво място е много относително понятие. Малко ми звучи като понятието много пари !

Само дето манекенки са липсвали и щеше да е още по хубаво мястото ... нали ?

По темата какво да кажа, още един които не можа да си изхарчи парите. Така че носете си новите дрехи и си живеите живота че с тия инфаркти видите ли каква е работата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много "хубаво" място-

на Валентин Златев хотела.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=837378

Хубаво място е много относително понятие. Малко ми звучи като понятието много пари !

По темата какво да кажа, още един които не можа да си изхарчи парите. Така че носете си новите дрехи и си живеите живота че с тия инфаркти видите ли каква е работата.

Абе аз имах в предвид - на чист въздух, ама нейсе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То и от манекенки пак става инфаркт,мда.

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо пък си мислим, че е нямало манекенки... Защо пък си мислим, че аутопсията ще отговори на въпросите ни с ръка върху Библията...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо пък си мислим, че е нямало манекенки...

Защо пък си мислим, че аутопсията ще отговори на въпросите ни с ръка върху Библията...

И защо не е имал никакви здравословни оплаквания...

За каква аутопсия говорите-

с достатъчно пари всеки ще напише угодното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дори не трябва да ги обсъждаме такива мутрички. Нека отидат в забрава.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Едит - ето ги и новините. Постът ми стана ненужен.

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

МВР: Няма следи от насилие по тялото на Михов

Публикувано изображение

Собственикът на пивоварна "Леденика" и президент на Федерацията по баскетбол Михаил Михов, на 47 г., е открит мъртъв в хотелска стая в Правец.

Няма видими следи на насилие по тялото на починалия, са първоначалните констатации при извършения оглед на мястото на инцидента, съобщиха от МВР.

"На този етап констатацията на съдебния лекар е, че смъртта е настъпила вследствие на масивен инфаркт. По тялото не са установени видими следи от насилие. То ще бъде предадено за аутопсия", се посочва в съобщението.

Името на Михаил Михов - Мишо Бирата нашумя покрай скандала с изтеклите през януари в медиите телефонни разговори между премиера Бойко Борисов и шефа на митниците Ваньо Танов.

Тялото е било открито в стая на хотел "РИУ-Правец-Ризорт" по обед от камериерка. Информацията беше потвърдена и от Лъчезар Тодоров, управител на фирмата, стопанисваща хотела.

Предполагаме, че смъртта е настъпила през нощта, каза Тодоров.

Органите на реда са ограничили достъпа на медии във вътрешността на хотела Сред първите пристигнали на място бе и известният бизнесмен от Правец Румен Гунински, чийто син бе отвлечен преди две години и по-късно освободен, съобщи БГНЕС.

Михаил Михов е имал високо кръвно, но въпреки това не се е оплаквал от здравословни проблеми, каза изпълнителният директор на Българската федерация по баскетбол Георги Глушков. Той допълни, че снощи за последно е говорил с бизнесмена около 21 ч.

Михов е роден на 23 февруари 1964 г. в Силистра. Собственик е на компания "Булбрю", която обединява пивоварните във Варна "ММ биър", Русе и "Леденика" в Мездра.

Завършил е икономика и управление на промишлеността във ВИНС - Варна. Започва бизнеса си през 1989 г. с търговия, туризъм и посредническа дейност. Първата му фирма е "Рефлекс ММ" за търговия с бяла техника.

През 1996 г. приватизира пивоварна "Варненско пиво", а година по-късно и винпром "Димят" - Варна. През 1999 г. придобива и бутилиращия център в Русе, и "Леденика" - Мездра. Към портфолиото на дружеството се включва и пивото "Хаберман".

Собственик е и на "ММ холдинг", който включва "ММ електроникс" (специализирана в продажбата на електроуреди) и на хотел "Дунав плаза" в Русе.

Член е на УС на Националната лозаро-винарска камара.

Михаил Михов е управител на варненския отбор по баскетбол "ММ биър­ Черно море".

От 2008 г. е почетен консул на Бразилия във Варна.

vesti.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Яне: Смъртта на Мишо Бирата е знаково самоубийство

Лидерът на РЗС Яне Янев дефинира тази вечер във Враца като знаково самоубийство смъртта на варненския бизнесмен Михаил Михов.

"Убеден съм, че световните анализатори няма да оставят без последствия това, което се случи", подчерта опозиционерът.

"Само Бойко Борисов знае защо се получи тази мистериозна смърт на неговия герой Мишо Бирата", обяви Янев, според когото премиерът публично му адвокатствал в прословутия разговор с Ваньо Танов.

изт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кръвоизлив е първопричината за смъртта на Михов

Бърза сърдечна смърт, настъпила вследствие на остра коронарна недостатъчност, предизвикана от кръвоизлив под атеросклеротична плака е причината за смъртта на Михаил Михов, съобщиха от прокуратурата след полученото заключение от днешната аутопсия.

Софийската окръжна прокуратура е образувала още вчера досъдебно производство срещу неизвестен извършител за убийство.

Назначени са допълнителни лабораторни изследвания. След извършването им ще бъде изготвено окончателното заключение на назначената тройна съдебно-медицинска експертиза, допълват от прокуратурата.

Процесуално-следствените действия, които са проведени по случая със смъртта на Михаил Михов – Бирата, говорят за един нещастен случай, коментира вътрешният министър Цветан Цветанов.

Той помоли да не се спекулира в публичното пространство с този случай.

Името на Михаил Михов - Мишо Бирата нашумя покрай скандала с изтеклите през януари в медиите телефонни разговори между премиера Бойко Борисов и шефа на митниците Ваньо Танов.

Смъртта на бизнесмена Михаил Михов не е настъпила по насилствен начин, категорично заяви тази сутрин шефът на ОД на МВР-София Николай Николов и посочи, че има спекулации, които определи като доста неприятни.

"Факти, данни и обстоятелства по разследването не мога да коментирам, цитирам или изнасям. Мога само категорично да заявя, че причината за смъртта на г-н Михов не е насилствена.

Не можем да кажем така с просто око дали е инфаркт, дали е инсулт. Необходимо е да се извърши изследването и тогава ще кажем категорично какво е", каза Николов в интервю за БНР.

По думите му заедно с Криминална полиция се работи и са предприети всички мерки по изясняването на случая.

Резултатите от взетите химически проби за наличие на алкохол, наркотици и други вещества в кръвта, ще бъдат готови най-вероятно до седмица, каза завеждащият Центъра по съдебна медицина в Александровската болница Станислав Христов.

От Съдебна медицина не предоставиха друга информация за резултатите от аутопсията.

Бившият треньор на националния отбор по баскетбол Тити Папазов коментира, че няма нищо странно, че бизнесменът е намерен в хотел.

"Аз съм тясно свързан с него от 2007 г. От тогава той живее в различни хотели... Неговият живот мина на колела и в баскетболната зала", каза Папазов за Михов, който беше и шеф на федерацията по баскетбол, в интервю за Би Ти Ви.

Тити Папазов призова да не се търси жълтото в смъртта на Михов и да не се правят опити за печеленето на политически дивиденти.

vesti.bg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма дрога в кръвта на Мишо Бирата

Шефът на баскетболната федерация и собственик на пивоварната "Леденика" Михаил Михов не е взел никакви наркотици или транквиланти преди смъртта си, показва химическата експертиза по делото.

В кръвта му не бяха открити и никакви следи от алкохол.

При този развой на разследването се очаква образуваното досъдебно производство за убийство срещу неизвестен извършител да бъде прекратено. От държавното обвинение предпочетоха да не коментират, тъй като 2-месечният срок на разследването още не е изтекъл и делото е при разследващ полицай.

Бизнесменът, който стана известен като Мишо Бирата покрай скандалните записи на телефонни разговори между премиера Бойко Борисов и шефа на митниците Ваньо Танов, бе открит мъртъв на 30 март в стая на хотел "РИУ Правец Ризорт", собственост на Васил Златев, баща на генералния директор на "Лукойл България" Валентин Златев.

БЛИЦ

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мишо Бирата оценен на 100 млн. лв.

Бизнесът на Мишо Бирата е оценен на 100 милиона лева. Това е сумата, която вдовицата на починалия от инфаркт бизнесмен Ева търси чрез назначения от нея финансов одит, пише "24 часа".

Фирмата на Михаил Михов "ММ холдинг" държи бирените фабрики във Варна, Мездра и Русе, както и цех за пиво в Силистра. Михов притежава част от винзавода "Димят" във Варна, хотел "Дунав плаза" в Русе и бивша резиденция в дунавския град.

Според анализатори бизнесът на Михов му е носел по 2 милиона приходи на месец. Те обаче не можели да покриват натрупаните от него дългове, които били 150 милиона лева. Вдовицата му Ева Михова обаче отрече за тях.

Други източници сочеха, че Михов е вложил в трезори на швейцарски банки 60 тона злато.

Твърдеше се дори, че бившият шеф на баскетфедерацията е натрупал баснословни суми от търговия с оръжие. Самата федерация също била с дълг от 1 милион лева.

БЛИЦ

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Сидеров: Мишо бирата е убит

По думите му в основата на това убийство е Цветан Цветанов, а поръчката била дадена на криминална структура

"Бизнесменът Мишо Бирата е убит. В него е инжектирана отрова, която да симулира инфаркт", каза пред  ТВ7  Волен Сидеров, който се позова "неформална информация на хора от ГЕРБ".

Много достоверна е тази информация и е база за нови разследвания, твърди Сидеров.

Според него в основата на това убийство, за да се прикрие Бойко Борисов, е Цветан Цветанов. Поръчката била дадена на криминална структура.

"Имам информация затова, че лично Цветан Цветанов е поръчал убийството на Мишо Бирата, чрез инжектиране на отрова, която предизвиква смърт, подобна на инфаркт", подчерта на няколко пъти Сидеров и добави, че е възможно заплахата, под която се намират бившите управляващи да доведе до мобилизация на криминални структури и дори до гражданска война.

vesti.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сидеров го е казал пред Ники Дудука в боклучавата телевизия на депутата от ДПС Делян Пеевски.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прав си.Прокуратурата отрече версията на Волен Сидеров, че Мишо Бирата е умрял от насилствена смърт.

http://politics.actualno.com/Prokuraturata-Misho-Birata-ne-e-pochinal-ot-nasilstvena-smyrt--news_427621.html#ixzz2VuchpZRr

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

пак се покриха, пак ги покриха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.