Премини към съдържанието
Krum Pashow

компютърът се рестартира автоматично

Препоръчан отговор

Здравейте! Снощи не правех нищо различно от другите дни пред компютъра, но реших да си изтегля нова антивирусна и да махна НОД32. Изтеглих антивирусната 'аваст!'. Инсталирах я, сканира ми комп. и всичко изглеждаше перфектно. След това щракнах да отвори 1 файл (бях го изтеглил току що) и антивирусната се разаписка, заби ми компютъра и накрая показа 'син екран' и се рестартира. Влизам аз пак, пиша си паролата, пускам комп. и ми излиза 'loggin off' (нещо такова) и веднага се рестартира. Всеки път, когато го пусна е така. На уиндоус екс пи про съм, не съм го преинсталира от доста време. Досега не съм имал подобни проблеми. Ще съм много благодарен ако помогнете :wors: Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да спреш автоматичния рестарт, щракни с десен бутон на My computer - Properties - Advanced - Startup and recovery - махни отметката пред Automatically restart. Така поне ще видиш и покажеш за каква грешка става дума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, аз нали това обяснявам :wors: не мога да пусна компютъра. Пробвах през боот ала-бала, но пак се саморестартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, аз нали това обяснявам :wors: не мога да пусна компютъра. Пробвах през боот ала-бала, но пак се саморестартира.

Влизане през Safe mode пробва ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

какво става като се опиташ да влезеш в сейфмод ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Освен да се пробваш с LiveCD да го провериш за вируси !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако може малко по-подробно да ми обясниш,защото до сега не съм го правил това и дори не знам тази програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е тук вече трябва да се обърнеш към HJTTeam :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Освен да се пробваш с LiveCD да го провериш за вируси !

Аз лично препоръчвам лайв сд на авира,eScan,panda и накрая bitdefender.Ако искаш да ги обединиш всички исота в едно ползвай програмата SARDU. Дано да ти се оправи без преинсталация.Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре,значи сега след като го изтегля какво да направя? Не разбирам много, моля обяснявайте по-подробно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре,значи сега след като го изтегля какво да направя? Не разбирам много, моля обяснявайте по-подробно.

А вие едно сд ли искате да запишете или няколко едновременно?

Ако искате едно исо утивате в нерото(ако го ползвате него де за записване на сиди или която използвате), от там burn image,избирате местоположението на файла, скороста на записване да е по възможност най-малка, бурн и готово.Ресвате компа.Давате му ф11 или дел(на различните компове е различно) избирате да тръгне сдто и сте готов.Ако имате въпроси пишете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Привет!

Лош проблем ти се е появил.

Ако нямаш много ценна информация направо инсталирай нов windwos

Ако ти е нужно обаче тъй като е свързано с вируси може да се обърнеш към секцията в този форум

kaldata.com - Форуми > Софтуер > Сигурност и антивирусна защита > Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове

Редактирано от sheky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси за всички коментари, вмомента сканирам всичките ми дискове с 1 LiveCD. Общо взето открих засега от 1вите проценти, че имам вируса Win32.Parite и аз се чудех защо напоследък така ми прави проблеми компютъра.. бях с някаква глупава,неизвестна антивирусна и вероятно това ми е грешката.. възможно ли е да ми кажете някоя добра антивирусна,която работи добре и когато не е платено? Знам,че имам много мнения за антивирусните, но все пак.. :whist: За този вирус разбрах, че инфектира всички .ехе файлове и дано сега след като мине сканирането да не се рестартира отново. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...........

имам вируса Win32.Parite

...........

Win32.Parite, както споменахте по-горе е файлов инфектор/ полиморфен вирус. В коментарите досега липсва доста информация. Например какъв е сервизният пакет на операционната система, с какво LiveCD е сканирано и пр. Също така липсва лог от сканиране с програма за сигурност.

Както и да е, препоръчвам да прочетете този коментар. Няма значение, че става дума за Sality. В общи линии се отнася за случаи, когато има полиморфен вирус и операционната система е Windows XP. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.