Премини към съдържанието
vorgin

Философия на Античността и Средновековието

Препоръчан отговор

Госпожата по философия ни даде за домашно през ваканцията да изготвим сравнителна таблица, по която да сравним философията от Античността и Средновековието. Графите за сравнение са Епохи, Характеристика, Идеи за света, Авторитети и Понятия. Тя каза, че използването на учебника по Философия за 11 клас е достатъчно, за да се справим. Да, ама не. Още като го отворих и видях, че има информация само за авторитетите и понятията. Идеите за света през Античността ще ги попълня, но тези за Средновековието не мога. Също така ми трябва и нещо като характеристика на епохите, но не от историческа гледна точка, а от философска. Дала ни е само като помощ думите "космос" за Античност и "вселена" за Средновековие. Моля помогнете с нещо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам едни материали преглед на философите от Аристотел до Витгенщайн...сиреч обхваща ти епохите...из учебника на Д. Денков, Въведение във философията, СУ, София, 2006. Ако те интересува давай поща да ти ги мятам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

по Средновековие куцам, но ако имаш достъп до хубава библиотека, задължително Хегел - История на философията, в том 1 той си е направил добре нещата... :yanim: а учебниците на Д. Денков не искам да ги коментирам... !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Един от най-добрите учебници по средновековна схоластика е този на Жилсон и Бьонер, но момчето е ученик и иска да си попълни таблицата доколкото разбирам. Не знам по какъв учебник учат, но мога да си представя... Дано греша, разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Един от най-добрите учебници по средновековна схоластика е този на Жилсон и Бьонер, но момчето е ученик и иска да си попълни таблицата доколкото разбирам. Не знам по какъв учебник учат, но мога да си представя... Дано греша, разбира се.

Учебникът е на издателство "Анубис" с автори Иван Колев и Райчо Пожарлиев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм го разглеждал, но на теб как ти се вижда - разбираемо ли е написан? Интересно ли са представени темите?

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм го разглеждал, но на теб как ти се вижда - разбираемо ли е написан? Интересно ли са представени темите?

Горе-долу е добър, но за задачата, която ни е дала госпожата не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ясно. Ми вашата госпожа е трябвало да ви насочи към подходящи източници. Чел ли си "Светът на Софи"?

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.