Премини към съдържанието
Optimum

Проблем с цветовете

Препоръчан отговор

Здравейте, проблема ми е следния. Веднъж сменях разклонителите и явно попаднах на някой развален и като включих компа и монитора излезе искра и те изгаснаха. Минута по късно сложих друг разклонител и проблем нямаше, но от тогава монитора ми не показва правилно цветовете (не всички според мен е само синия) и има жълт отенък на все едно го гледаш сас очила с жилти стъкла. Досега си мислех че проблема е в монитора но на скоро включих коммпютъра в телевизора със същият вход койото и на монитора и отново същият проблем. След това пробвах с друг кабел и пак същото. И вече съвсем се обърках и искам да питам някой дали знае на какво може да се дължи проблема? Благодаря предварително на отзовалите се. :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прилича на проблем с видео картата. Вградена ли е, или отделна ? Захранването какво е ? Можеш ли да пробваш монитора на друг компютър ? Или друг монитор (не телевизора) към компютъра ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видеокартата е отделна ATI Radeon X550 (и моята теория проблема да е в видеокартата). А захранването какво общо има :?( питам просто, не разбирам)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Общото е, че като си включил компютъра към разваления контакт и му е подаден силен ток, той минава първо през захранването, което преобразува тока, преди да го подаде към компонентите. Ако захранването ти е менте, вероятно няма защита и е отишло директно към видео картата. Предположение само. Кажи и пробвал ли си останалите препоръки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.