Премини към съдържанието
samkata

3D без 3D монитор,само с очила?

Препоръчан отговор

Здрасти,

от много време се чудя дали е възможно да се гледа/играе 3D на LCD монитор, който не поддържа 3D.Въпросната игра, която искам да играя(Crysis 2) поддържа 3D, т.е "наслагва" две картини една върху друга и изглеждат леко размазани без очила.По същият начин изглежда и образа в 3D киното, когато не съм си сложил очилата, затова може да е възможно и реших да попитам и да се надявам някой компетентен по въпроса да ми отговори :angry:

Ето и малко информация за монитора/ОС/Видео карта

Монитор:

LG M228WA 22" - 1680x1050

Честота на опресняване - 75Hz

Има и някъкъв режим на DVI(Който аз ползвам вместо стандартния RGB, но не знам какво представлява,само знам че изглежда по-добре) при който включвам монитора във видео картата с леко различен от нормалния кабел.

ОС: Windows 7 Ultimate

GPU: Nvidia Geforce 8800GT 512mb

Моля за помощ!

Редактирано от samkata (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз имам 3D очила и монитора ми е обикновен като твоя и става, но не очаквай кой знай кво-само тряя да е тъмно инъче не става

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Става и на светло с анаглифки малко бузук, но става!Значи можеш да си гледаш с анаглифки филми,но можеиш и да играеш игири само се нуждаеш от iz3D аз така играя примерно AC2 и е много яко особенно като го пусна към 42 инчовия телевизор.Качеството не е чак такова като на кино но като за домашни условия и парите които даваш е страхотно не ами ...

Редактирано от hiptohop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз имам 3D очила и монитора ми е обикновен като твоя и става, но не очаквай кой знай кво-само тряя да е тъмно инъче не става

Да естествено, че няма да е кой знае какво, но просто искам да пробвам.

Става и на светло с анаглифки малко бузук, но става!Значи можеш да си гледаш с анаглифки филми,но можеиш и да играеш игири само се нуждаеш от iz3D аз така играя примерно AC2 и е много яко особенно като го пусна към 42 инчовия телевизор.Качеството не е чак такова като на кино но като за домашни условия и парите които даваш е страхотно не ами ...

Благодаря.Вече 2 позитивни мнения има, така че ще пробвам.За iz3D знам, че е драйвър на Nvidia и ще го пробвам и него.Гледах в един сайт за 12 лева червено/синьо-зелени пластмасови и подарък картонени лилаво/зелени и може да ги взема :angry:

А според вас заслужава ли си да платя 12+5=17 лева с доставка за тези очила?Достатъчно добре ли изглежда, че да дам 17 лева или да търся някъде другаде други?

Ето за тези става въпрос.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не приятелю не си взимай първо ще дадеш прекалено много пари защо ли защото лилаво/зелени филми няма а игрите с такива цайси не излизат толкова добре поне аз така мисля.По добре дай 7 лв в някоя книжарница с хартиени аз играя с хартиени и сам много доволен.И ще те помоля да гласуваш отстрани до това за отговор и цитирай.Моля те.И iz3D не е точно драйвер на или за Nvidia защото и на ATI иаботи.

Редактирано от hiptohop (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не приятелю не си взимай първо ще дадеш прекалено много пари защо ли защото лилаво/зелени филми няма а игрите с такива цайси не излизат толкова добре поне аз така мисля.По добре дай 7 лв в някоя книжарница с хартиени аз играя с хартиени и сам много доволен.И ще те помоля да гласуваш отстрани до това за отговор и цитирай.Моля те.И iz3D не е точно драйвер на или за Nvidia защото и на ATI иаботи.

Няма лилаво/зелени филми ли?Сега не помня в кой сайт гледах, но помня, че имаше нещо като списък с филми и срещу тях пишеше с какви цайси се гледат.Имаше такива с лилаво/зелени, въпреки че до днес за лилаво/зелени очила не бях чувал, така че явно са редки.

В Бургас случайно да имаш идея къде мога да намеря очила?В книжарница не ми се вярва да има..ще пробвам да потърся и да поразпитам и ако не намеря ще трябва по интернет..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тук http://iskampc.com/anaglyph-red-cyan-stereoscopic-3d-glasses.html има очила за 3Д за 2.40лв. На мен до Велико Търново с доставката ми излизат 8.54лв.

Редактирано от sauron909 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тук http://iskampc.com/anaglyph-red-cyan-stereoscopic-3d-glasses.html има очила за 3Д за 2.40лв.

На мен до Велико Търново с доставката ми излизат 8.54лв.

8 лева за картонче ми се струва доста :D Сега ще се регистрирам и ще проверя до Бургас колко струва с доставка.

П.С Проверих и излиза 6 лева.Сега се чудя дали има смисъл за едно картонче или е по-добре да дам 15 лева за пластмасови.Дали ще ги ползвам често?Нямам идея как ще изглежда 3D-то и ако ми хареса редовно ще ги ползвам, но знам ли..А пък пластмасовите хем обхващат цялото око, хем е пластмаса :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Самката в Хеликон има както и в Пингвините по добре си вземи хем рака ще пипне хем око види а не по интернет да ти донесат наи моного материали да си ги напраиш! :) И да има такива филми но са малко а и няма от къде да се изтеглят такива наи разпространени са red/cyan и red/green принципно не е green а няква друга дума ама не се сещам ся!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Самката в Хеликон има както и в Пингвините по добре си вземи хем рака ще пипне хем око види а не по интернет да ти донесат наи моного материали да си ги напраиш! :D И да има такива филми но са малко а и няма от къде да се изтеглят такива наи разпространени са

red/cyan и red/green принципно не е green а няква друга дума ама не се сещам ся!

О мерси за точното място.Утре ще трябва да ида, че не ми се ходи сам, а сега няма с кой :P Мерси на всички писали в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Търсих в хеликона и пингвини и намерих, но само с книжки, който струват по 7-8 лева.Пластмасови очила намерих за 10 и за 12 лева и смятам такива да си взема от интернет.Сега остава един въпрос

Кои да взема - Тези за 10 лева при които сякаш синьото не е точно Cyan, а малко по-тъмно или Тези за 12 лева при които синьото сякаш е по-близо до Cyan.

Тук качих снимка на очилата едни до други и под тях цветовете им..има ли значение дали ще е едното или другото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Взимай тези от 12 лв.Що не искаш от книжки аз такива имам и пак е страхотен ефекта а и за 7 лв получаваш два чифта и можеда си имаш компанийка! :baby: разбра за каква компания говоря :angel19:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Айде не купи ли очилата да се похвалиш, защото и аз си мисля от доста време по същия въпрос, ако става да си купувам за 10-15лв 3D е супер... Монитора ми е Samsung SyncMaster 2333HD 23" смятам,че ще мога да цъкам 3d игри ако си купя някакви очила само,че незнам какви точно :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.