Премини към съдържанието
Veselin Genov

Немога да влезна в линукса

Препоръчан отговор

Здравейте на лаптопа бях с линукс и хп стана така че хп то му стана нещо и трябваше да се преинсталира преинсталирах го на windows 7 но без да трия линукса от лаптопа за него е заделен 100 гигабаита и на тези 100 гига е инсталиран линукс на 50 отделно е инсталирана и 7 та искам да питам как мога да си пусна стартиращия прозорец в който да си избирам каде да влизам в линукс или в 7. Благодаря предварително Незнам дали трябва да пиша тук но се извинявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте на лаптопа бях с линукс и хп стана така че хп то му стана нещо и трябваше да се преинсталира преинсталирах го на windows 7 но без да трия линукса от лаптопа за него е заделен 100 гигабаита и на тези 100 гига е инсталиран линукс

на 50 отделно е инсталирана и 7 та искам да питам как мога да си пусна стартиращия прозорец в който да си избирам каде да влизам в линукс или в 7. Благодаря предварително Незнам дали трябва да пиша тук но се извинявам.

1. да бяхте уцелили раздела

2. http://www.linuxquestions.org/questions/linux-newbie-8/recover-grub-bootloader-after-win-install-315424/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Забравих да спомена е лаптопа ми е emachines em350 без сд е и дочух че имало такава програма чрез която може да си влезнеш в линукса през уиндоус а ако има и такава дето да мога да си избирам при рестартиране ще сам доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Забравих да спомена е лаптопа ми е emachines em350 без сд е и дочух че имало такава програма чрез която може да си влезнеш в линукса през уиндоус а ако има и такава дето да мога да си избирам при рестартиране ще сам доволен.

Това, което трябва да направите изисква промяна на блока за зареждане. Но можете да го направите с флашка на която има инсталиран линукс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това, което трябва да направите изисква промяна на блока за зареждане. Но можете да го направите с флашка на която има инсталиран линукс

Имам флашка 4 гига ще бъдели достатъчна и имали някаква програма с която да кача линукса на нея а и версията имали значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам флашка 4 гига ще бъдели достатъчна и имали някаква програма с която да кача линукса на нея а и версията имали значение.

Да, стига. има поне няколко теми във форума, потърсете, не, няма голямо значение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    EASEUS Partition Master Home Edition най лесно е с тоя партишън мениджър - инсталираш в седмицата и с него има опции да добави линукса... Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

EASEUS Partition Master Home Edition най лесно е с тоя партишън мениджър - инсталираш в седмицата и с него има опции да добави линукса...

Благодаря ти човече

EASEUS Partition Master Home Edition най лесно е с тоя партишън мениджър - инсталираш в седмицата и с него има опции да добави линукса...

А можеш ли да ми обясниш как да го добавя инсталирах я но незнам какво да правя сега намирам всичките дялове. Редактирано от Veselin Genov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямали някои да ми каже какво да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

грешка, сори, трябва ти EasyBCD

http://neosmart.net/gallery/album/view/neosmart/EasyBCD/EasyBCD+2.0/

http://apcmag.com/how_to_dualboot_vista_with_linux_linux_is_already_installed.htm - как да си добавиш линукса в буут менюто

http://apcmag.com/how_to_dualboot_vista_with_linux_linux_is_already_installed.htm?page=5

Редактирано от the professor (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съвсем объркахте човека. Ако сте уиндоус потребители не се бъркайте в тази непозната за вас материя.

Относно проблема.

Запиши на диск някоя жива дистрибуция (LiveCD, например това от убунту)

След което отваряш терминала, монтираш дяла с линукса (който не можеш да пуснеш)

Пишеш следното

mkdir /mnt/linux

mount /dev/sda1 (Това е пример, при теб може да е друг номер)

mount -t proc proc /mnt/linux/proc

mount -o bind /dev /mnt/linux/dev

chroot /mnt/linux /bin/bash

изпълни

grub

вътре в командния ред на grub пишеш

root (hd0,0) (Както казах по горе това е пример за /dev/sda1 ако е на sda2 ще е (hd0,1) )

setup (hd0)

exit

exit

reboot

Enjoy!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сваляш си Super Grub Disk ,записваш го на диск и зареждаш от него.След това влизаш в линукса.

Хубаво беше да кажеш какъв е линукса все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сваляш си Super Grub Disk ,записваш го на диск и зареждаш от него.След това влизаш в линукса.

Хубаво беше да кажеш какъв е линукса все пак.

Ти не разбра аз нямам сд на лаптопа няма да ми върши работа тая програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да го оправиш с GRUB4DOS. Методът е сигурен, но изисква повече стъпки и нерви...

1. Инсталираш GRUB4DOS в Windows 7 и го активираш.

http://diddy.boot-land.net/grub4dos/files/install_windows.htm

2. Добавяш в листата правилните параметри за зареждане на Linux-ядрото на твоето дистро. В повечето случаи може да ги копираш директно от Linux-дяла на твоето дистро.

Например:

title  Arch Linux
    root   (hd0,2)
    kernel /boot/vmlinuz26 root=/dev/sda3 ro vga=873
    initrd /boot/kernel26.img

Ако файловата система е Ext2/Ext3, то повече стъпки не са нужни. В противен случай, ще трябва да копираш файловете kernel.img и vmlinuz на Windows дялът, както и да попълниш актуалните параметри в menu.lst на GRUB4DOS.

3. Като си заредиш Linux-а, следва да възстанови неговия Boot-loader. Това е описано в документацията на твоето дистро.

4. Премахваш вече излишния GRUB4DOS от Windows.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти не разбра аз нямам сд на лаптопа няма да ми върши работа тая програма.

На страницата на Super Grub Disk виж какво пише

Windows

Download Unetbootin For Windows

Run Unetbootin. Select Distribution, and from the drop down menu select "Super Grub Disk"

Select the target drive, and hit OK.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.