Премини към съдържанието
Philippsa

Множество проблеми със замръзване

Препоръчан отговор

От доста време компютъра ми прави проблеми и вече ми писна и реших да го поправя най - накрая но със ваша помощ защото сам не мога да се справя .. Като за начало ше започна със замръзването по време на работа .. било то тя ровене в интернет или играена на флаш игра камоли за играене на игра от калса на Crysis 2. Клокнал съм видеокартата от нормалните: 600/800 до 685/885. Градусите са 37 в айдъл и максимум 48 - 50. Също така процесора и клокнат до 3.07. и неговите температури са в нормата. За да отпиша проблема прах току що го изчистих като му смених пастата на видеото и на процесора и почистих всички слотове. Ако може да препоръчате програми за диагностика или нещо подобно, защото не мога да играя повече от 20 минути Crysis 2 на която изкарвам 40 - 50 фпс на Gamer... Моля за помощ. Преинсталирал съм всички драйвери.

Редактирано от capnemo
    заглавието (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като за начало върни клокнатите честоти на видеокартата и процесора на референтните им честоти, независимо, че не са високи температурите. Кога са клоквани, преди това си минал тестове за стабилност предполагам ? От "множеството проблеми" - аз разбрах само за 1 от поста ти - замръзване на компютъра. В Event viewer има ли логове от този проблем ?

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Процесора си минава Intel Burn Test без проблеми както и Prime95 съм държал максимум 18 часа - всичко е наред. Видеото е минавало единствено теста на ntune, онзи който като задам честотите и прави тест и след това изписва, че теста е преминат. В Event Viewer няма нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Остава да пуснеш един мемтест..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как се пуска мемтест ???

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=1rELrucWAMY

И един тест на твърдия диск с Victoria,

което ми напомня, че скоро трябва да намеря време да допиша темата.

Редактирано от Bily-79 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"2+1gb Различни марки." А какви марки са ? Пусни един memtest, както ти казаха колегите, защото ми се струва, че може от тях да е. Различни марки понякога не се разбират. Специално за RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Записвам файловете под клипа на диск и като боотне се зарежда някво Caldera DS -Dos или нещо такова .. Какво да правя ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Записвам файловете под клипа на диск и като боотне се зарежда някво Caldera DS -Dos или нещо такова .. Какво да правя ??

Ако имаш някакъв диск с линукс, в началото, преди инсталацията, обикновено най-долу има мемтест или пък от Hiren-а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямам такъв диск ... В момента върви метест сега ще приготвя и един диск с Victoria. Какво трябва да гледам в мемтест ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В момента върви метест сега ще приготвя и един диск с Victoria. Какво трябва да гледам в мемтест ??

правилно: Публикувано изображение

неправилно: Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мемтест не откри нищо. но нещо не мога да настроя Виктория. Като тръгна да избирам кой диск и нали излизат едни номера и дисковете. На 3 от каналите пише Empty channel а на първия drive error. Какво да правя??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мемтест не откри нищо. но нещо не мога да настроя Виктория. Като тръгна да избирам кой диск и нали излизат едни номера и дисковете. На 3 от каналите пише Empty channel а на първия drive error. Какво да правя??

по някаква причина не разпознава коректно диск-а, ще помисля какво може да е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.